Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3577 710

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Jaruš7
27.05.2017 5 z 5

Je to hrozné, ale dočtete to brzy, protože vám to nedá odkládat.

raffi
26.05.2017 5 z 5

Pre mňa je toto špičková severská detektívka.
Perfektne vystavaný príbeh - napriek tomu, že je možné už v prvej tretine knihy zistiť, kto je páchateľ, kniha nestráca tempo a na konci graduje.
Postavy sú originálne a dokonca sa chovajú ako ľudia, občas naštvane, občas s nadhľadom a vtipom... Nenávisť a pomsta sú veľmi silné, uveriteľné motívy (jediná moja výtka je možno k tomu vzniku nenávisti behom sekundy, ako to bolo v knihe vysvetlené).
Kniha mi viac pripomína tradičnú detektívku než severský thriller s nadpozemsky schopným hrdinou, takže som veľmi spokojná. Snáď mi ten dojem vydrží celú sériu.

Jessybelle
22.05.2017 5 z 5

Čím dál víc miluji severské detektivky... Tuto řadím vysoko, ačkoli jsem cca od půlky tušila kdo je zloduch...ale nápad a nakonec i to proč a konec jsou prostě super. Ráda budu sledovat další autorovo počínání...

Alex.rrr
30.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbilo zajímavé prolnutí původní dějové linky případu a "současnost". Hlavní dějová linie se mi moc líbila, i když cca od třetiny knihy po malé nápovědě v textu tušíte, kdo je kýžený padouch. Nicméně kniha nepostrádá napětí, logické vysvětlení a dokonalé završení. Kniha je nesmírně čtivá a řádky ubíhaly jedna radost. Těším se na další díly. A oproti jiným severským detektivká má tahle perfekní konec.

suzziemusta
20.04.2017 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla zorientovat v dějových linkách, ale nakonec super kniha...

boxas
13.04.2017 5 z 5

Chvilku jsem váhala u počtu hvězdiček, ale pak jsem si řekla, že je to velice solidně vystavěná detektivka, která mě bavila až do konce, tak proč ne plný počet...

AnetV
09.04.2017 4 z 5

Opravdu čtivá detektivka. Carl je sympaťák, Asad mu tedy hodně helfnul :-) Určitě se pustím do dalšího dílu série.

JPBelmondo
08.04.2017 4 z 5

Toto bylo moje první setkání s odd. Q. a musím říct, že se mi líbilo hlavně to, že se nejedná o klasickou detektivku, ale že zde řeší odložené resp. nevyřešené případy. Příběh mladé političky, která zmizela (pravděpodobně se utopila) a už se po tolika letech nepředpokládá, že je naživu, je o to fascinující, že se čtenář dozví, že žije (dá-li se to tak vůbec říct). Absolutní lidské a psychické ponížení, které si člověk ani nedokáže představit. Ani nevím, jestli jsem někdy měla při čtení tak příšerný pocit úzkosti, malosti a husí kůži k tomu.
Prostě doporučuji...

Pichoval
03.04.2017 5 z 5

Zpocatku jsem se v knize moc neorientovala,cca po 50 strankach jsem se zacetla. Libi se mi ze hlavni hrdina neni alkoholik. Popis vysetrovani je velice detailni a velmi poutavy. Ke konci jsem cetla jednim dechem. A nejlepsi bylo,ze na konci prezila pohresovana osoba.:-) shledani s bratrem bylo skoro dojemne.

Vesmich
02.04.2017 5 z 5

Jako audioknihu čte Igor Bareš a to je záruka příjemného zážitku. Detektiv je, přestože severský, docela normální chlap! Nechlastá, neutápí se v depresích, není přehnaně přecitlivělý....a že by měl docela důvod! Standardně vrčí a k ruce má záhadného Asisyřana, který je samé překvapeni a jeden čeká, co se z něj všechno ještě vyklube. Vyšetřovaný starý případ je dostatečně temný a celé to má spád a napětí tak akorát.

happy-smile
30.03.2017 5 z 5

Tato kniha mě hned zaujala. Řeší se zde odložené případy, což se v tolika detektivkách nevidí, a tak je to opravdu příjemná změna. A co teprve vyšetřovací tým, ten se taky jen tak nevidí. Nevrlý Carl a tajemný Asad, ze kterých se stane komická dvojka k popukání. Jasně, to zní na detektivku docela jako totální zabiják napětí, ale nebojte, naopak je to skvělá jiskra, která dodá knize to správné koření.

klarakozlova
17.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi dobře čtivá. V časových rozdílech se jako u jiných knih neztrácím, vše do sebe pasuje a navazuje. Děj je napínavý až do konce. Doporučuji :-)

Janca91
15.03.2017 5 z 5

Kniha měla velmi napínavý děj. Když jsem začala tušit, kdo by mohl být pachatelem, dost mě to vyděsilo a doufala jsem, že se mýlím.
Za mě opět hodně povedená "olsenovka". Takže palec nahoru a vřele doporučuji! ;-)

Majdule
09.03.2017 5 z 5

Některé knihy mi připomínají bolavý zub. Pořád se ho musíte dotýkat, i když to bolí, a k zubaři nejdete. A když se nakonec odhodláte, uleví se vám. Stejně tak některé knihy prostě musíte číst, i když je to stále složitější, a když je nakonec po mnoha odkládáních dočtete, uleví se vám. Napínavý, dobře postavený příběh, jehož podstata mě děsí, nabízí sympatické (a v podobě pomocníka Asada) i neotřelé postavy. Gradace přispívá ke čtenářovu zážitku, jen se mi to prostě čím dál hůř četlo. Což je na druhou stranu u thilleru vlastně poklona, protože autor nepochybně dobře vyhmátl zlo a jednu z jeho šílených a nejednoznačných podob. A moje v tomto směru křehká a málo odolná psychika to špatně nesla. A to se u mě týká jen sakra dobrých příběhů.
90 %

rubit
26.02.2017 3 z 5

Moje první setkání s oddělením Q. Na knize musím vyzvednou hlavní postavy, Carla a Asada, jsou dobře vymyšlené a táhnou celý příběh, také se mi líbil lehký humor a čtivost knihy. Na druhou stranu, co mě zklamalo, je samotný příběh. Nebýt toho, že je žena zavřená v tlakové komoře (což jediné považuji za originalitu), tak se jedná o klasickou detektivku nevybočující z řady, kde od začátku tušíte, kdo, co, proč a jak to asi dopadne. Od knihy jsem čekala víc, za celou dobu u mě nenastal moment překvapení, příběh plyne a plyne, závěr trochu vygraduje a už je konec. Nicméně čtivé to bylo, tak se chystám na další díly.

Blasut
23.02.2017 4 z 5

Musím přiznat, že nejdřív jsem se teda do toho nemohla vůbec začíst a přišlo mi to skoro až jako parodie na severskou detektivku, ale postupně mě to hodně chytlo a druhou půlku a obzvlášť konec jsem zhltla rychle, příběh opravdu pěkně graduje a napětí se hezky postupně stupňuje přesně tak, jak to má podle mě v detektivce být. Podobně to bylo s postavami, které mi nejprve připadaly spíš směšné, ale nakonec se jejich chování vyjasnilo a přišly mi dobře vykreslené. Totéž platí pro vyšetřovatelské duo, které je na severskou detektivku dost neobvyklé, ale musím souhlasit, že je to vlastně příjemná změna, a dost jsem si je oba oblíbila, takže dám autorovi ještě určitě šanci.

kajus9506
20.02.2017 5 z 5

V zásadě celkem humorná kniha na to, jaký to má být původně žánr a to hlavně díky Asadovi. Chvíli jsem ho taky podezírala (pravda, z trochu něčeho jiného), ale naštěstí se ukázalo, že to nebude tak vážné, jak jsem si původně myslela (aspoň doufám). Rozhodně hodlám číst další knihy ze série a nejspíš se podívám i na film, ačkoli trochu váhám. Člověk pokud první čte knihu má svůj vysněný svět i vzhled postav a kinematografické zpracování to přeci jen vždy trochu naruší. Nicméně jsem asi zvědavá, jaký to bude rozdíl kniha vs. film. Doporučuji!

Fififjonka
17.02.2017 5 z 5

Nejvíc oceňuji v této knize humor. U skandinávské detektivky vskutku nečekaná a příjemná změna. Právě černý humor a ironie hlavní postavy je mi ale velmi blízká a k tomu volba jeho parťáka - super. Jsem tak ráda, že Carl s Asadem od začátku nenadělal vědu (obvyklé klišé nového "parťáka" či asistenta) ale prostě ho bral a nedělal zbytečné a nudné problémy před sblížením. Zápletka mi přišla docela originální, Merete jsem fandila. Film byl sice také super a nabídl mého oblíbeného herce N.L.Kaase v hlavní roli, vytratil se z něj ale právě ten humor a fakt, že tahle detektivka není až zase taková strašná depresivní temná záležitost, jako jiné. Konec napínavý až k zbláznění. Takže tohle mě odsoudilo k přečtení další série, hurá :)) Vřele doporučuji!

gonegirl
17.02.2017 5 z 5

Byla jsem opravdu mile překvapena tím, jak rychle mě kniha vtáhla do děje. Ani jsem si nestačila uvědomit, co se děje, a už jsem byla na konci knihy. Doslova jsem s postavami dýchala. Trpěla s Merete a potila se při usilovném přemýšlení spolu s Carlem. Jsem nadšená! Nemůžu se dočkat dalších případů oddělení Q.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Oddělení Q mám moc ráda. Hned od tohoto případu si mně ochočili a já jim zůstanu věrná. V žánru jde o takovou čistou linii, která nemá ambice se stát nějakou filozofickou sondou. Je to prostě čistá kriminálka, která popadne, nutí číst do noci, jak už napsali jiní přede mnou, a pak i trochu vzpomínat a litovat, že už to zkončilo.