Příšerná teta

Příšerná teta https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255540/mid_priserna-teta-bqg-255540.jpg 4 172 40

V roztomile ztřeštěném, potrhle humorném a přitom dojemném příběhu napsaném dnes již veleslavným Davidem Walliamsem vystupují opět velmi svérázné postavy, počínaje tlustou tetou Albertou a jejím domácím mazlíčkem sovou a kominickým duchem a bývalým sluhou gibonem konče. Teta Alberta je posedlá hrou zvanou blechy a prohrála v ní už všechny peníze. Není divu, že má spadeno na bohatství své mladinké neteře Stelly, univerzální dědičky saxbyovského panství. Otrlá tetička se ve své touze po majetku nezastaví před ničím. Ale Stella je rozhodnutá se bránit. A na své straně má velmi neobyčejného, třebaže trochu zlomyslného pomocníka...... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Slovart (ČR) , Argo

Awful Auntie , 2014

dájavídek
04.10.2023 5 z 5

Výborná a vtipná kniha! Teta co je vrah... No jako takovou tetu mít fakt nechci!

šárofka
25.09.2023 5 z 5

Takovou tetu určitě nechceš. :) Knížka byla vážně super, autora mám ráda. Píše super vtipné a originální knížky.

Štěpinambura
12.06.2023 5 z 5

Výborná jednohubka. Saze vám přiroste k srdci a hlavně ten závěr - velkolepé a dojemné!

_Knihomolka_
23.08.2022 4 z 5

Po této knize jsem sáhla na doporučení mého menšího brášky, který knihy od Walliamse (především však tuto) neskutečně miluje. Četla jsem jí nejen kvůli tomu, abych pochopila, co na nich vidí, ale také, protože jsem chtěla mít povědomí o současné dětské literatuře. I když se kniha soustředí jen na jedno ve směs jednoduché téma, v příběhu se mezitím řeší také "vražda", která pro menší čtenáře může představovat i takový odlehčený detektivní příběh. Autor mě zkrátka mile překvapil a už teď jsem si jistá, že až jednou budu mít děti, budou číst knihy od Walliamse :).

Pert
09.06.2022 5 z 5

Že mě zatím nejlepší autorova kniha, Saze byl hodně dobrý a dodatek Rádže taky.

goofinkaa
02.01.2022 2 z 5

Knihu som síce čítala v angličtine, ale do čítania som sa nútila skor kvoli príbehu. Dej ma tak neoslovil, trošku prvoplánový, trošku naivný. Prišlo mi, že varí z vody a musí z toho nejak vybrusliť. Autor napísal určite už kvalitnejšie príbehy.

Péťa86
05.11.2021 4 z 5

Byla jsem zvědavá. Moje 12ti letá neteř tvrdí o tomto autorovi, že je “hustej”... Téma mě trošku zaskočilo. Zlo v tetě Albertě? Ale i to je život... Ale když má člověk “otevřenou mysl”, tak to může i dobře dopadnout jako v knížce. Takže vlastně i poučné... :-)

Veručte
23.07.2021 4 z 5

David Walliams je přesně ten autor, kterého byste měli dávat svým dětem cca od osmi let, a buďte si jistí, že si literaturu zamilují.
Opět audio, čteno mou dcerou.
Velmi jsme se nasmály, takovou jakousi morbidní linku autora už známe, takže nevyděsila.
Naopak si myslím, že není na škodu, a že je dobře seznamovat naše děti i s těmito příběhy.
Novodobé Andersenovy pohádky:-)
DOPORUČUJI!

Gabriela_K
10.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla zábavná a vtipná. Opět bylo téma velice zajímavé. Bavilo mě tam hned několik postav a konec byl pro mě šťastný, což je, co jsem zatím četla od autora, neobvyklé.
Za mě velké doporučení, jak pro děti tak pro dospělé.

Knihovnice01935
01.02.2021 2 z 5

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, první kapitola mě nadchla tak, že jsem si koupila svoji vlastní. Konec byl trochu smutný, a celkem mě to mrzelo, když to mohlo být lepší.

Verča@
01.12.2020 3 z 5

Za mě super kniha...
Já jsem ji vnímala spíš jako oddechovku, ale každý to má jinak.
Hodně rychle se čte i když má trochu víc stránek, já jsem ji zhltla za tři dny.
Při čtení jsem se hodně pobavila, ale byla jsem i napjatá, co se stane dál.
Rozhodně doporučuji těm, co hledají knihu u které nemusí tolik přemýšlet...

reader.007
05.10.2020 2 z 5

Nevím jak to ten Walliams dělá, ale občas dokáže zabít i ten nejdokonalejší námět. Tak do půlky jsem doufala, že se z toho vymotá pohádkově a vyhne se tím lepení té spousty děr které si nadělal ve vyprávění, ale asi tak lpí na nedělání dětem iluze, že je o ně připraví i kdyby ho to mělo stát přední zuby a tak nesrovnalosti přešel mlčením, což dělá výsledek ještě rozpačitější. Vlastně to je trochu jako Malá Velká Británie: u některých fórů byste se utloukli smíchy a jinde se jen tak ze zvyku uchechtnete nad trapností gagu.

Shrnula bych to jako knihu, která mi sice připadá originálně rozjetá, ale postavy dělají jedno nelogické rozhodnutí za druhým, takže jste nakonec otrávení i když se té největší mrchy nakonec zbaví, ačkoliv zdaleka ne tak, jak bych s ní zatočila já a navíc ten konec neúměrně natahuje.
Dodatek s Rajem byl sice vtipný a mile walliamsovsky absurdní, ale už to nezachránil.

Taflu.
05.06.2020 5 z 5

Hezká knížka, která mě zabavila na hodně dlouho. Je dost tlustá na zabavení až na dva dny. Davida Walliamse mám hodně ráda a jeho knihy opravdu hodně čtu, takže tato kniha se stala mou nejoblíbenější. (o゜▽゜)o ☆☆☆☆☆

Taťka Hraboš
18.12.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorem. Docela dost mi svým stylem, příběhem i postavami připomíná Roalda Dahla (však se taky v závěru svým obdivem k němu netají). Je ovšem poněkud drastičtější (na můj vkus někdy až moc) a do této knihy vložil i větší dávku humoru (místy ale jeho humor působí trochu násilně). Oba synové by ovšem s mými námitkami zřejmě nesouhlasili, podle toho, jak knížku hltali. Takže i přes ty dílčí výhrady hodnotím na jedničku, tedy za pět.

xxtom
24.09.2019 4 z 5

Další povedená dětská kniha od pana Williamse. Strašidelná, napínavá, legrační i poučná.

ecp
04.09.2019 4 z 5

Kniha je pro starší děti. Je dost morbidní, napínavá až dokonce. Můj manžel je z ní nadšený.

KajkaMicinka
10.06.2019 4 z 5

Kniha Příšerná teta se mi líbila. Děj se odehrává ve vile, kde žije holčička a její příšerná teta. Teta nemá holčičku ráda, ani holčička jí nemá ráda, protože si myslí že zabila její rodiče. Holčička se spřátelí s kominíkem, který ji pomůže vypátrat vraždu jejich rodičů. Bohužel se do toho přimotá její teta, která ji to bude chtít překazit. Nutí holčičku, aby podepsala smlouvu, aby mohla vlastnit vilu. Podaří se jí to? Napínavé čtení jak pro kluky tak pro holky...

Měňavka
26.04.2019 5 z 5

Opět dokonalé počteníčko s humorem, napínavým příběhem a pohádkovým nádechem.

lenamor
09.12.2018 5 z 5

Napínavý a čtivý příběh plný vtipu a originality

piquillio
24.07.2018 2 z 5

Bohužel celkem neoriginální kousek.