Ztracené dcery

Ztracené dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395596/bmid_ztracene-dcery-Tck-395596.jpg 4 131 44

Případy z Lincolnshire série

Druhá kniha napínavé kriminální série z anglického Lincolnshire ve stylu Případů Kim Stoneové. Na večírek odejdou dvě dívky – jedna se najde zdrogovaná a polomrtvá, druhou prý kdosi z párty odvlekl. Mezitím je na opuštěné pláži nalezeno tělo další dívky. Nesouvisí to vše se zmizením holčičky před téměř deseti lety, případem, který nebyl nikdy objasněn? Detektivové Rowan Jackman a Marie Evansová během pátrání narazí nejen na nelegální klub, který řídí podezřelá skupina lidí, a chátrající bývalé sanatorium Windrush, jež se zdá plné temných tajemství, ale také na hranice svých možností…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Their Lost Daughters , 2017

cincila
24.02.2024 5 z 5

Pěkně napsaný příběh....

85098211
07.01.2024 5 z 5

Také tento případ se sympatickými vyšetřovateli Rowanem Jackmanem a Marií Evansovou se mi líbil a určitě mne nezklamal ;-). Hned na začátku z jedné party beze stopy zmizí mladá dívka a další, která se jí zúčastnila také, se najde v zuboženém stavu a navíc k tomu zdrogovaná. Policie tedy má co dělat, aby vysvětlila, k čemu přesně došlo, a pohřešovanou našla. Jenomže to nebude všechno, čím budou Jackman a Evansová pověřeni. Je zde totiž ještě jedna mladá dívka, která se ovšem ztratila před téměř deseti lety - a i tu je nutné po tak dlouhé době najít... Kniha je napínavá a čtivá, případ jako takový je komplikovaný a jeho pozadí temné. Oba vyšetřovatelé spolu se svými kolegy mají tedy plné ruce práce, než se jim podaří složitou zločineckou síť rozplést. A ve finále vyřeší pochopitelně také onen starý, odložený případ.
Jak už je uvedeno v komentářích níže, kniha je opravdu trochu překombinovaná, ale to autorce s lehkým srdcem odpustím, já jsem byla totiž i přesto spokojená, proto ji hodnotím plným počtem a časem se těším na další díl...

alzbeta4340
09.04.2023 3 z 5

Dlouho mě to hodně bavilo, případ mrtvé dívky a dalších - dlouho či krátce pohřešovaných. Jenomže zločiny a jednání pachatele byly vymyšleny tak monstrózně a přehnaně až mě čtenářské nadšení opustilo. Méně je někdy více.

Kubajzz
16.03.2023 5 z 5

Tak jsem asi objevil novou sérii, která mě fakt chytla. Velmi dobře napsaná knížka, přelouskaná za chvíli, nedala se odložit. Něco se dalo předpokládat ale závěr vážně překvapil. Rozhodně doporučuji :-)

sabinaK
15.10.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem se vůbec nemohla začíst, ale.... Druhá pulka se četla sama a prostě jsem potřebovala zjistit, jak to dopadne.

ZuzanaZ83
06.09.2022 5 z 5

Velmi dobře napsaný příběh o ztracených i mrtvých dívkách i o vztazích uvnitř oddělení. Detektivní dvojice i celý tým jsou mi velmi sympatičtí.
Samotná kniha je psaná svižným tempem, čte se vlastně sama.

Monika164
23.02.2022 5 z 5

Velmi napínavý a dobře napsaný příběh. Nemohla jsem knihu odložit.
Doporučuji

Danago
26.01.2022 3 z 5

Velice originální a zajímavá zápletka. Vyšetřování postupuje pozvolna a pomalu se odkrývají důležité indicie. Rozuzlení jsem netušila do poslední chvíle, konec mě hodně překvapil a ano byl smutný. Dlouho mi připadalo , že se vyšetřování nehýbe, ale nakonec do sebe všechno zapadlo. Celkový dojem zachránil především konec, jinak by detektivka zapadla mezi spoustu jiných. Shoduji se s tím že je asi špatný překlad proto dialogy byly často dost nepřirozené.

Miro67
28.12.2021 4 z 5

Zlo plodí zase jen zlo.
Zajímavá zápletka, sympatický tým vyšetřovatelů,napínavý děj. Něco tušíte od začátku, některé skutečnosti schovány až na poslední čtvrtinu knihy. A závěr nečekaný a popravdě smutný.

Gemma88
02.11.2021 4 z 5

Za mně skvělá knížka. Vyšetřovatelé jsou sympatický, určitě si přečtu i další díl od autorky. Víc dějů, které do sebe postupně zapadají, nutí vás číst dál a dál...

kob
27.09.2021 3 z 5

Příběh napínavý, ale rušily mě nepřirozené dialogy. Tak šroubovaně prostě nikdo nemluví. Samozřejmě nemohu posoudit, zda to je nebo není překladem. A když v poslední třetině knihy najednou začali kolegové každou chvíli oslovovat seržanty "seržo", to už jsem se musela smát a soustředění na děj bylo v háji.

Maki21
22.08.2021 5 z 5

Parádní kniha, přečetla sem jí na jeden nádech. Obvykle krimi nemusím ale tahle kniha mě ihned vtáhla do děje a chtěla jsem zjistit co nejdříve jak příběh dopadne.

kofola33
14.08.2021 4 z 5

Celkem dobre cteni. Pribeh nesporne zajimavy, rozuzleni prekvapive, ale....ale neco mi tam chybelo, neco nadbyvalo...rozhodne zkusim novou knizku autora.

Mindy
07.08.2021 4 z 5

Detektivka, ve které policie řeší více případů najednou, takže celkem hodně postav, ale děj vcelku svižně odsýpá a nakonec vše do sebe zapadne. Tak otřesný nález v podzemí jsem nečekala, za to přidávám jednu hvězdu.

IreneP
13.07.2021 4 z 5

Moc pěkná detektivka ze současné Británie. Sympatická party vyšetřovatelů, současný případ a také případ z minulosti. Příběh hezky ubíhal, konec nezklamal.

Makůvka
03.07.2021 5 z 5

Za mě moc povedená detektivka. První díl série jsem nečetla, ale vůbec to ničemu nevadilo. Vyšetřovací tým byl super a sympatický. Zápletka byla dobře propracovaná a na závěr vše do sebe zapadlo. Budu se těšit na další knížku.

WaN635
08.06.2021 4 z 5

Napínavé čtení, pro mě překvapivé vyústění. Ráda si přečtu další díl

zdehan
19.05.2021 5 z 5

Výborná detektivka která mě nutila stále číst.

TVer
02.05.2021 4 z 5

Kniha byla moc čtivá, trochu jsem se ztratila v postavách ze začátku, ale nakonec jsem si to spojila, ten závěr jsem absolutně nečekala. Doporučuji :)

Gracinka
30.04.2021 4 z 5

Bylo tam na mě trošku moc postav, ale zápletka se mi líbila. I ten šťastný konec.

Anglie kriminální thrillery

Joy Ellis