Nejkrutější měsíc

Nejkrutější měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259839/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-HUo-259839.jpg 4 464 135

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Cruelest Month , 2007

-el
12.03.2017 5 z 5

Je to první kniha, co jsem od autorky přečetla. Ale už teď vím, že nebude poslední. Ačkoliv se jedná o detektivku obsah je tak lidský a bez násilí. Při čtení jsem měla pocit jako bych právě navštívila vesničku Three Pines a seznamovala se s obyvateli. Zajímavé, čtivé, klidné i napínavé...

popeluška
08.03.2017 5 z 5

Kniha byla stejně úžasná jako předchozí dva díly....čte se naprosto skvěle....tak budu čekat až se v knihovně uvolní další díl :-)

Jane417
05.03.2017 5 z 5

Knihy od autorky patří k mým nejoblíbenějším a ani tato mě nezklamala. Ze všech čtyř dílů se mi tento příběh líbil nejvíc! Armand Gamache je takový kanadský Colombo a moc mě, i s celou vesnicí Three Pines a jejími obyvateli, baví! Pěkná a napínavá detektivka bez krve a brutality!
Autorčiny popisy, čehokoliv, miluji!

Regger
25.02.2017 5 z 5

Chci jet na návštěvu do Three Pines!

intelektuálka
19.02.2017 4 z 5

Zase něco jiného z oblasti detektivních příběhů. Zajímavé a čtivé. I já bych chtěla žít v takové vesničce - ovšem bez těch vražd. Doporučuji!

Dousabel
19.01.2017 5 z 5

Chtěla bych, aby inspektor Gamache byl přinejmenším můj strýček, chtěla bych si zajít na oběd ke Gabrimu a ubytovat se aspoň na víkend do jejich malebného hotýlku, chtěla bych si uspořádat piknik se všemi obyvateli Three Pines, chtěla bych vidět Ruth a její kachňátka na vlastní oči, chtěla bych... Přesně po tomto toužím vždy, když čtu další příběh Louise Penny, já jim to prostě závidím :D Ty vraždy jsou tak nějak vedlejší, mě se líbí právě ten poklidný život této vesničky, stále se rozvíjející a odhalující povahy obyvatel Three Pines, s každou další knihou mi přirůstají k srdci víc a víc. Ale přece jen, to bych trochu kecala :o), odkrývání vraha s Gamachovou elegancí a inteligencí je naprosto famózní, navíc, zápletka a motiv jsou vždy realistické a uvěřitelné. Ale ten Brébeuf...

harena
03.12.2016 5 z 5

Další, teď už třetí, čtivá, milá,lidská a vlídná detektivka s inspektorem Gamachem. Tři borovice, městečko Three Pins v krásné krajině, obyvatelé, kteří jsou už mí dobří známí a člověk ví, že tady je to místo, kde chce žít.
Už se těším na poslední díl a na inspektora Gamacha, na klid, který na mě přejde a trvá po celou dobu čtení.

ivulka15
12.11.2016 5 z 5

Při své třetí návštěvě městečka Three Pines jsem měla pocit,že jsem zpátky u dobrých známých.Všichni ti svérázní obyvatelé mi připadali jako mí přátelé.Je to sice detektivka,kde se vyšetřuje vražda a hodně se intrikuje ale celé je to takové milé. Myslím,že je to i zásluhou laskavého vysetřovatele Gamache.

Nestorkea
21.10.2016 4 z 5

Three Pines mi s každým dílem přirůstají k srdci, i s obyvateli. Přistihla jsem se, že v průběhu čtení doufám, že se nakonec opravdu nestala vražda, že to byla jen souhra okolností a nakonec nikoho nezavřou... :-) Ke knihám od této autorky utíkám od drsnějších a krvavějších detektivek, je to tak trochu odpočinková četba. I přes mord tak trochu romantické čtení.

Selinute
11.10.2016 5 z 5

"Jakmile vísku Three Pines někdo jednou našel, už na ni nikdy nezapomněl. A nacházeli ji jen lidé, co se ztratili."
Opět pohodová, poklidně plynoucí detektivka, která se navíc i dobře četla. Jakmile jsem knížku otevřela a začetla se, připadala jsem si jako doma... známé postavy, malebná, přívětivá vesnička, energický, chytrý a přitom bytostně slušný inspektor Gamache, ďábelská zápletka. Co víc si můžeme od dobré detektivky přát. Je pravdou, že závěr mě sice nijak nešokoval, ale zlo ukryté za příjemnou fasádou Three Pines bylo překvapivé a dávalo smysl. Musím přiznat, že tuto sérii jsem si oblíbila a po Cartrovi to pro mě byla taková příjemná oddechovka za pět.

čef
29.09.2016 5 z 5

Dva hlavní motivy - originální vražda a ohrožení hlavního detektiva dodala knize potřebný šmrnc i přes podle mne zbytečného kupení slov v úvodu a v úplném závěru. Konečně zase jedna detektivka, která navazuje na to lepší z klasiky(např. P.D. Jamesová, R. Stout, A. Christie), kde hlavní detektiv není věčně ožralý a bitý zoufalec, ale pozitivní a morální člověk, který si umí s nepříjemnosti lehce poradit. Prostě kdo hledá módní noir - bude zklamán, kdo klasiku - bude spokojen.

zuzana2599
28.09.2016 5 z 5

I já jsem propadla kouzlu malebné vesničky Three Pines a jejích obyvatel, i já si zamilovala postavu přímočarého a svérázného komisaře Gamache. Po dočtení detektivky jsem zatoužila otevřít další díl a pokračovat ve čtení, nechtělo se mi loučit s oblíbenými postavami ani s krásným prostředím. Autorka píše opravdu krásně, nejraději bych se do Three Pines přistěhovala :-)

MahulenaK
09.07.2016 5 z 5

Zase mě Gamache a Three Pines dostali...Říkám si, že už další knížku číst nebudu, že už jsem si udělala obrázek, a můžu číst zase něco jiného. A pak vyjde další knížka, nevydržím to a nelituju!!!

bagel
15.06.2016 4 z 5

Tento díl se mně zatím líbil nejvíce.

alnahu
13.06.2016 4 z 5

Klasická detektivka z období Velikonočních svátků ,napínavý děj zpestřený vyvoláváním duchů,při této seanci jedna zůčastněná zemře.Záhadnou smrt obestřenou závistí , vyřeší opět nám již známý inspektor Gamache.Pěkný detektivní příběh ,opět bez krvavé vraždy a brutality.

Luciska13
06.06.2016 4 z 5

Skvělá série detektivek i pro ty, kteří nemají rádi krvavé a brutální vraždy. Příjemné prostředí kanadského venkova a společnost skvělých lidí dodává knížce příjemnou, přátelskou a kupodivu i idylickou atmosféru, i když je to detektivka, ve které se vraždí. Jediné, co bych snad mohla autorce vytknout, je poněkud pomalý "rozjezd" detektivky.

vyvodka
30.05.2016 5 z 5

Opět moc dobré počteníčko. Atmosféra quebecké vesnice Three Pines je prostě moje gusto. Je fajn proložit si severské detektivky a špionážní romány takovou klasikou. Těším se na další díly a chválím obálku!

petronella1
16.05.2016 5 z 5

Líbí se mi tato série knih. Je tam vždy napětí a knihy se velmi dobře čtou

Kočičáci
03.05.2016 5 z 5

Duben - nejkrutější měsíc, jenž přinese to Three Pines opět vrušení. Tentokrát je to o citech, přátelství, tajemstvích a taky o tom, jak hořké je dívat se na štěstí někoho jiného.
Kdo čte sérii od začátku, nemůže příběh nemilovat. Jsem tam s nimi jako doma, závidím jim Gabriho dobrůtky, krásnou přírodu, pohodu...jen snad ty vraždy ne...
Autorka má krásný barvitý sloh, není to jen detektivka, ale najdou se i krásné myšlenky:
"Tajemství. Ze všech věcí, které držíme uvnitř, jsou tajemství nejhorší. Věci, za něž se tak stydíme, kterých se tolik bojíme, že je musíme skrývat dokonce i před sebou. Tajemství vedou k sebeklamu, sebeklam vede ke lžím a lži stavějí zeď. Naše tajemství nám škodí, protože nás oddělují od ostatních lidí. Drží nás v samotě. Promění nás v bytosti plné strachu, vzteku a hořkosti. Obrátí nás proti ostatním a nakonec i proti nám samým."

Hella
10.04.2016 3 z 5

Příjemná, klasická detektivka se sympatickým vrchním inspektorem a nevyzpytatelným zbytkem jeho týmu. Žádné převratné akce či odhalení, přesto sympatické dílko.