Ráj mrtvých dětí

Ráj mrtvých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/bmid_raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3 332 109

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Vendeta

Wo die toten Kinder leben , 2013

Katerina1986
12.02.2023 3 z 5

Kniha se čte velmi rychle, zápletka celkem dobrá, konec pro mě slabší, uvidíme, jak na tom budou další díly.

hana17.1.
21.01.2023 3 z 5

Kniha je čtivá, čte se rychle. Námět na knihu je dobrý, ale konec byl dost předvídatelný. Jednoduchá zápletka. Nebyla to špatná kniha, ale čekala jsem od ní více.

martina.culik
19.12.2022 3 z 5

Podle mě má kniha potenciál, ale neseděl mi moc překlad . V některých chvílích z něho úplně křičela německá gramatika a párkrát mi dokonce přišel nesouvislý.
Samotný příběh mě ale bavil, takže zkusím i další díly a uvidíme, třeba si na to zvyknu.

Palus
24.10.2022 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné, taková jednohubka ...

terezarath
24.10.2022 4 z 5

Druhá kniha od autorky, kterou jsem přečetla a musím říct, že se zase o maličko zlepšila. Příběh se čte poměrně dobře, děj je svižný. Pointa není žádná šokující bomba, nic moc extra, ale neurazí.

WaN635
26.09.2022 4 z 5

Poměrně nízké hodnocení na to, že se mi to četlo celé hodně dobře.
Kniha měla spád, byla napínavá, čtivá a věnovala se odpornému zločinu vůči dětem a na druhé straně pomstě.
Líbilo se mi propojení církve a detektivky. Hlavní hrdinka mi připomínala mého oblíbence Davida Rakera a proto si určitě přečtu další díl. Těším se na další střípky ze života Anny a kněze.

MartinvonHau
22.09.2022 2 z 5

Co k tomu říct? Jako narozeninový dárek od dětí jsem to musel přečíst. Ovšem se značným přemáháním. Neseděla mi ich forma vyprávění, krátké kapitoly, ve kterých se nic nestalo a ze slova golfík mám vyrážku. A ten podivný konec. Prostě Roxann Hill není a nebude mou oblíbenou spisovatelkou.

Prske
20.09.2022 3 z 5

Rychlé oddechové čtení. Děj i zápletka předvídatelná, ne moc uvěřitelná, ale postavy jsem si oblíbila, takže nijak zklamaná nejsem. Po dalších dílech ale už asi nesáhnu :)

Míša02
25.07.2022 5 z 5

Tahle kniha na mě působí jinak než thrillery a detektivky, které jsem četla dřív. Příběh opravdu rychle ubíhá a pořád se něco děje. To bude taky tím, že je kniha tak o 100 stránek kratší než běžné detektivky. Příběh je trochu předvídatelný, ale i tak mi kniha přišla super. Něco na ní prostě je.

Obviously
13.07.2022 3 z 5

Ne, že by to byla kdovíjak skvěle napsaná kniha, ale vyprávění hezky odsýpalo a bylo celkem snadné oblíbit si hlavní hrdiny natolik, aby mě zajímalo, jak to s nimi dopadne. Nedočkal jsem se sice žádné složité zápletky, ani zde nefiguruje mnoho postav a vztahy mezi nimi jsou také dost přímočaré, ale nemůžu říct, že by mě kniha nebavila. Spíše bych ji však zařadil mezi lehké odpočinkové čtení na dovolenou.

moudivlacek
20.06.2022 3 z 5

Velice zvláštně napsaná kniha. Příběh má rychlý spád od začátku do konce, spojení kněze a bývalé policistky nyní soukromé vyšetřovatelky sice není nic nového ani převratného, přesto mě tato dvojka sedla. Jsem spíš zvyklá, že v knihách církev "hříšky" tají, tady je požadavek církve vypátrat motiv sebevražd. Bylo to podivné a hlavní námět je na delší dobu potlačen a vystupuje nám před očima jiný, nicméně velmi závažný případ. Konec je sice vysvětlením všeho, co se celou dobu děje, ale zdálo se mi to moc uspěchané a najednou takové hrr. Každopádně to nebylo vůbec špatné a určitě se podívám po druhém dílu.

monishek
26.05.2022 3 z 5

Ani poradne nevim, jestli se mi kniha libila nebo ne. Zvláštní styl psani, kdy jedna kapitola je třeba jen na pul stranky, ale nakonec mi to nevadilo. Bylo to čtivé, i kdyz neco predvidatelne. Téma sebevražd bylo lákavé, ackoliv se tam vice rozebíralo zneužívání deti. Nakonec to nebylo zas tak hrozne, jak jsem dle recenzi ocekavala. Ano, uznávám, ze některé scény s Annou mi připomínaly situace Chucka Norrise, ale i tak pribeh mile odsypal a určitě si přečtu i další dil.

katushah
25.05.2022 4 z 5

Já mám ráda církevní neplechy, takže jsem se bavila.

Jiřina18
23.05.2022 3 z 5

Nečetlo se to až tak špatně, ale myslela jsem, že to bude lepší

escapelle
26.03.2022 3 z 5

Pro někoho, kdo čte detektivky nebude tato kniha zázrakem. Ale pokud chce čtenář něco jednoduššího, kdy nemusí přemýšlet nad složitostí postav, zločinů, kdo kde s kým a proč, je tato kniha dobrou volbou. Jednoduché a rychlé.Ale víc než vyšetřované případy mě zajímal vztah hlavních hrdinů a kvůli nim si pořídím i další díly.

hana4834
20.02.2022 3 z 5

Není to špatný čtení ,je to dobrý příběh jen hodně zhuštěný a moc zkrácený a takoví plytký

Kekik
15.02.2022 2 z 5

Nakonec to tak špatné není. Z počátku jsem si příliš neporozuměla se stylem psaní, ale nakonec jsem tomu přivykla, a druhá část knihy se mi četla lépe. Jedná se spíše o delší povídku. Pachatele, kterého Anna s Pavlem odhalí na konci, jsem tušila asi od poloviny knihy. A trefila jsem se.
V záplavě thrillerů kniha nemá šanci uspět, ale úplný propadák to také není.
Celou sérii jsem koupila v akci, takže mám doma všechny díly. Myslím, že si je nakonec přečtu také. Přeci jenom jsem zvědavá, jak se vyvine vztah mezi Annou a Pavlem.

VendaS20
03.02.2022 1 z 5

Kniha byla velké zklamání. Nápad a námět je podle mne dobrý ale zpracování příšerné. Nemám ráda zdlouhavé popisy věcí a lidí ale zde chyběly úplně a člověk se pak nemůže do příběhu vžít, vše je tam polovičaté, závěr absolutně nevysvětlený. Po pár kapitolách jsem dokonce zkoumala, zda nemám vadnou knihu, které chybí části textu. Co mě také štvalo, že celou dobu řešili úplně jiný případ a ten, dle názvu i anotace hlavní případ, tam byl jen okrajově.
Kniha mi připadá jako první nástřel příběhu, který chtěla autorka dále rozvést ale nedopatřením se dostal do tisku :D

rimmon
25.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Pro čtenáře detektivek zběhlém ve světě vražd a šíleností to není úplně nejlepší volba.
Takhle člověk si u toho dost odpočine ale kdo je vrah mi došlo během chvilky čtení. Jediné co jsem netušila byl důvod.
Je to hezky čtivě napsaný, dovedu si představit že by se něco takového mohlo i stát.
Zbytečně tu není popsaný každý kamínek na zemi nebo přehraný popis lesa ale namakaný kněz byl na mě už takové klišé.
čte se to dobře, děj rychle utíká ale pro někoho kdo čte kriminálky to je moc jednoduché a přímočaré.
Za mě oddechovka na chatu.

Mesicnililie
12.11.2021 4 z 5

Zajímavé čtení. Taková detektivní oddechovka.