Zlá krev

Sériový vrah trýzní své oběti bolestivým rituálem. Kdo využívá metodu, kterou nechvalně prosluly speciální jednotky americké armády za války ve Vietnamu? A jak se dostal do Švédska? Pátrání vede komisaře elitní vyšetřovací Skupiny A Paula Hjelma a jeho bystrou kolegyni Kerstin Holmovou do Ameriky. Jenže na místě se dozvídají, že bývalý agent CIA Wayne Jennings, který toto mučení zdokonalil, přišel prý před lety při dopravní nehodě o život. Pátrání po tajemném vrahovi se začíná komplikovat... Obálka ve dvou různých provedeních....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31381/zla-krev-pEp-31381.jpg 3.642

Případy týmu A (2.)

Ont blod (1998)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta

CharlesWard

Opravdu jsem ze začátku doufal, že se autor polepšil a tentokrát se to bude dát číst. Bohužel se zde vyskytují naprosto totožné problémy jako u jeho první knihy, Dávám si od tohoto Švéda načas pauzu.

Atak

Spousta Švédských jmen, takže polovinu knihy jsem vůbec netušil o kom čtu :D později začali jména být známější a konec trošku hořký, nejen pro mě, ale i vyšetřovatele.

Jaba_Hutt

Chvíli mi trvalo, než jsem se zzil se stylem, jaký je kniha psána. Navíc i úvod do děje mi přišel malinko krkolomny. Pozdej si mě však dej získal a druhou polovinu knihy jsem zvládl na jeden zátah. Kniha pojednává o dost drsném tématu zneužívání dětí v prostředí náboženského kultu.

Alma-Nacida
16.09.2017

Dva vrahy bych ještě akceptovala, ale ta konspirační teorie je už na mě trochu moc. Dám šanci i třetímu dílu, ale už od něj žádné velké (kladné) překvapení nečekám.

konicekbily
07.10.2015

Začátek je slabý, konec nečekaný. Jako tvůrce příběhů dostane ode mne další šance.

vincek1
26.05.2015

První kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Zpočátku se mi zdála nezáživná, pak autor "přidal plyn" a četlo se lépe. Závěr do vytracena. Ani špatné ani moc dobré.

marek1278
13.02.2015

Trochu vlažný úvod, ale nakonec velká jízda a na konci úplně jinak než by člověk čekal. Příjemné překvapení a těším se na další díl :)

evelinaevelina
31.01.2014

Má druhá kniha od tohoto autora. Už tolik nepřekvapil, trochu snad i pokulhává za svou prvotinou. Asi přece jen ukousl trošku větší sousto při tom, když vyšetřování rozšířil i do USA a zapojil FBI atp. a na mě toto sousto nedostatečně "požvýkal" což se promítlo do děje a při vyústění příběhu jsem měla pocit, že mu nezbylo než toto sousto "vyplivnout" v alibistický konec.
Nemohu mu ovšem upřít, že je dobrý vypravěč a dokáže příběh pěkně vystavět.