Přípitek se satanášem

Přípitek se satanášem https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6618/pripitek-se-satanase-6618.jpg 4 20 2

Sean Dillon série

Thriller PŘÍPITEK SE SATANÁŠEM nás uvádí do roku 1985, kdy kdesi na severozápadním pobřeží Anglie zmizí sto milionů liber ve zlatě jako přímý důsledek odvážné akce irských protestantů. Poslední zprávy o pohybu teroristů se zmiňují o nákladní lodi IRISH ROSE mířící do Irska. Loď však za silné bouře ztroskotá a přežijí jen tři...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Drink with the Devil , 1996

biki
16.12.2023 5 z 5

Není to poprvé, kdy jsem příjemně překvapená, že některým starším knihám ani čas příliš neubral na atraktivitě a čtivosti. Společným znakem je menší počet stránek a také to, že se autoři soustředí na hlavní dějovou linku bez dnes tak oblíbených odboček (např. do osobního či rodinného života jednotlivých postav) a pseudopsychologických blábolů, které jsou až na několik výjimek pro vývoj děje zbytečné.
Tento dobrodružný thriller tak nabízí přímočarý a napínavý příběh s velmi kvalitní zápletkou a vesměs kontroverzními hrdiny s velmi flexibilním vztahem ke spravedlnosti. Zároveň dává aspoň trošku nahlédnout do té temné stránky moderních dějin Irska. Moc se mi to líbilo a snad ještě narazím na nějaké další knihy autora, které jsem ještě nečetla.

Luigi1
12.01.2023 4 z 5

V Anglii zmizí sto milionů liber ve zlatě.Měli být a lodi IRISH ROSE která ale ztroskotala a teď se pátrá po třech přeživši.

IRA - Irská republikánská armáda

Jack Higgins
britská, 1929 - 2022
1995  91%Orel přistál
2000  84%Černý baron
1994  84%Útes Thunder Point
1999  74%Přípitek se satanášem
1998  80%Orel vzlétl

Kniha Přípitek se satanášem je v