Zabi svojho šéfa

Zabi svojho šéfa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246317/mid_zabi-svojho-sefa-246317.jpg 4 123 28

Příručka stážisty série

John Lago je nájomný vrah, najlepší vo fachu. Jeho terčom sú skorumpovaní vysokopostavení manažéri z najvýznamnejších firiem, ktorých likviduje rafinovaným spôsobom: zamestná sa ako stážista, infiltruje sa na najvyššie miesta korporácie a odpraví, koho treba. Hračka. Stážisti sú totiž neviditeľní. V tom spočíva tajomstvo siete atentátnikov zastrešených fiktívnou personálnou agentúrou s názvom Ľudské zdroje, a. s.. Mladí chalani v lacných oblekoch neurčitej farby tak nepozorovane odstraňujú šéfov firiem, ktorí by si na mená svojich vrahov nespomenuli, ani keby od toho závisel ich život. John Lago práve dosiahol dôchodkový vek nájomných vrahov – dvadsaťpäť rokov – a chystá sa na poslednú úlohu. Je stážistom v prestížnej manhattanskej advokátskej kancelárii, kde osemdesiat hodín týždenne varí kávu, zdvíha telefóny, nadáva na kopírku, skrátka robí všetko, na čo sú ostatní zamestnanci príliš leniví. Lagovym cieľom je jeden z trojice majiteľov. John sa tak púšťa do šialenej jazdy, keď musí čeliť najdrsnejšiemu konkurentovi, aký sa mu v kariére postavil do cesty: agentke FBI.... celý text

Literatura světová Humor Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Intern’s Handbook

jumarc
25.10.2015 5 z 5

Výborná kniha, kdo má rád Tarrantina, tak je to četba přesně pro něj. Surový humor a dynamický příběh ze kterého se vám srolují ponožky, jediná vada na kráse této knihy je její krátkost.

alisie
16.10.2015 3 z 5

"Kdo má rád Dextera, zamiluje si Johna Laga". No myslím, že mě to blíž k Dexterovi netáhne. Ale jo, něco na tom bylo, lákalo mě vědět, jak to dopadne... A co ta novela na konci? Přišlo mi že prvních pár stran jsem už četla v knize, to tomu trošku ubralo na šťávě.

Dousabel
29.09.2015 4 z 5

Tak tohle mě teda hrozně moc bavilo! Mělo to spád, parádní napětí, celou fůru užitečných rad do života, kdybyste se náhodou chystali někoho zabít :o), spoustu sarkastického humoru, velkou love story a vynikající závěr!
Jediné, co bych vytkla, tak mi neseděla ta doprovodná novela, co byla k tomu přidána, spíš bych ocenila, kdyby to bylo zakomponováno do hlavního děje, takový flashback po skončení mi tam neseděl.
Ale jinak opravdu parádní překvapení, nezbývá než se zamyslet, jestli je John Lago opravdu záporák a páchá špatné věci nebo jestli je to přesně naopak :)

Maff
21.09.2015 3 z 5

Rozporuplné pocity, to bylo první co mne napadlo po dočtení této knihy. Kniha je napsána stylem, který nemusí každému vyhovovat, nicméně je třeba konstatovat, že je psána s nadhledem, nadsázkou a humorem někdy až morbidním. Proti tomuto stojí kolovrátkové opakování, že špičkový nájemný vrah je nenápadný, dokáže se infiltrovat do blízkosti oběti a neupozorňovat na sebe, což má hlavní hrdina (padouch) mít naprosto perfektně zvládnuté, ale v celé knize vás o tom nepřesvědčí, spíše se začnete podivovat, že se dočkal doby, kdy svůj životní příběh vypravuje. A v tomto bodě jste přesvědčeni, že ironie, která by zde mohla býti ukryta a pobavila by, je vniveč a jste spíše z věčného opakování akcí, které se liší jen místem a počtem osob a děj nikam neposunují, otráveni a začnete se zaobírat myšlenkou, že někdo z vašeho okolí si najal autora, aby zlikvidoval vás :-).

Lorrainee
01.09.2015 2 z 5

Uprimne, nic moc... cekala jsem vic, vic akce, vic humoru, vic te "jak splynout" prace atd... to Mise od Zadova se mi libila vic a to je pro mladsi rocniky.

MikeDV3
13.07.2015 5 z 5

Opravdu zábavná kniha, jedna z nejzábavnějších knih které vlastním

trudoš
26.05.2015 3 z 5

Přestože Jak zabít svého šéfa slibuje špionážní slídění v kancelářském cirkuse, v němž se nenápadně kličkuje mezi byrokratickými a kariérními intrikami, opak je pravdou. Kromě myšlenky, že stážisti jsou všem ukradení a hnědá je barva nevýrazná, autor s ničím lepším vlastně nepřijde. Navíc mě trochu iritovalo, jak se jeho hrdina od začátku kasá, jaká že je jednička mezi zabijáky, přitom jeho chování a mluva nevybočuje ze standardů šestnáctiletého puberťáka, o výkonnosti nemluvě. Skoro to až připomíná starší filmy s JCVD. Podobně je na tom i neustálé opakování, jak je důležité být nenápadný. Ne že by se tím hrdina nějak řídil.
Nakolik mě román zklamal po stránce dějové i jazykové, adrenalinem rozhodně překypuje. Pulsuje od prvních stránek a nepřestane až do konce, přičemž v některých momentech eskaluje vymazlenými akčními skeči. Schéma zápletky pak odpovídá snímkům, do kterých se Shane Kuhn paradoxně skrz dialogy naváží, což je z jeho strany buď poklona, nebo společenská sebevražda.

Babouš
21.05.2015 5 z 5

Knihu nečtěte, pokud potřebujete vyloženě kladné hrdiny a pokud je vám nepříjemné téma smrti. Tahle kniha jí totiž rozhodně nešetří - ba naopak! Dávkuje vraždy v takovém množství a v tak extravagantních podobách jako Quentin Tarantino. Díky tomu - a díky hláškujícímu hlavnímu hrdinovi to ale dostává úžasný nadhled, takže to prostě nejde číst bez úsměvu na rtech. Parádní osvěžující čtení, nemám co vytknout, prostě mi to sedlo jako v poslední době málokterá kniha.

(Mou recenzi čtěte v záložce Recenze :))

humor napětí

Shane Kuhn
americká
2015  72%Jak zabít svého šéfa
2016  74%Nepřátelské převzetí

Kniha Zabi svojho šéfa je v