Komentáře knihy Červený kapitán
Přidat komentář
Další naprosto skvělá kniha. Tentokrát mi příběh nepřišel ani jako detektivka, ale spíš velmi dobrý špionážní thriller, "šmrncnutý" Danem Brownem.
Napínavé, čtivé, plné policajtského humoru, prostě perfektní!
Moje první kniha od Dominika Dána. Velmi se mi líbila. Určitě budu číst další díly. Prima čtení.
Fantastické, mysteriózní, dějepisné, děsivé, krvavé, morální dno. Jeden z nejlepších dílů, který se s filmem nedá vůbec porovnat, protože film je úplně o něčem jiném. Pět hvězd.
Súhlasim s ostatnými, že toto je trochu iný Dominik Dán, ktorý je s prímesou Dana Brawna. Priznám sa, že ak by toto bola prvá Dánovka, ktorú by som prečítala, tak by som sa rozhodne nestala jeho obľúbenkyňou. Trochu mi tu chýbala stará partia a trochu mi tu vadili určité akčné situácie, ktoré boli na môj vkus až príliš nereálne. Ale plusom bolo prvé zapojenie Josého, ktorý zapadol perfektne.
Na rušeném místě hřbitova je nalezena mrtvola kostelníka, kterého někdo před smrtí v době reálného socíku mučil a posléze zabil. A to je parketa pro naši partu. Mají co do činění jak s klérem, tak s tajnými službami. Nakoukneme mezi templáře a jejich poklady a dočteme se o mnohých protivenstvích našich hrdinů, kde jde o životy. Hodně spletité ano, možná i poučné o poměrech na Slovensku těsně před rozdělením ČSFR.
Čekal jsem podle názvu trochu něco jiného. Od Dána jsem máloco ještě nečetl, tohle byl takový zajímavý mix mezi jeho klasickým stylem a Foucaultovo kyvadlem. Hodně poutavých informací shrnutých na pár desítkách stránek. Příběh dost zamotaný, půl hvězdy dolů za ten už příliš přestřelený konec.
Červený kapitán ve slovenštině.Nedávno jsem viděla film, ale do scénáře se jim nepovedla vplést ta pravá atmosféra.Potíž je v tom ,že jsem knihy DD nesehnala tak ,jak byly vydané po sobě, ale co kde měli na přeskáčku.Ale těch posledních v seznamu je asi jedna čtvrtina, které půjdou za sebou.Takže dosti nekomfortní.Časem se to třeba utřese a já je začnu číst jednu po druhé.Nemám problém se k zajímavým knihám několikrát vracet :-)
Taková československá šifra mistra Leonarda :) Zatím se mi tento díl líbil nejméně, ale i tak musím říct, že to je skvělá série .
Třetí kniha od D. D. , spokojenost Slovensko roku 1992 vykresleno skvěle, podobná situace v Čechách. Většina příslušníků StB se infiltrovala do nově vzniklých policejních složek nebo přešla do ilegality, málokdo rezignoval. Za 50 let svého působení měli skvělou organizaci a zkušenosti. Organizaci jakou je církev, starou 2000 let jsme rozbili za 3 roky, z kazatelem jsme kázali my, sděluje Krausovi agent StB, který mu sdělí informace o celém pozadí akce, která se váže k nálezu kostry muže s hřebíkem v lebce. Vyšetřování má díky Krausovi spád, ocitne se i v ohrožení života. Konec je trochu přitažen za vlasy, StB střílí na nádraží jak v 50. letech. Jinak měla kniha dynamický spád, zaváněla tajemnem, templáři, gestapo, StB, zlatý poklad.
Opäť trochu iný prístup ako predošlé knihy a opäť dobrá trefa.
Je pravdou, že duch Dominika Dán Browna mi zrážal trošku dobré dojmy, no na druhú stranu sa kniha zas raz čítala takmer samospádom. Nevadili ani vsuvky akcie ala Chuck N., ba dokonca by som povedal, že aj pobavili.
Skrátka ďalšia skvelá kniha.
Začátek pro mě nebyl až tak záživný, ale jakmile došlo na objasnění historie a okultismu, nabralo to spád. Dovoluji si tvrdit, že druhá část knihy je o poznání lepší. Střídání dějových rovin, flashbacky a k tomu ta parta ze 141.
Každopádně to chce mít přečtenou bestii. A konečně vím , jak se Chosé dostal do týmu. Dnes ne skvělé, ale i tak dost dobré. 85%
Krauz je "jiný" policista, který mnohé řeší na hraně své existence. Tento, navíc tajuplný případ, mu dal zabrat. Pochopil, staletý příběh běží dál...
Tuhle knihu mi doporučila máma, která ji četla už před pár lety. A protože vím, že ona čte v podstatě totéž co já, tenhle svůj první případ ze série Naše mesto jsem si přečetl také. A bylo to fakt hodně dobré počteníčko! :) Krauz je sympaťák a o STB jsem toho moc nevěděl, protože jsem přece jenom narozený až pozdějc :). No ale tahle kniha byla skvělá, takže pět stars to jistí a doporučuji! :)
Rudý kapitán čtenáře (možná) vyděsí neustálou aktivitou příslušníků bývalé STB, kdy její chapadla dosahují všude, kam se jim zamane. Fanoušky Roberta Langdona zaujme historickým exkurzem do světa Šifry mistra Leonarda. Milovníky napětí potěší, že z detektivky se pomalu ale jistě stává akční thriller. A všechny ujistí, že peníze jsou vždy až na prvním místě.
Skvělý detektivní román, který má skoro všechno co si čtenář může přát. STBácká minulost, historické reálie sahající až do doby Templářů a kromě toho hromada aktuální akce a nebezpečných míst a scén. Hlavní hrdina je akční lump na půl cesty do kriminálu, má kolem sebe hromadu policajtských kamarádů. Ani nevím jaká část se mi líbila nejvíc, jestli ty úplné začátky nebo mírný pokrok v pátrání v půlce a nebo ty části spojené s Čechy a lovení STBáckých vysloužilců. Musím říct, že se to četlo opravdu skvěle a člověk si často ani neuvědomoval, že čte knížku. V některých částech to bylo trošku "Šifra mistra Leonarda", ale myslím že v prostředí slovenského hlavního města a dalších částí Slovenska a Moravy to mělo opravdu velké kouzlo. Před čtením knihy jsem viděl i stejnojmenný film, který je taky poměrně povedený, ale kniha jde mnohem do větší hloubky a dál, tak v hlavě pouze posloužila jako kulisa horkého léta, postav a dalších částí zamotaného příběhu, který je v knize ještě 100x zamotanější. Kromě Krauze se mi líbila postava Burgera a policejní kámoši z Holešova. Skvělá kniha u které jsem se opravdu bavil a zase si něco od Dominika Dána přečtu.
Tohoto autora mi doporučili,že by měl být podobně skvělý jako Chris Carter,ale jak je čtu tak Cartrovi se nevyrovná,ale třeba postupem času jak budu pokračovat ve čtení to bude třeba lepší a lepší ikdyž tento díl byl zatím pro mě slabý ne tak dobrý jako třeba kniha o Bestii. Začnu kladným hodnocením. Líbilo se mi,že Krauz a jeho parťák vyšetřují i takhle dlouhé umrtí pak ještě kolektivní pošťuchování a jako další,že se Krauz zakousne do případu jako pitbull a nepustí no a ještě to bylo napínavé a byly fajn i ty fotky ikdyž na ty v knížkách nejsem zvyklá. Teď zápory nelíbilo se mi,že to bylo docela zdlouhavé a hlavně o té historii dříve jsem ji měla ráda,ale teď ji už tolik nemusím pak,že chudák Burger byl raněný tolikrát za sebou no a pak ze všeho nejvíc,že ten případ nevyřešil úředně,ale jen tak na půl když většina viníků byla zabita,ale těm hlavním se nestalo nic to mi vadilo.
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium
Štítky knihy
vraždy detektivní a krimi romány zfilmováno poklady policie Státní bezpečnost (StB) církev zlato mučení templářiDominik Dán také napsal(a)
| 2016 | Smrť na druhom brehu |
| 2007 | Cela číslo 17 |
| 2012 | Uzol |
| 2005 | Popol všetkých zarovná |
| 2013 | Básnik |
Externí recenze
- Rudý kapitán / Jackelin Mandragor
- Dominik Dán: Rudý kapitán / Hana Kubíková, blog ... na skok jinam ...
- Rudý kapitán / Rachel-Roo http://rachel-roo.blogspot.cz/

95 %
77 %

Za mě asi nélepčí autorova bichla. Teda přelóskal sem jich zatim jen 22, tak ještě uvidíme. Našinec lehce po závěrečném morituri te salutant ztratí iluze, ale na druhý straně to možná leckomu votevře augle. Krásná práce!