Příšerné příběhy z Černé lodi

Příšerné příběhy z Černé lodi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95573/priserne-pribehy-z-cerne-lodi-95573.jpg 4 247 51

Příšerné příběhy série

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další náklad děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel… zdroj: www.legie.info... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Tales of Terror from the Black Ship , 2008

Aliska
06.02.2014 5 z 5

Podle mě to na první díl úplně nedotahuje, ale stejně jsou příběhy perfektní :)

psokůň
02.01.2014 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha ze série.Atmosféra úžasná.

kamise
17.12.2013 3 z 5

Předchozí svazek (Příšerné příběhy strýce Montagua) se mi líbil o něco více, zdál se mi jaksi poetičtějsí a tajemnější (já raději duchy než krev). Ale ani tento nebyl špatný, z velké části díky opět překvapivému a nápaditému zakončení. Ctitelům E.A. Poea mohu jen doporučit.

handat
10.12.2013 5 z 5

Knihu jsem koupila jedenáctileté dceři, no nakonec to skončilo tak, že jsem si knihu přečetla já (šmudlinka se po pár stránkách bála). Knihu určitě doporučuji, čtivá, strašidelná, napínavá a konec je ze všeho nejzajímavější.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Tak v tomhle dílu autor trochu přitrvrdil, ale o to líp, k příběhům z lodí se to hodilo ta strašidelnější a i nechutnější atmosféra a moc mě překvapil konec. Bylo to hodně zajímavé.

Emilian566
05.06.2013 5 z 5

Super knížka. Nejlepší je na konci to odhalení.

undergrounds
28.05.2013 3 z 5

Fajn knižočka, miestami som mal aj celkom zmiešané pocity. A koniec síce očakávaný (resp. pri väčšej fantázii zistíte čo sa deje v hlavnej línii príbehu), ale predsa len smutný.

barca14
31.03.2013 4 z 5

Zajímavé, hezky napsané:)

st.me
09.08.2012 4 z 5

Jak píše Petrvs, knížka je podobná té první.
Příběhy jsou samozřejmě jiné, ale díky zkušenosti s prvním dílem se mi u některých dařilo snadno odhadnout děj. Myslela jsem si, že jsem po pár stránkácn rozklíčovala i hlavní zápletku s Katkou a Ethanem, ale konec mě zaskočil. Ikdyž jen na chvilku, pak už jsem kývala hlavou, že to bylo přeci jasné.
Určitě budu čekat s napětím na další díl a na to jak se budu krásně bát.

Petrvs
24.07.2012 5 z 5

Velmi, velmi podobné jako předchozí Příšerné příběhy (strýce Montaguea); tudíž odkážu na mé hodnocení této knížky. Těžko soudit, zda jsou „černoloďské“ příběhy lepší či horší než ty v předchozí knížce; mně přijde kvalita srovnatelná až shodná. Bohužel už se trošku ztrácí moment překvapení a okouzlení, protože už zkrátka člověk přesně takovou knížku četl.

Jsem zvědav na další díl a jen trochu doufám, že autor malinko změní mustr...

Boboking
22.03.2012 5 z 5

Naprosto fantastické příběhy, snad ještě o kapánek lepší než ta první knížka.

Část díla

všech 11 částí díla