Příšerné příběhy vánoční

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262901/priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4.1290

Příšerné příběhy (4.)

Christmas Tales of Terror (2012)

Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo
Počet stran:124
Překlad:Vít Penkala
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-257-1577-2

Kniha Příšerné příběhy vánoční

TERI16

Od příběhu jsem očekávala více, myslela jsem si, že se budu více bát, ale nevadí, nakonec to nebylo zas tak špatně a těším se na Příšerné příběhy z černé lodi!

amanek

Dcera chtěla nějaké hory pro děti. Nakonec ji odložila, že je na ní ještě moc těžká, takže jsem si jí přečetla já. Líbila se mi, jen mě trochu překvapilo, že příběhy mají většinou špatný konec, čekala jsem, když je to pro děti, strašidelný děj, ale se šťastným koncem.

zeja

Příběhy doporučuji, četly se dobře.

Lymril

P.A.R.Á.D.A!!!!Některé povídky jsou výborné, jiné ještě lepší :D

Drábuska
24.12.2018

Pěkně mrazivá vánoční jednohubka :-)

marta14
23.12.2018

Letos jsem si tuto knihu přečetla znovu a musím říct, že i podruhé se mi to moc líbilo!

Ťapulka
29.11.2018

Moc krásná kniha, která napne i dospělého čtenáře a přiměje ho hltat příběh za příběhem. Poklona před autorovou fantazií!

reader.007
18.11.2018

Když o tom tak přemýšlím a porovnávám s jinými hororovými povídkami, opravdu tomu nelze upřít jistou kvalitu, zvlášť když je porovnáváte s některými (třeba) viktoriánskými, které je sice žvanivostí daleko předčí, jenže na gradaci děje a konečnou pointu mají málokdy. Pokud chcete umocnit dojem, vřele doporučuji audioverzi v podání Ladislava Freje, který jim dokázal vtisknout neopakovatelnou atmosféru stupňující se zvrácené dychtivosti. Minimálně v povídkách Hrací skříňka a Byla cesta (nyní k nalezení na YT).

Vánoce

Chris Priestley