Ráj mrtvých dětí

Ráj mrtvých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/bmid_raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3 332 109

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu.... celý text

Detektivky, krimi , Literatura česká

Vydáno: , Vendeta

Wo die toten Kinder leben , 2013

Miška74
02.11.2021 1 z 5

Co na to napsat? Nevím. Tahle knížka mě hodně zklamala. Případy byly málo uvěřitelné, nepropracovane a hodně pritazene za vlasy. A vyšetřovatelé (kněz a bývalá policistka) jsou evidentně nesmrtelní. Knížka se přečíst dá, nezasekla jsem se, ale určitě autorka nebude mou oblíbenou.

IHT
28.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Klopotne, nasilne, nelogicke. Vyresit hlavni pripad bylo ualostne jednoduche, aby se mohly rozvinout charaktery hlavnich postav, bylo treba naroubovat dost umele pripad druhy... Spojitost hrozne umela, pritazena za vlasy. Vysetrovatelka nesympaticka...
Do dalsich dilu se poustet nechci.

Autorka by spiseela psat scenare pro Big Bena, Doktora z hor a podobne jednoduche serialy - tohle by ji na dva dily hezky vyslo :-)

TerezaaBaarova
19.07.2021 2 z 5

Lehké, rychlé, povrchní, nepropracované.
Žádný wowefekt se nekonal, žádný složitý kriminální případ, žádná akce.

Na hlavní hrdinku jsem si nestihla udělat žádný názor a její pomocník kněz, no, uvidíme, co přinesou další díly.

Tereszz
15.07.2021 1 z 5

Mám pro to jediné slovo: BRAK.
Příšerná psychologie postav, zcela nereálné chování, hloupě popsané scény, nevěrohodné situace, takový ten klasický styl "pokusili se nás oba brutálně zabít, ale dvě minuty poté už se smíchem drbeme u kafíčka". Mizerná slovní zásoba překladatele, popřípadě spisovatelky: "V místnosti byl stůl, na něm byla váza, v ní byly květiny." Za mých mladých let se za to ve slohu snižovala známka.
Celkový dojem: čtrnáctileté dítě se pokouší napsat detektivku. U něj bych byla mírnější a chápala chyby i naivitu. Bohužel se jedná o dílo dospělé autorky, nikoliv o text vytažený ze šuplíku.
Proto nízké hodnocení.

Grety
16.06.2021 3 z 5

Nějak jsem tomu nestačila přijít na chuť a už to končilo. Ten konec byl jako seknutí sekyrou. V podstatě jsem se o postavách nic nedozvěděla, možná zkusím další díl a nebo taky ne...

Sati
10.05.2021 3 z 5

Po přečtení knihy jsem pomalu řvala, že chci pokračování, konec celkem zvláštní, jediné mínus za mě, že se motají 2 různé příběhy do sebe

marci8
06.04.2021 2 z 5

Kniha nebyla úplně špatná. Byla mile napsaná. Trošku mi přišel styl až takový naivní, ale zase pokud je čtenář tak unavený, že už není schopen vnímat nic složitějšího, tak na takový stav byla vhodná. Nebyla nudná a byla čtivá. Jsou jistě napínavější detektivky. Tahle je ideální na oddych a vypnutí mysli.

BlackWidow
01.04.2021 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a nebyla až tak nejhorší. (Četla jsem i horší). Byly tam sice pasáže ,nebo respektive slova, ze kterých mě málem trefil šlak, (devitimilimetrovka, golfík),ale to přisuzuji zřejmě malé slovní zásobě spisovatelky. Jinak děj se dal číst, jen to pak nabralo rychlý konec a bylo hotovo. Prostě kniha, kterou začnete číst ráno a večer už máte hotovo. :) Někdy mi to připomnělo film- To je vražda napsala a nebo Otec Brown..:) zřejmě tím zajímavým spojením bývalá policistka a kněz...:) Ale jako oddechová krimi to šlo :)

Satalin
12.03.2021 1 z 5

Neseděla mi ich forma. A příběh byl těžko uvěřitelný. Připomínalo mi to laciné krimi braky. Tuhle knihu jsem si kupovat nemusel.

mrsterezz
11.03.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Oblíbila jsem si obě hlavní postavy a to napětí mezi nimi. Knihu bych zařadila spíše mezi oddychové, žádný složitý příběh nebo zápletka. I přesto jsem si knihu užila a těším se na další díl.

Dandulka
09.03.2021 5 z 5

Na tento díl jsem se obzvlášť těšila, protože jsem nejprve přečetla druhý díl a moc se mi líbil. Tak jsem se začetla a za dva večery jsem to zvládla. Moc doporučuji.

nela3812
31.12.2020 3 z 5

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Moc jsem se na ní těšila, ale jak už napovídá počet stran... Děj byl velmi rychlý a dal by by se lépe rozvést, aby čtenáře více vtáhl do děje.Každopádně nápad zajímavý. Ale konec byl velmi rychlý. To je škoda, ale i tak oceňuji výběr hlavních postav a spojení s náboženstvím. Z mého pohledu zajímavá myšlenka, se kterou jsem se v tonto žánru setkala zatím poprvé, ale věřím, že na ni ještě narazím.

Knihu mohu doporučit. Za jeden dva večery ji hravě přečtěte. Neurazí, ale nejspíše ani příliš nenadchne.

Leena
21.11.2020 1 z 5

Hrozná nuda, vůbec mě to nebavilo.
Modlila jsem se, už abych to dočetla.

Powder
07.11.2020 1 z 5

Zajímavé téma ale to zpracování bohužel nic moc. Dějové linky nedotažené. Autorka něco nakousne, ale už v tom dál nikde nepokračuje, nemá to pro děj žádný význam. Ale mě to stále vrtalo hlavou a čekala jsem, kdy a kde v ději se to vysvětlí. Často, bohužel, nikdy a nikde. Celkově povrchní vykreslení postav a jejich příběhů. Dle popisu knihy má inspektorka Anna životní krizi, traumata ze ztráty dcery a z práce. A je tomu věnována jedna možná dvě stránky, které to čtenáři "jakoby" měly přiblížit, ale nic se tam k tomu v podstatě nedozví. To samé u kněze Wagnera. Knihu jsem dočetla, jen abych si potvrdila, kdo za sebevraždami stojí. A i to mi bylo jasné vcelku brzy. Další knihu si od autorky nekoupím.

Listonožka
03.11.2020 2 z 5

Ač to na začátku vypadalo na svižný a zajímavý děj, poslední třetina to zabila. Konec rychlý, dost přitažený za vlasy.

Magrata15
29.10.2020 3 z 5

Napínavá detektivka, celkem dobře napsaná... ale ten konec.
Velmi uspěchaný a celkem odbytý závěr ubírá body.
Rozluštění celého příběhu na posledních dvou stránkách mě dost zklamalo.

whiolet
14.10.2020 2 z 5

Nevím jestli je to tím, že jsem teď dost četla fantasy nebo něčím jiným, ale tohle mě brutálně nebavilo.
Vadilo mi na knížce asi všechno, sorry, ale tolik ran, kolik schytá tady hlavní vyšetřovatelka ,nedostal snad nikdy nikdo v žádný jiný detektivce. Atraktivní kněz, který má mimochodem skvělou postavu je taky dost podezřelý. A na konec tu máme pachatele... tak tady jsem tu pointu celého příběhu moc nepochopila.
Za mě to byla nuda. Dočetla jsem to jenom proto, že knížky prostě dočítám.

kochichak
30.09.2020 2 z 5

No.. nápad dobrý a začátek svižný. Co mě tam vadilo bylo to vykání tykání s Lorenzem a Profesorem a Annou. Jednou tak, potom tak. Takové zmatené mi to přišlo. Ten konec byl divný. Nějak jsem ho nepochopila. Jak už tu někdo psal, dočetla jsem z povinnosti.

MoireDeTardis
23.09.2020 2 z 5

Dostala jsem na knihnu doporučení, ale musím říct, že za to asi ani nestála. Církevní tematika mě úplně neoslovila, ale nic vůči ní vyloženě nemám. Co mě zamrzelo, byla velmi chabá práce s postavami, jejich vývojem a s tím, jak by si k nim čtenář měl vytvořit pouto. Hned po pár stránkách, kdy o hlavní vyšetřovatelích nevíme skoro nic, se je někdo pokusí zabít a vám je to v podstatě jedno, protože vám autor nevysvětlilm proč by vás to vlastně mělo zajímat. Ačkoliv se později nějaký vztah k hrdinům vyvíjí, tak to pro mě rozhodně nebylo dostatečné.

sipkulka
15.08.2020 3 z 5

Nějak nevím co k této knize poznamenat... Chvílemi byla velice čtivá, jindy zas nudná..Příběh jako takový dobrý leč autorovi zřejmě chybí to pravé ořechové, aby dokázal celý příběh dotáhnout. Na závěr: taková oddychovka, která neurazí avšak bohužel ani nenadchne.