Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3562 706

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Majto
Majto
09.01.2022 4 z 5

Kedysi som videl film natočený podľa tejto knihy a hoci som si ho už nepamätal, neodradilo ma to od kúpy. Urobil som dobre. Kniha je skvelá a autor ma potešil svojím štýlom písania, bo je pútavý a ponúka veľa možností na ponorenie do deja aj vďaka rôznym dejovým a časovým rovinám, či skvelým dialógom. Pohltilo ma to natoľko, že som rovno kúpil všetky knihy autora.

Obelix15
Obelix15
07.01.2022 5 z 5

Začátek jedné z nejlepších severských krimi sérií. Hned v prvním díle nás autor přesvědčil o tom, že zápletka, postavy a děj nás nenechají chvíli vydechnout. Detaily ze života uvězněné ženy dodávají příběhu nádech napětí, který nás provází celou knihou.

Littleben
Littleben
23.12.2021 4 z 5

A vlastně proč ne. Nakonec to je poměrně čtivá knížka, která asi málokoho vyloženě nadchne, ale zároveň rozhodně neurazí. 7,5/10

MíšaS.
MíšaS.
14.12.2021 3 z 5

Upřímně řečeno, nemůžu říct, že by mě kniha zaujala. Asi jsem měla větší očekávání, vzhledem k humbuku kolem severských autorů. Přečíst se to dalo, Carl je zajímavá postava a sympaťák. Mám z knihovny ještě půjčený druhý díl, takže mu dám šanci a uvidíme.

Efesus
Efesus
09.12.2021 5 z 5

Mám celkově rád, vyšetřování odložených případů, když vyšetřovatel musí začít prověřovat věci z dávné minulost, člověka to pěkně vtáhne do děje a čeká jak se bude věc vyvíjet. Přidaná retrospektiva, hezky knihu obohatila. Zápletka byla fajn, napínavá a rozuzlení se začalo pěkně vybarvovat až u konce knihy. Hlavní postavy sympatické Carl je sympaťák, který i přes jeho laxní přístup dokáže vydedukovat i sebemenší detaily. Líbí se mi že se nejedná o dalšího super poldu, ale o postavu, která je lidská. Má své problémy a mouchy a díky tomu si ho určitě oblíbíte. Věřím, že i o Asadovi se postupem času dozvíme více, protože se také jedná o skvělou postavu a těším se na další rozvoj charakteru. Za mě super kniha, která krásně uvádí danou sérii. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

Ticiana
Ticiana
01.12.2021 5 z 5

Skvele cteni. Videla jsem i film, ktery se mi fakt libil. Autor nam davkuje napeti po kouskach, stale se neco deje, Carla jsem si oblibila a asi jeste vic Asada. Tesim se na dalsi pokracovani, mam vsechny knihy tehle serie.

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super. Knihu jsem objevil náhodou a chytla a nepustila. Napínavá od začátku až do konce. Určitě doporučuji.

Polli
Polli
09.11.2021 4 z 5

4,5/5 Říkal jsem si, co zrovna já si počnu s detektivkou, ale nakonec jsem si to užil. Ta řevnivost mezi kolegy to pěkně odlehčovala. Mít trošku více vychytané charaktery, tak bych i v hodnocení přidal.

krejcovka76
krejcovka76
23.10.2021 5 z 5

Tak tahle knížka byl můj první počin od tohoto autora a určitě ne poslední. Pachatele jsem odhalila hodně brzy, ale cesta jakou ke stejnému závěru přišel hlavní hrdina a jeho pomocník byla neuvěřitelně složitá a zajímavá. S každým otočením stránky bylo napětí vyšší a vyšší. Ke konci jsem hlavního hrdinu v duchu hecovala - fráze typu - jo,jo, jeď, jo, máš to atd. Jednotlivé proplétání z pohledu oběti a pohledu vyšetřovatele bylo skvostné. Celkově mi to připomnělo luxusní večeři o několika chodech - začnete pomalu předkrmem, pak přijdou další chody a na závěr famózní dezert, při kterém Vám explodují chuťové buňky. Každopádně doporučuji a jdu na další kousek :-)

onyx84
onyx84
14.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak to bylo super...trošičku mi vadil happy end,ale asi to tak mělo být...jinak opravdu skvěle napsaná kniha...těším se na další díly...

petulik330
petulik330
09.10.2021 5 z 5

První kniha od autora kterou jsem četla a rozhodně toho nelituji.
Autor dávkoval napětí po troškách, netlačil tzv. na pilu. Začátek byl trochu pomalejší, což se mi líbilo, protože se čtenáři mohou seznámit s hlavními hrdiny, dějem i samotným odloženým případem který se bude vyšetřovat.
Moc se mi v této knize líbily vsuvky, které ukazovaly osud unesené ženy. mohu jen doporučit

evaval
evaval
16.09.2021

Byla to moje první kniha od autora a určitě ne poslední. Skvěle napsané, užila jsem si to. Těším se na další.

Hakate
Hakate
12.09.2021 5 z 5

První odložený případ Carla a Asada, výborný začátek serie, skvělá zápletka, postupné rozlétání případu, i odhalování osobních vztahů hlavních hrdinů. Díky skvělému stylu psaní se rychle stanete součástí týmu Q.

brabofka
brabofka
04.09.2021 5 z 5

Měla jsem nejdříve možnost vidět tv zpracování knihy. Musím uznat že je stejně zdařilé jako kniha. Děj vás vtáhne a už nepustí. Jdu na další díl.

MARTh
MARTh
04.09.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - jak už bylo některými čtenáři zmíněno níže, Carl i Asad jsou moc sympatická dvojka, která se mi svým způsobem zaryla pod kůži. Styl psaní Jussiho Adlera-Olsena je (aspoň z mého subjektivního pohledu) takový jednoduchý. To ale vůbec nemyslím špatně...prostě čtete a vše je autorem vyjádřeno jasně, srozumitelně a přímočaře. Na začátku mi malinko trvalo, než jsem se začetl, což byl ale přirozený důsledek toho, že jde o první díl knižní řady, takže autor nás musí alespoň ve stručnosti obeznámit s událostmi, které vzniku nového policejního oddělení předcházely. Ale během pár stránek do toho vpadnete a nemůžete se odtrhnout. Samotnou podstatu/důvod únosu Merete a možné pachatele jsem sice malinko odhadl ještě předtím, než nám je Jussi Adler-Olsen naservíroval, nicméně na atraktivitě detektivky to nic nezměnilo a rozuzlením jsem byl i tak malinko překvapený...Knížku doporučuji, dostane se Vám akurátní míry napětí a taky specifického humoru hlavních protagonistů....Těším se na 2. díl!

KadetJaina
KadetJaina
03.09.2021 4 z 5

Carl a Asad jsou odteď moje oblíbené duo a jen tak někdo je nepřekoná. Samotná kniha byla napínavá a postupné odhalování nedalo hádat, jestli konec bude dobrý nebo hořkosladký. Carl mě místy rozčiloval, hlavně co se ženských týče, ale jinak fajn.

apq
apq
30.08.2021 5 z 5

Výborná kniha napínavá od začátku do konce.
A Carl Mørck a Asad jsou skvělá dvojka.

maruschka
maruschka
28.08.2021 4 z 5

Bavilo moc, i když už jsem viděla film. Hvězda dolů za některé (na Dána překvapivé) stereotypy.

Knihám
Knihám
10.08.2021

Výborná kniha, chytlavá hned o začátku. Obsahuje jenom dvě dějové linky a málo postav, takže se tom neztrácíte. Humor se v severské krimi často nevidí, tak tohle byla příjemná změna. Pachatel je magor jak se patří, fakt jsem si to náramně užila a určitě doporučuju.

Luci83
Luci83
02.08.2021 5 z 5

Carl Mørck není mezi kolegy oblíbený, zejména pro svou jízlivost a přímočarost, ale nikdo mu nemůže upřít, že je vynikající vyšetřovatel. Když se vrátí z nemocenské (z důvodu postřelení z posledního případu), povýší ho a přidělí mu na starost nové oddělení Q. Dostane kancelář ve sklepě a pomocníka, nebo chcete-li "sekretářku", jakéhosi Asada. Na tomto oddělení se má zabývat starými a uzavřenými případy. Výborné vyhlídky pro začátek, co myslíte?!
Carl se začne probírat starými případy a objeví uzavřený, pět let starý případ mladé poslankyně Merete Lynggaardové. Jenže se kolem něj vznáší spousta otazníků, které je třeba vyřešit. Zapojí do vyšetřování i Asada, který se projeví jako celkem schopný.
Meretino zmizení nastalo v den, kdy s bratrem jela na výlet do Berlína. Podle policie buď nešťastnou náhodou přepadla přes palubu trajektu nebo ji tam strčil její postižený bratr, o kterém si všichni mysleli, že od nehody v dětství si nic nepamatuje a je němý. Je tomu vážně tak? Merete byla po určité době prohlášena za mrtvou. Je Merete vážně mrtvá? Rozlouskne Carl tento případ? A stihne to včas? Hraje se o každou minutu.
Pro milovníky severské krimi, super knížka s rychlým spádem. Zkrátka výborná detektivka z prostředí Dánska. Je zde dostatek napětí i popudů k rozjímání.
Carla jsem si oblíbila na první dobrou.
Doporučuji!!!