Příručka amatérského archeologa

Příručka amatérského archeologa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414521/bmid_prirucka-amaterskeho-archeologa-5Eb-414521.jpg 5 14 2

Nové vydání Příručky amatérského archeologa po deseti letech bohatě rozšiřuje vydání první, které vyplnilo mezeru na českém knižním trhu. Publikace je určena všem příznivcům archeologie, a to bez rozdílu hloubky jejich zájmu. Naprostí laici získají základní představu o práci archeologů, pokročilejší zde naleznou rady a tipy, jak zálibu rozvíjet. Text je praktickým pohledem na základní archeologické činnosti a problematiku ochrany archeologického dědictví. Snaží se na pravou míru uvádět některé kolující mýtyo archeologii a vytvářet prostor pro oboustranně výhodnou spolupráci amatérských zájemců s profesionálními archeology.... celý text

witiko
25.07.2021 5 z 5

Kniha, která prostě nemá chybu, navíc i velmi vtipně napsaná. Svým lidským přístupem dokáže poopravit spoustu mýtů o archeologii a přesvědčit běžné čtenáře, že to, co máme pod nohama, je příliš velká hodnota na to, abychom se k tomu chovali jen jako zlatokopové. Takže žádné suché mrakokárství, nad kterým člověk mávne rukou, ale velmi přesvědčivý apel na vlastní odpovědnost, slušnost a respekt k těm, co tu byli dávno před námi, ale i těm, co přijdou po nás. A především samozřejmě spousta velice praktických tipů, rad a návodů, jak svůj zájem o dávnou minulost prohlubovat a kultivovat. Je skvělé, že kniha vychází v doplněném vydání a přeju jí ještě spoustu dalších aktualizací, které jí nedají zestárnout.

Vlk.kh
03.01.2018 5 z 5

Pokud někoho zajímá archeologie, potažmo co se vše dá najít povrchovým sběrem, jakým způsobem to ošetřit a vůbec, jak se chovat k potencionálním archeo nálezům a být prospěšný profesionálům, pak je tato kniha pro vás to pravé. Dá se tu mimo jiné vyčíst, jak rozeznat různé špatně patrné terénní známky činnosti našich předků od sejpů po někdejší těžbě, až po pohřebiště, jak takové objekty zaměřit, popř. zakreslit a mnoho dalšího, včetně základních informací o rozlišování keramických střepů z různých období, apod. Kniha je navíc psaná velmi srozumitelnou a humornou formou, takže jsem se nejen mnoho dozvěděl, ale zároveň se i párkrát od srdce zasmál.

archeologie

Petr Sokol
česká, 1973
Robert Trnka
česká, 1974

Kniha Příručka amatérského archeologa je v