Kudy vchází světlo

Kudy vchází světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402462/bmid_kudy-vchazi-svetlo-7hE-402462.jpg 5 295 92

Stěží si lze představit náročnější životní zkoušku. Kariéra Armanda Gamache, dříve respektovaného vrchního inspektora quebecké Sureté, balancuje nad propastí a v rozkladu je také jeho oddělení vražd, ze kterého musela odejít většina jemu věrných agentů. Osamělý policista čelí nejen intrikám z nejvyšších míst, ale i nedůvěře mezi nejbližšími. Ze staré známosti vezme případ Constance Pineaultové, která zemřela těsně před plánovanou cestou do vesničky Three Pines – a pak se strhne něco nevídaného. Ve hře jsou tisíce životů a Gamachovi síly den ode dne ubývají Další díl populární detektivní série čtenáře v lecčem překvapí, neboť v něm autorka radikálně zamíchá osudy známých postav a vystaví je spleti lží, pomluv a dlouho klíčícího zla. Avšak i uprostřed chaosu lze najít řád a zdánlivě neproniknutelnou tmou může prorazit paprsek světla. Bude to ale stačit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr

How the Light Gets In , 2013

emamat
07.04.2020 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly, ale tento byl jednoznačně nejlepší. Napětí, akce, konečně se vyřešily zápletky, které prostupovaly všechny předchozí díly. Už mám díl č. 10. a 11 a tak se těším, jak se autorka vypořádá a inspektorem Gamachem v penzi.

vterinka
31.03.2020 5 z 5

Z této série jsem četla pouze druhý díl a tenhle. Musím říct, že Kudy vchází světlo je mnohem lepší.
Nechybí zde dobrá zápletka, napětí a akce. Kniha má spád, je velice čtivá a jsem ráda, že se veškeré záhady a zápletky vyřešily a kniha je celistvá. Nenutí čtenáře do dalších dílů.

Lessana
21.02.2020 5 z 5

Pre mňa zatiaľ najlepší diel série! Včera večer pred spaním som si povedala, že si ešte trochu počítam, no a nakoniec som čítala temer do polnoci, keďže som sa jednoducho musela dozvedieť, ako to dopadne :). Bolo to perfektne napínavé a "čtivé" jedna radosť. Vyšetrovanie ohľadom pätorčiat bolo veľmi zručne prepletené s Gamacheovým skúmaním záludností v samotnej Sureté, ako aj s Beauvoirovou závislosťou (ktorú autorka aj vďaka vlastnej skúsenosti bravúrne zvládla) a poľutovaniahodným stavom, v ktorom sa skrz ňu ocitol. Mnoho úlomkov (rozumej parciálnych príbehov jednotlivých postáv z našej obľúbenej kanadskej dedinky Three Pines) zapadlo do celkovej príbehovej mozaiky (vytvorenej v rôznych predchádzajúcich dieloch), čo dá logiku najmä tým, ktorí ich čítali, no treba povedať, že autorka má dar písať aj pokračovania tak, že sa "chytia" aj tí, pre ktorých je to ich prvý diel. V tomto diele ma dokonca oslovila aj Ruth, ktorá mi inak veľmi sympatická nie je... No a záver ma potešil po všetkom tom napätí najviac :). Teším sa na pokračovanie, ktoré tu, našťastie, mám na polici :).

čef
14.02.2020 5 z 5

V závěru tohoto dílu to vypadá, jakoby autorka chtěla tuto sérii neodčinitelně ukončit a je jen dobře, že tomu tak není. Tento díl mi připadá o dost akčnější než díly jiné a tím jsem samozřejmě nadšen. Jako vždy však zde nechybí skoro klasické vyšetřování s vynikající dedukcí hlavního vyšetřovatel. Ten má však navíc i trpělivost odstřelovače a tak se mají jeho nepřátelé na co těšit. I jeho nejbližším se lecčeho dostane, samozřejmě však pravého opaku než zavilým protivníkům. Moc pěkné!

Nočnípták
28.01.2020 5 z 5

Jedním slovem - SKVĚLÉ. Trochu víc akční a chvílema i nepravděpodobné, ale na zážitku to neubralo. Aspoň mně ne. Zase to známé městečko a jeho obyvatelé. Lidský a mně blízký Armand Gamache v boji proti zákeřným protivníkům. Přesto vyřeší svůj případ. Happy end na konci byl očekávaný a docela jsem si ho i přála. Zase 5*.

Výzva 2020 - 17. Kniha, v níž se odehrává svatba nebo pohřeb

eva.haf
26.01.2020 4 z 5

Tentokrát řešil Gamache vraždu jen jakoby mimochodem, hlavním tématem se stalo konečné řešení střetu s úhlavním nepřítelem inspektorem Francoeurem. A tentokrát je to hodně akční. Celé je to trochu nepravděpodobné, jak spiknutí tak to jak se s tím Gamache vypořádá, ale je to ohromně zábavné a napínavé. Po přečtení devíti knih celé série jsem si všechny postavy tak zamilovala, že kdyby to nedopadlo dobře, měla bych to autorce hodně za zlé. Vyřešila to skvěle.

konicekbily
13.12.2019 5 z 5

Obsáhlý detektivní román většinou zasazený do krásného prostředí malebné vesničky s dvěma zápletkami - jednou místní a druhou širokého dopadu -a prolínající se s osudy hlavních hrdinů. Občas mi připadalo, že autorka děj hodně nadmíru natahuje, ale je to její styl psaní, toleruji ho. Pro mne je nejdůležitější zážitek z knihy a ten je skvělý!

Toňula
10.12.2019 4 z 5

Tak tento Gamachův případ, to byla jízda, asi nejlepší z celé série..Zpočátku lehký rozjezd, uvedení do děje i připomenutí minulých událostí a traumat, posléze zlehka gradující vyprávění, které nepostrádalo napětí, navíc do poslední chvíle jsem netušila, jak moc má Gamache situaci pod kontrolou, a nakonec napínaé fiinále v tak malebné vesničce jako Three Pines..Přečteno jedním dechem.

Květ
08.12.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou, která je někdy nazývána jako novodobá Agatha Christie. Agathiny knížky miluju, takže jsem na L. Penny byla zvědavá. Začala jsem zřejmě skoro od konce, detektivka Kudy vchází světlo, která mě upoutala nádhernou obálkou, už je několikátá v řadě. Nejdřív jsem se teda zorientovávala v postavách, poznávala kdo je kdo atd. Možná i díky tomu mi první část knihy připadala mírně rozvleklá. Postupně ale příběh získává na zajímavosti a v poslední třetině knihy spisovatelka rozjede takovou parádu, že knížku není možné odložit a musíte ji dočíst. Byla jsem napjatá jak struna očekáváním, co bude dál a celkem na mě dýchl i strach. Určitě by bylo lepší číst knížky popořadě, děj se občas vracel k věcem minulým, které jsem neznala, ale i tak jsem si knížku vychutnala a líbila se mi, jsem spokojená.

wooloong
19.11.2019 4 z 5

Posledních stopadesát stránek jsem prostě musela dočíst, proto jsem dnes poněkud nevyspalá. Takže čtivé, to ano. Nechci moc prozrazovat, tak jen v náznacích. Pochybuji, že by někomu něco takového tak dlouho procházelo a pochybuji, že by jim prošlo to připravované finále. Nicméně způsob, jak se autorka vypořádala s temnou stranou Sureté, se mi líbila. I ten závěr, třebaže to bylo až moc romantické. Krásně by se tak dala uzavřít celá série. A nikde jsem se nedozvěděla, zda je Róza v pořádku. Doufám, že ano, je to moje nejoblíbenější postava a hned za ní Ruth. A ještě poznámka pro překladatelku. Té části antény, která zachycuje elektromagnetickou vlnu a mění ji na elektrický signál, se neříká ozařovač, ale zářič.

bagel
18.10.2019 4 z 5

Až moc rozvleklé a měla jsem strach, že se vyšetřování vraždy dostane tak moc do pozadí, že se ani vyřešení nedozvíme. Posledních sto stran ale vše napravilo.

Mája777
13.10.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mám tuto sérii ráda a těším se na každý další díl a každý je trochu lepší. Dozrává. Jsem zvědavá na ten prozatím poslední.

petronella1
07.10.2019 5 z 5

...tuto sérii prostě miluju a vždycky je mi líto, když dočtu další knihu...ale můžu se těšit na další díl - píšu Ježíškovi

Jiparis
26.09.2019 4 z 5

Kniha má několik poloh a řeší paralelně různé problémy.Mě nejvíce zaujala propletenost politiky, policie a byznysu. Jen to konečné řešení mi připadalo dost nepravděpodobné.

Melanka
23.09.2019 4 z 5

Nádhera! Tentokrát pěkně napínavé čtení.

Izu
19.09.2019 5 z 5

Nádhera a klaním se !

monika0356
18.09.2019 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju. Úžasné pohodové čtení pod dekou a s čajem v ruce :)

evask
18.09.2019 3 z 5

Knížku právě zakoupila naše knihovna, tak jsem si ji na základě pochvalných hodnocení půjčila. Myslela jsem, že se bude vyšetřovat smrt Constance Pineaultové, jak prozrazuje přebal. Omyl. Díly této detektivní série nemají společnou jen postavu vyšetřovatele, jak to bývá v jiných detektivkách, ale hlavní zápletka se točí právě kolem samotného vyšetřovatele, takže bez znalosti předchozího děje si člověk moc nepočte. Jen těch postav. A žádná vám nic neříká. Takže: číst jedině popořadě.

Hella
15.09.2019 4 z 5

Výborný díl, dokonce znatelně lepší než jeden či dva díly předchozí. Jen to spiknutí bylo na můj vkus trochu přehnaně akční, resp. nevěrohodné. Ale nevadí, knize to ani tak příliš neuškodilo.

Aleen
11.09.2019 5 z 5

Mám poslední dobou velmi šťastnou ruku ve výběru knih. Také u této jsem měla štěstí, ale co to píšu? Vlastně šlo o sázku na jistotu...i když po minulém dílu jsem měla maličko obavy, jak si s prekérní situací L. Penyova poradí. Nechci prozrazovat, tak raději jen náznak. Poradila si velmi dobře a já byla napjatá jak struna, až do samého konce a zároveň velmi spokojená s vývojem situace a také z toho,že mohu pobýt se svým oblíbeným hrdinou v oblíbené vesnici. Bezva!!!