Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3576 710

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

endroo25
06.03.2015 3 z 5

Byla to takova prumerna detektivka se spetkou humoru. Nebyla zla, ale ani jsem pri cteni nezazil zadny sok, prekvapeni, zvrat deje... Vsechno to jelo od zacatku do konce primym smerem a ani odhaleni pachatele nebylo zadnym prekvapenim. Na druhou stranu to zase nebylo tak moc prekombinovane, jako nektere jine detektivky. Prijemne cteni. Dalsi dil si taky prectu.

Zuzu88
05.03.2015 3 z 5

Docela dobrá kriminálka,ale hodně mi připomíná Jo Nesba hlavní postavou,což mi trochu vadilo a celkově se mi zdá trochu slabší než JN.

ewi
02.03.2015 5 z 5

cela seria s Carlom Morckom je vyborna- velmi sympaticka hlavna postava, vyborna kombinacia napatia a humoru, cita sa to jednym dychom :)

Jordyz
26.02.2015 5 z 5

A mám dalšího oblíbeného autora :-) Napínavé, čtivé, zajímavé od začátku do konce....

martousek
23.02.2015 5 z 5

Teda:-), tak tohle je přesně můj žánr. Hrdina, který má své chyby a bez ohledu si jde za svým cílem. Snad jedinou výtkou může být, že vraha jsem odhalila poměrně brzy, souvislosti kolem něj jsem si však musela přečíst.

Manyna
11.02.2015 5 z 5

Super, napětím jsem ani nedýchala. A konec byl hodně dojemný. :)

kachnch
04.02.2015 4 z 5

Myslím, že knížka obsahuje vše, co správné krimi obsahovat má. Napínavé, promyšlené, s příběhem v pozadí. Carla jsem si oblíbila, Asada zamilovala. :) Možná trochu přehnaně emotivní závěr, avšak za mne velmi podařené severské krimi se zajímavou zápletkou. Velice ráda si přečtu i další díly.

Grety
02.02.2015 5 z 5

Po vzkazu v láhvi je to mé druhé setkání s autorem, protože jsem knížku přečetla během čtyř dní a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout ani v práci, hodnotím jí kladně. Při zamyšlení nad realitou hlavní zápletky ubírám bodík za nereálnost. Ale doporučuji všem.

honza7358
18.01.2015

prvních 100 stran sem prokousával strašně dlouho, nicméně po té začlo mít vše takový spád, že téměř nešlo přestat... super kniha..

Space.Junkienka
13.01.2015 4 z 5

První kniha s Carlem je trochu jiná než všechny následující. Asi proto, že co se oddělení Q týče, tak se s ním teprve seznamujeme. Každopádně nečekané vyústění zápletky je důvodem číst až do konce a plynule navázat na další díly :D.

dara1111
12.01.2015 5 z 5

Hodně napínavá kniha. Moje první od tohoto autora a určitě u jedné nezůstanu.

ritz
05.01.2015 3 z 5

Napínavá knížka se zajímavou zápletkou.

Oifa
03.01.2015 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala trochu víc akce, napětí nebo něčeho podobného. Příběh sám o sobě byl zajímavý, jen kdybych na 140 straně nezjistila, kdo za tím vším stojí. Konec mi připadal jako závěr nějaké lovestory.

geralt0981
23.12.2014 3 z 5

místy až moc přehnané. průměr

Miruš
22.12.2014 5 z 5

Skvělá, stejně jako vše tohoto autora.

Rabjohns
24.11.2014

Na knihu jsem se těšil a nezklamala, ústřední dvojce je opravdu výborná. Autor pěkně stupňuje tempo,poslední stránky se čtou jedním dechem.

Freechappi
29.10.2014 5 z 5

Váhala jsem mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala pět, v porovnání s Milénium mě tohle zdaleka nenadchlo, ale stále to patří k tomu lepšímu co jsem četla a kdybych neměla s čím srovnávat nejspíš bych byla unešenější, uvidím jak se mi budou líbit další díly.

simona7488
28.10.2014 5 z 5

Prostě Olsenova luxusní čtivá věcička :))))

callahanh
09.10.2014 4 z 5

Adler-Olsen píše čtivě a svižně a celému tomu nechybí potřebná severská atmosféra, což je jedině dobře. Výhodou Ženy v kleci je to, že se může opřít o zajímavé postavy - Carl Morck je svým způsobem sympatický, i když někdy děsně protivný, hlavním trumfem je ale Asad, který dodává nadhled a vtip a díky němu se čtenář nejednou zasměje a skutečně pobaví nad některými jeho průpovídkami. Tajemno kolem jeho charakteru je velmi atraktivní a přiznám se, že mě bavilo si domýšlet potenciální verze toho, kdo to vlastně je. Jelikož jsem viděl nejdřív filmovou podobu (která je mimochodem dost osekaná a ne tak sarkastická a vtipná), nemůžu mluvit o brzkém odhalení pachatele. Jeho motivace je tu každopádně vysvětlena dostatečně a nepůsobí moc křečovitě (na rozdíl právě od filmu), a i když jsou v jeho činu i tady někým zmiňované logické trhliny, v zážitku mi to absolutně nevadilo. Perfektní je i paralelní sledování osudů uvězněné političky, které se Adler-Olsenovi povedly na výbornou a jsou strhující a napínavé a místy je opravdu fyzicky cítit její utrpení. Hvězdičku musím ubrat za závěr, který doplácí na to, že autor moc nezvládá popis akce a některé pasáže jsem musel číst vícekrát, abych se zorientoval. Otevřený konec mi vůbec nevadil a tak nějak k předchozímu ději vlastně patřil. Každopádně mám další sérii a autora, které budu bedlivě sledovat. 80%

Michnicka
09.10.2014 5 z 5

Kde začít k chválení této úžasné knihy. Mám ráda detektivky od H.M. Clark, ale po přečtení této knihy jsem se přesvědčila, že jsem četla jen čajíčky. Ze začátku mi dělalo problémy číst jména a orientovat se, ale jakmile jsem se žačetla, nedokázala jsem knihu odložit. Velmi se mi líbil vztah Asada a Carla. A Merete? Jak je popsáno v knize její bojování je neuveřitené. Hrozně jsem jí fandila a u této postavy se jen potvrdilo že žena vydrží více než člověk.