Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2677 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

ViolettaCh.
ViolettaCh.
18.08.2020 4 z 5

Opět docela sympatická detektivka, kdy oddělení Q řeší postarší případ. Od počátku je vrah znám resp. vrahové jsou zřejmí, nicméně je pořád co odhalovat. Nápaditý a dobře zpracovaný je ten samotný námět.

EvikU.
EvikU.
17.08.2020 5 z 5

I u téhle knihy v sérii mi trvalo na začátku se pořádně začíst. Ale opravdu jen chvíli. A pak už to byla super jízda až do konce. Knihu jsem četla rychle, protože jsem ji stále brala do ruky. Kdybych mohla, tak si ji přivážu na krk, abych ji ani na chvíli neodložila.

SPOILER, SPOILER, SPOILER

Děsivé scény, děsivá kniha a přesto ji člověk hltá. A konec se mi docela líbil. Teda jako vlastně jsem Kimmi fandila. Ona byla prostě jen jako malá týraná a po tom co ji provedli její kamarádi.... No narušený byli všichni. Ale no líbilo se mi, že zachránila hlavní vyšetřovatelé a s nima se vyřídila po svém a skočila pod vlak. Jo ten konec byl velmi emotivní. Pravděpodobně jsem ani nedýchala. Tak už teď jsem zvědavá na další díly.

petra5167
petra5167
16.08.2020 5 z 5

Opět skvělé.

verense
verense
02.08.2020 4 z 5

Adler-Olsen zvolil trochu jiný formát detektivky, než je běžné - viníka znáte hned od začátku, a tak jen celou dobu čekáte, jestli bude spravedlnosti učiněno zadost a v jaké formě. A ono to funguje - autor umí psát čtivě, a díky pohozeným drobkům z osobního života vyšetřovacího týmu máte pořád chuť číst dál a dál a zjistit, co jsou ti tři ve sklepě vlastně zač.

Jenny055
Jenny055
25.07.2020 4 z 5

Opäť jedna dobre napísaná detektívka, opäť neskutočne veľa brutality a krutosti, čím sú severské detektívky povestné. Pristihla som sa, ako držím palce Kimmie, aby jej vyšla pomsta a všetkých svojich zabijáckych narušených priateľov pozabíjala. Bolo mi jej ľúto, napriek tomu, že nebola o nič lepšia ako oni.

kristie
kristie
23.07.2020 4 z 5

Tohle vlastně nebyla detektivka v pravém slova smyslu. Pachatel byl známý od začátku. Trochu jsem se toho bála, protože mě baví přemýšlet. kdo to udělal a jaký byl motiv. Než jsem se začetla, tak mi to chvilku trvalo, ale násilí, surovost a pocit nedotknutelnosti pachatelů v kombinaci s tím, že se nám z netečného vyhořelého Carla stal najednou detektiv, odhodlaný pachatele dostat za mříže, mě nakonec ke knize přikovala stejně jako první díl.

Sixao
Sixao
16.07.2020 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Komisař krůček po krůčku odkrývá 20 let starý případ brutální vraždy sourozenců. Na povrch postupně vyplave, jakým bestiálním způsobem se ve volném čase bavila parta středoškoláků. Děj neustrnul ani na okamžik. Jednoho z pachatelů (Kimmie) mi bylo nakonec líto. Kniha hodně vypovídá o tom, že zlo plodí zlo.

mataj
mataj
13.07.2020 5 z 5

Druhý díl ze série oddělení Q byl opět velice čtivý a napínavý. Tentokrát se postupně odkrývá minulost skupinky arogantních bohatých mladých lidí. Je až k neuvěření co všechno si dovolili a jak dlouho jim to procházelo. Adler-Olsen píše velice dobře a už se těším na další díl.

jpatr
jpatr
06.07.2020 4 z 5

Docela zajímavě napsané, určitě si přečtu další knihu od autora.

PeM
PeM
05.07.2020 3 z 5

K dokonalosti to mělo na míle daleko, ale docela dobré počtení, hlavně ke konci, když se vše tak nějak vysvětlovalo a zapadalo do sebe. Nejdříve jsem se nemohla začíst, nakonec jsem se prolouskala a teď dávám šanci dalšímu dílu...

DK197
DK197
01.07.2020 4 z 5

E-KNIHA: Nečítávám dva stejné žánry za sebou, ale u Oddělení Q jsem nadšeně udělala výjimku. A nejlepší na celém druhém díle bylo sledovat, jak se vyvíjely záporné charaktery. Jak to všechno začalo a kam je to zavedlo pak. Jejich životy a myšlenkové pochody byly vykreslené tak realisticky a bravurně, že se nešlo odtrhnout. Jen nevím, zda mám závěr považovat za příliš šílený, nebo brilantní... A dojem mi kazila i postava Rose - jeví se mi nadbytečná a bohužel i nesympatická.

stefinam
stefinam
30.06.2020 5 z 5

Tak to byla síla. Zaráží mě kam až jsou severští autoři ve svých představách schopni zajít, nebo to nejsou jen představy a něco podobného se v těchto zemích odehrává?!
Příběh napínavý a dobře vykreslené charakteristiky. Celkově se mi to líbilo.

Nunynka
Nunynka
18.06.2020 4 z 5

Jeho první kniha o oddělení Q se mi líbila víc. Zde byl příběh nalinkovany od začátku do konce a čtenář hned věděl,jak to asi dopadne. Ale musím uznat,že i tak byla kniha velice čtivá. Určitě na tohoto autora jen tak nezanevru.

janik6969
janik6969
15.06.2020 5 z 5

fantastický díl, perfektní série

jaruva
jaruva
09.06.2020 5 z 5

Autor se zařadil mezi mé oblíbené. Příběh zaujal. Jsem zvědavá na pokračování (vývoj týmu).

JiříM
JiříM
02.06.2020 5 z 5

Od začátku do konce velmi zajimavý příběh.

viva71
viva71
28.05.2020 4 z 5

Na začátku jsem měla chaos v postavách, v severských jménech jsem se orientovala hodně těžko. Od polovičky už jsem ji nechtěla dát z ruky a závěr jednoznačně strhující.

JiříSvoboda
JiříSvoboda
26.05.2020 4 z 5

Druhý díl trochu slabší, hlavně pak postava Kimmie je taková zvláštní, holčina co se počíná jak si počíná i přes to, že je to bezdomovec...ale Carl a Asad jedou skvěle :)

kachnat
kachnat
18.05.2020 4 z 5

Opět napínavé, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Tento díl jsem nehltala tolik, jako první a třetí (povedlo se mi ho přeskočit). Ale do týmu přibyla Rose, dialogy jsou vtipné a celkový dojem dobrý. Pachatelé jsou známí od počátku, takže jde o to je dostat.....

esfinge
esfinge
11.05.2020 5 z 5

Prestoze jsou pachatelé známí od začátku, dej je napínavý.