Příroda v České a Slovenské republice

Příroda v České a Slovenské republice

Čtvrté, upravené a rozšířené vydání knihy zachycuje téměř všechny druhy obratlovců, podstatnou část cévnatých rostlin a nejvýznamnější druhy hub, nižších rostlin a bezobratlých živočichů České a Slovenské republiky. 2 260 barevných obrázků poskytuje průřez živou přírodou obou zemí. U každého druhu jsou kromě stručného popisu a vyobrazení uvedeny údaje o jeho rozšíření, způsobu života, popřípadě o stupni ohrožení. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33600/priroda-v-ceske-a-slovenske-republice-33600.jpg 53
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Academia

evickakyticka
02.08.2014

Vždycky jsem ráda sledovala, co kde roste, kvete, kde jaký strom je a jací ptáčci kde létají. Po nahlédnutí do této knihy jsem si splnila sen, všechny tyto rostliny a zvířata pojmenovat. Kniha je rozdělena na části (zahrada, sídliště, lesy, hory), vyobrazeny jsou i jednotlivé stromy, rostliny a také jejich obyvatelé. Všechno se týká ČR, i SR, tedy najdete zde vše, co kolem sebe vidíte.

A také se nestačím divit, jaká krásná jména mají i třeba obyčejný plevel nebo brouček na naší zahradě.

ekologie

Jiří Čihař