Nejkrutější měsíc

Nejkrutější měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259839/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-HUo-259839.jpg 4 464 135

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Cruelest Month , 2007

wooloong
06.12.2018 4 z 5

Pro mě druhá kniha autorky a o dost lepší než Zátiší. Promyšlenější, čtivější a potěšil mě klasicky poirotovský závěr. Jenom ta intrikánská linka ze Sureté mi tam nějak neseděla a přišla mi překombinovaná, přehnaná a prostě divná. Zajímalo by mě, zda má autorka nějakou vazbu na Čechy. Rodina Nicholové pochází z Československa (i když tatínek má spíš ruské příjmení) a další rodina v Three Pines má příbuzné v Čechách, takže maluje kraslice a peče mazance. Každá zmínka o naší vlasti mě vždy potěší. Za to a za několik povedených vtípků přidávám autorce hvězdičku navíc.

Nočnípták
18.11.2018 3 z 5

Moje první setkání s inspektorem Gamachem. Mám ráda detektivky, kde se nehromadí jedna vražda na druhou, kde plyne děj tak nějak pomaleji. Kde je čas na setkávání sousedů a přátel. To všechno tahle kniha splňuje. Popisy přírody byly také bezva. Co mi moc nesedělo, bylo to duchařství. Bylo ho nějak moc.
Komentáře jsem si přečetla až teď. Podle nich to vypadá, že první a druhá kniha je lepší. Protože postava inspektora se mně opravdu líbí, těším se na jeho další případy.

pepa4081
22.07.2018 4 z 5

Další z knih, odehrávajících se v Three Pines. Velmi zvláštní způsob a okolnosti vraždy. Inspektor Gamache navíc musí čelit svým nepřátelům v süreté a chvílemi jsem se o něho hodně bál. Pachatel a motiv mne jako vždy překvapil. Výborná detektivka, pro milovníky nekrvavých knih.
Velmi uspokojivé.

Elsinor024
10.07.2018 4 z 5

Tahle kniha mi zatím přišla nejlepší ze série. Je vidět, že se autorka dostává do obrátek, pěkné propojení dvou případů. Líbí se mi její metafory a popisy.

(Jen mi jako vegetariánce vždycky přijde úsměvné, když se autor, jako třeba v této knize L. Penny, rozplývá nad chudinkou mrtvým mládětem drozda a sugestivně popisuje zápas malé kačky o život a vzápětí si hlavní hrdinové v klidu pochutnávají na jehněčím a telecím. No nic :-))

akdar72
24.05.2018 5 z 5

Ano, vracíte se na známé místo, ke známým lidem. Prvním dílem jsem se trochu prokousávala. Třetí mě pohltil. Doporučuji číst popořadě. Budu vyhlížet v knihovně čtvrtý díl.

Magnovak
24.04.2018 3 z 5

První dva díly mě nadchly, ale tenhle tedy vůbec. Nemohla jsem se začíst, přeskakování mezi jednotlivými liniemi mě rozptylovalo, vražda nic moc a téma čarodějnictví nebylo pojato úplně šťastně.

Samozřejmě budu číst i dál, ale tenhle díl byl pro mě hodně slabý a místo obvyklých dvou či tří dnů jsem knihu četla několik týdnů.

Aymira
13.04.2018 3 z 5

Ze začátku byl příběh pěknou duchařinou a přiznávám, že jsem se při čtení po tmě i bála. Opravdu se zdálo, že v tom prokletém domě, v kterém se v předchozích dílech stalo několik vražd, straší.
Kromě duchů se však inspektor Gamache musí vypořádat i se stíny ze své vlastní minulosti. Čtenář může jen hádat, kdo je na čí straně a co všechno náš hrdina tuší.
Samotné jádro případu ve mně však nějaké přehnané nadšení nevyvolalo. Závěr byl opět trochu absurdní - moc náhod najednou. Ale budiž. Stejně se už nemůžu dočkat dalšího dílu, protože Three Pines se stalo moji oblíbenou sérií.

denib
16.02.2018 3 z 5

Jsem zklamaná. Předchozí dva díly série mě nadchly, ale tento mě příliš neoslovil. Hlavně kvůli tématu. Vyšetřovaný případ je vlastně na vedlejší koleji. Je sice poměrně jednoduchý a řekla bych, že se autorka poměrně plácala v řečech kolem čarodějnictví, ale přesto by si zasloužil více místa. Jenže spousta prostoru je v tomto díle věnována problémům uvnitř policie. I když mám Gamache velmi ráda, raději bych dál četla o osudech lidí z městečka než o tom, kdo se snaží Gamache zničit. Protože právě to městečko mě zaujalo. Kdyby tohle byl první díl, další knihy série bych asi nečetla. Takhle ale ráda zkusím ještě další knihu, protože jak jsem psala, ty dvě předchozí se mi líbily hodně.

ilčidlo
07.02.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mně přímo dostala, četla jsem jí a četla a nemohla se od ní dostat. i když závěr jsem si musela přečíst dvakrát, bylo to na mně moc rychlé vyřešení obou problémů než to moje mysl zpracovala. Jinak jsem si moc vychutnala popis krásné přírody i obyvatel Three Pines. Už se moc těším na další díl.

Agatha84
05.02.2018 5 z 5

Tak tohle bylo boží! S každou další knihou mám stále větší chuť odstěhovat za ostatními do Three Pines. Milí lidé,překrásná příroda a všude ty hromady dobrého jídla. Závěr interního šetření Gamache byl nehorázně zrychlený a vůbec nezapadal do dějové linie,ale zavírám obě oči a hodnotím 5*. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

metrolog
29.01.2018 5 z 5

Three Pines je docela návykové. První v sérii se mi líbila, druhá o trochu víc a třetí jakbysmet. A jako správný závislák jsem si již koupil a začetl do další v sérii. Někomu se tento, trochu rozvláčný, styl nemusí zamlouvat, ale pokud si knihy vychutnáváte, jako byste se každý den vracel ke svým starým dobrým známým, budete se těšit na to, až zase knihu nebo čtečku, jako v mém případě, znovu otevřete. Dávám plný počet hvězdiček.

KnihoMorka
20.12.2017 5 z 5

prahnu po další

Galadwen
11.12.2017 3 z 5

Detektivka s prvky hororu - OK, proč ne. Ale i když mě předchozí díly docela bavily, tady jsem se musela v prostřední části překonávat, abych knihu neodložila. Zápletka je překombinovaná, vražda nesmyslně složitá a děj moc neodsýpá. Posledních 50 stránek bylo zase celkem čtivých, ale teď si asi dám od autorky delší pauzu.

Chesterton
18.11.2017

Tentokrát mě seance na Velikonoce odradila a knihu jsem odložila :(
Určitě, ale zkusím další z řady. První dvě se mi celkem líbily.

Kalina
22.10.2017 4 z 5

Moje první kniha ze série Armanda Gamache. Asi jsem očekávala víc. Obyvatelé vesničky mi nepřišli až tak idiličtí. Nicméně kniha se čte dobře a hlavně neteče z každé stránky krev.

111moni
29.09.2017 5 z 5

Je to jako - zase za rok na stejném místě . Čtenář se setkává se stejnými postavami, s jejich příběhy,s tím, co je trápí, jak myslí, s jejich minulostí. A minulost si chce vyřídit účty. Příběh, který trochu známe,ale přesto ne.

Jířule.86
19.09.2017 5 z 5

Pěkná pohodová knížka

alva1
13.04.2017 5 z 5

Případy inspektora Gamache jsou příjemné detektivky s pomalu se rozvíjejícím příběhem. Oblíbila jsem si vesničku Three Pines a její obyvatele. Na začátku doufám, že obětí není žádná z hlavních a mně oblíbených postav, a s postupujícím vyšetřováním, že není ani viníkem. Nejraději bych si s nimi dala skleničku v bistru u Gabriho a Oliviera.

iLuciferie
24.03.2017 2 z 5

Za mě takový spíše horší průměr.
Jedná se o mojí první knížku od autorky a připadalo mi, že mi první půlku chybějí nějaké informace z předchozích dílů (přebal knížky bohužel neupozorňuje, že se jedná o 3. díl).
Ačkoliv hlavní hrdinové jsou sympatičtí, děj se spíše vleče a samotné rozuzlení s vysvětlováním ve stylu "udělat to mohl kdokoli" mě bohužel také příliš nebavilo.

Marthas
22.03.2017 2 z 5

Tentokráte jsem opravdu váhala, zda knize nedat alespoň tři hvězdy, ovšem konec byl opětovně totálně překombinovaný. Ve čtení série budu ale pokračovat, nedá mi zvědavost, jak nakonec skončí hlavní hrdina a možná jsem taky trochu sadomasochistka.