Vražedný chlad

Vražedný chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4 608 184

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Fatal Grace (Dead Cold) , 2007

pollyanna
23.05.2017 1 z 5

Jsem asi jediná, které se s přibývajícími díly knížky čím dál míň líbily, a to tak, že třetí díl jsem po pár stranách musela s vnitřní nechutí odložit. Styl psaní autorky je fajn, takovéto rozvláčné psaní, ze kterého dýchá pohoda (byť v detektivce), mám moc ráda. Možná tomu napomáhá i celkový vzhled knihy;). Ale ten obsah... Autorka prezentuje jakýsi mišmaš názorů, které jsou všechny dobře a všechny se dobře doplňují a vedle sebe fungují... takže křesťané jdou klidně vyvolávat duchy apod. Nejde ani moc o to, že se autorka snažila být v tomto dnešní době co nejpoplatnější, ale spíš o to, že ten koktejl na mě fakt působil smrtelně. A nechci se k němu už nikdy vrátit.

makke
19.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, ukázková klasická detektivka, děj plyne pozvolna ale nenudí, žádné supermoderní vyšetřovací metody, žádné zběsilé honičky, jen detektiv, co naslouchá a skládá si informace kousek po kousku, aby nakonec zkušeně odhalil vraha.

locin
02.03.2017 4 z 5

Mám ráda příběhy s malebnými vesničkami, a když se k nim přidá "nečekaná" vražda hned to přidává na zajímavosti..

M100
14.02.2017 4 z 5

Na začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale potom jsem ji nemohla odložit. Okouzlila mě vesnička a její obyvatelé a hned bych se stěhovala :-) Nyní čtu další knihu od této autorky a užívám si další příběh z Three Pines.

Selinute
13.12.2016

Knihu jsem odkládala na tento předvánoční čas, abych se co nejvíce přiblížila atmosféře v Three Pines. Kouzelné atmosféře plné rozzářených vánočních světýlek, něžně padajících vloček, obyvatel zachumlaných do barevných šál a čepic, kteří se spolu jen tak zastaví, aby poklábosili nebo spolu popili v místním bistru horký cidr, punč, čokoládu.. A najednou tuto idylku někdo naruší a naprosto šíleným způsobem provede geniální vraždu... Vrchní inspektor Gamache se svým starosvětským kouzlem a zdvořilostí opět pozvolna odhalí a usvědčí vraha a malebnou vesničku vrátí k jejímu poklidnému životu... I tato moje čtvrtá knížka od autorky se mi moc líbila a těším se, že se co nejdříve dočkáme dalšího pokračování...

popeluška
10.12.2016 5 z 5

Druhý díl byl opět suprový.....už teď se těším na další díl. Kniha se četla moc hezky :-)

Ceit
17.11.2016 5 z 5

Četla jsem ji zrovna v těch pár mrazivých dnech co ted byli,takže do vánoční atmosféry plné mrazivé kanadské zimy,pletených šál a horkých nápojů v místním bistru, nebylo vůbec těžké se přenést.A i přes nějakou tu vraždičku se mi tam chtělo v teple u krbu dál zůstat...

Nestorkea
08.11.2016 4 z 5

Gamache čtu napřeskáčku, takže tahle je moje čtvrtá v pořadí. A opět nezklamala, i když vraha jsem tušila od začátku. Jen mám pocit, že Three Pines budou za chvíli jako městečko Midsomer :-D Autorce je třeba přijít na chuť a naladit se na její vlnu. Mně se to povedlo hned s prvním dílem, už se těším na další díl.

Jane417
01.11.2016 5 z 5

Vražedný chlad je skvělá detektivka!!! Moc příjemné čtení! Opravdu jsem se u knihy bavila a čtení si užívala. Vraha jsem sice odhadla docela brzo, ale.... nic není, tak jak se zdá!

Agatha84
24.08.2016 5 z 5

Za mě za jedna,ještě o kus lepší než první dil.

kanitsuj
02.08.2016 3 z 5

Detektivní příběhy Louise Pennyové nejsou pro každého čtenáře, protože vyžadují to správné "naladění se". Autorka stvořila jakousi pitoreskní vesničku Three Pines a zaplnila ji svéráznými postavičkami, jejichž poklidné životy čas od času ( s pravidelností střídání ročního období) naruší zločin, který prověří jejich charaktery a sousedskou pospolitost. Přiznám se, že nejsem příliš velký fanoušek autorčina stylu psaní, protože zápletky bývají překombinované a motivy vedoucí ke spáchání zločinů nejsou vždy přesvědčivé, nicméně s odstupem času si další díl ráda přečtu:-)

škwor
02.05.2016

Divný... Fakt divná knížka.. Nedocetla jsem to... Žádnej spád, akce, prostě mi to fakt nesedlo, další už ani nebudu zkoušet číst.. Velké zklamání!!!

Majdule
27.04.2016 5 z 5

Tahle detektivka m atmosféru. Autorka si poměrně dlouho budovala zápletku. Např. od první stránky známe oběť a rozhodně ji nelitujeme, těch, co mají důvod a chuť jí zabít, je řada, dokonce postav nám známých. Další vražda, která následuje, je pro čtenáře osvěžující komplikací (což zní samozřejmě příšerně, jako by smrt mohla být zábavou). Příběh je pečlivě postavený a přitom čtivý. Autorka velmi dobře staví jednotlivé charaktery a umí vylíčit i jejich vliv na okolí. Úplně cítíme, jak se kolem oběti šíří chlad. Vrchního inspektora naproti tomu musíte milovat a obdivovat. Těším se na pokračování jeho osudů, byť autorka dává tušit, že nebudou snadné.

Aichah
12.04.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět podařená. Poslední dobou čtu poměrně dost detektivek a to kdekoliv a kdykoliv. Jen u L.Penny mám problém, že číst můžu jen když k tomu mám klid a nic dalšího mne neruší, zajímavé.

TaLu
30.03.2016 4 z 5

Detektivka plynoucí v mírnějším tempu. Kouzelné městečko, přesto jsem měla místy dojem, že skrze tu popisovanou atmosféru na mne pod povrchem dýchá cosi tíživě temného. Ale ráda si přečtu další díl, protože komisař si mne získal i s většinou svých kolegů.
Grácie - to byla síla !
Také bych chtěla mít vedle sebe jednou někoho takového.

Šánka
20.03.2016 4 z 5

Je to detektivka, ale taková milá a přívětivá. Komisař Gamache krůček po krůčku odhaluje pachatele vraždy s pomocí přátelských lidí z tohoto městečka, kde si život plyne dál svým jakoby ospalým tempem.
Detektivní příběh, ze kterého na mě dýchla vánoční atmosféra, ale i troška humoru a hlavně to potřebné napětí bez potoků krve. Budu se těšit na příští návštěvu v Three Pines.

Andy6
03.03.2016 5 z 5

Další super detektivka, tentokrát zasazená do vánočního období. Zatím se mi líbí všechny od této autorky a nemůžu se dočkat další. Klidný, žádnej nervák a stříkání krve. Doporučuju :-)

ivulka15
17.02.2016 4 z 5

Moc příjemné čtení. Klasická detektivka,která je poutavá i bez popisů násili a hektolitrů krve. Líbila se mi o dost víc než Zátiší,měla větší spád a dynamiku.

gad
15.02.2016 4 z 5

A jsme opět v Three Pines, takže se zde opět stala vražda, kterou vyšetřuje opět inspektor Gamage. Zůstávají staří známí z prvního dílu, ale poznáváme i nové obyvatele městečka. Autorka skvěle vykresluje atmosféru Three Pines, charaktery postav a hlavně kulinářské výrobky. Skvělé čtení.

vyvodka
08.02.2016 5 z 5

Pěkné počteníčko. O něco lepší než první díl. Pěkně vykreslená atmosféra quebeckého regionu a k tomu příběh klasické detektivky - pro mě prostě sympatická kombinace. Určitě si přečtu i třetí pokračování. Chválím obálku, moc se mi líbí.