Příroda v ČSSR

Příroda v ČSSR https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43920/priroda-v-cssr-43920.jpg 5 74 19

Bohatě ilustrovaná publikace přináší popis a vyobrazení více než dvou tisíc vybraných druhů rostlin a živočichů u nás nejvíce rozšířených. Jednotlivé druhy jsou uspořádány do celků, které odpovídají životnímu prostředí rostlin a živočichů. Najdeme zde flóru a faunu lidských sídlišť, polí, luk a pastvin, vod, lesů, hor, rašelinišť, skal apod.... celý text

Hoblinka
17.09.2023 5 z 5

Mám ji už třicet let na chatě a často si v ní hledám. Oběma svým dětem jsem ji koupila k Vánocům, už se ovšem jmenuje Příroda v České a Slovenské republice.

Mlikova
30.04.2023 5 z 5

Krásná kniha, takové dnes zrovna nevycházejí, oceňuji, že jsou v ní samé ilustrace a ne fotky. Koupila jsem za směšnou cenu v antikvariátu a mám z ní radost.

ParallyShawy
14.04.2021 5 z 5

Při hledání této knihy zde, jsem na pár vteřin zaváhal, jestli je to TA kniha. Ano, tuhle knihu jsem zdědil po dědečkovi bez přebalu. Co se budu rozepisovat, když vše bylo napsáno... je prostě skvělá.

PospecBrno
10.02.2021 5 z 5

nadčasová pecka

david5849
03.02.2021 5 z 5

DOBRY DEN
KNIŽKU VAM MOC DOPORUČUJI KOUPIT , JE TAM VYOBRAZENO HODNĚ PĚKNÝCH OBRÁZKU Z PŘIRODY : ROSTLINY , BROUCI , BLANOKŘÍDLÍ , PTACI , ŽABY , MOTÝLI , MECHY , RYBY , HOUBY , STROMY
U KAŽDEHO VELICE PĚKNÉHO OBRÁZKU JE TAM PODROBNÝ POPIS .
PODOBNÁ PĚKNÁ ČESKÁ KNIHA SE JMENUJE :NAŠÍ PŘÍRODOU KROK ZA KROKEM
S KNIHOU CHODÍME SE ŽENOU A S MALOU HOLČIČKOU DO PŘÍRODY A DĚLÁME POZNÁVAČKU

Usire
26.01.2021 5 z 5

Legendární encyklopedie, kterou používali takřka všichni, protože byla nepřekonatelná. Kresby jsou nádherné i dnes, jen textu u jednotlivých druhů moc není.

ArwenAragorn
21.11.2020 5 z 5

90%

Užitečná encyklopedie, čerpala jsem z ní dost často.

evice
20.10.2017 5 z 5

Knihu znám od dětství, kdy nás rodiče vedli k přírodě a znalostem názvů rostlin, živočichů a jiných. Neustále jsme v ní listovali, navzájem se zkoušeli z názvů a vybírali ty nejhezčí obrázky. Nyní mám sama děti, knihu jsem objevila v antikvariátu a prohlížím často se svojí dcerou:-) Zdá se mi pěkně seřazená, ucelená a obrázky věrohodné!

haki34
10.07.2017 5 z 5

náhodně nalezena u známých na chalupě a mile mě překvapila obsáhlostí, od fauny přes flóru. Velmi pěkné ilustrace Jaromíra Zpěváka.

JLČ
18.03.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, od dětství se k ní stále vracím, zvláště o dovolené. Vyhovuje mi členění podle stanovišť; laik zde snadno najde to, co hledá.

Briv
26.09.2016 5 z 5

Jako malá holka, jsem se bála, že hmyz z knížky obživne. Ale dodnes si pamatuji, jak jsem si v ní prohlížela a pořád chtěla vysvětlit, co že je to na obrázku... Jo to jsem ještě neuměla číst. Knížka je to naprosto báječná, skoro vždy poradila, pomohla... Díky za ni.

P.S.: Moje babička, která je bez internetu (a je to velká milovnice přírody) z ní čerpá moudra dodnes :).

WeeWar
02.07.2016 5 z 5

muj tata ji miloval, ja ji miloval, moje deti (3 a 5let) ji miluji: Stale se rozsirujici repertoar zajmu od "Bubobubo, Vulpesvulpes, ves, kiste, šlemíšť=hlemýžď/šnek a paouky", ktere jsou stalici repertoaru, az po "presne" urceni kdejake mouchy, ci plevele.

Luvák
14.03.2016 5 z 5

Kult. Hodnotím hlavně nádherné ilustrace pana Zpěváka.

Rade
22.11.2015 5 z 5

Na chalupě se s ní radíme hodně často, co chvíli je třeba určit nějakého brouka, pavouka, ptáčka, či nějakého chlupatého čtvernožce... za tu mnohaletou službu musím prostě dát pět.

pablovendat
16.11.2014 5 z 5

Lepší encyklopedii o naší přírodě jsem ještě neviděl.

evickakyticka
02.08.2014 5 z 5

Vždycky jsem ráda sledovala, co kde roste, kvete, kde jaký strom je a jací ptáčci kde létají. Po nahlédnutí do této knihy jsem si splnila sen, všechny tyto rostliny a zvířata pojmenovat. Kniha je rozdělena na části (zahrada, sídliště, lesy, hory), vyobrazeny jsou i jednotlivé stromy, rostliny a také jejich obyvatelé. Všechno se týká ČR, i SR, tedy najdete zde vše, co kolem sebe vidíte.

A také se nestačím divit, jaká krásná jména mají i třeba obyčejný plevel nebo brouček na naší zahradě.

kattyV
23.03.2013 5 z 5

Užitečná encyklopedie. Kdykoli potkám na zahradě nebo na výletě nějakého mně neznámého brouka, ještěrku či žábu, tady naleznu odpověď, o jakou potvůrku se jedná.

dusty
02.09.2012 5 z 5

Opravdu obsáhlá publikace o přírodě kolem nás. Často v ní listuju a dost často hledám i odpovědi na zvídavé otázky.

paloma
25.04.2012 5 z 5

Velmi užitečná knížka pro zvídavé lidi. Docela dost často jí beru do ruky, když potřebuji něco zjistit. Knížka je přehledná a rozdělená podle lokalit a biotopů, jako např.- 1.lidská sídliště, 2.pole louky a pastviny, 3.vody a jejich okolí, 4.lesy, 5.hory, 6. zvláštní stanoviště.