Zabijáci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118817/zabijaci-ltu-118817.jpg 4.31841

Případy oddělení Q 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Fasandræberne, 2008

Kniha Zabijáci

Bassetka
14.02.2018

Přečteno téměř jedním dechem, super čtení.

jankaander
09.02.2018

Super čtení jako všechny dily

suzziemusta
07.02.2018

Musím říct, že Zabijáci se mi ze všech čtených dílů oddělení Q líbila asi nejvíc. Zajímavé téma, kde se z šikany na škole vyklubou brutální vrazi. Již mám za sebou 5. dílů této série. Kniha napínavá, akční, do toho bručivý Carl... Super!

TheGoldenHill
26.01.2018

Napínavá detektivka, ale Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou však mnohem napínavější. Dávám ale také 5 hvězdiček, protože knížka se velmi dobře čte a tým oddělení Q mě baví.

flare
24.01.2018

Dobrá kniha to byla, zajímavá..první díl se mi ale líbil více. A vyhlížím další..

JosefW
19.01.2018

Na předchozí knihu mne navnadily vynikající recenze od přátel, ale ve výsledku mi tolik nesedla. Asi i díky tomu, že jsem měl prostě už od začátku příliš vysoká očekávání.
Zabijáci ale byli jiní. Pachatelé známí již od začátku jsou pěkní zmetci. Taková ta sebranka v pozlátku smetánky. Za sebe mohu říci, že jsem byl se Zabijáky nadmíru spokojen. Přibyla nová postava, jež se do týmu oddělení Q svým charakterem hodí, nazývající Asada vtipnými "lichotkami" (Úplně vypěnila a něžně mě oslovila ty malej písečnej červe.) a celkově mi vše tak nějak sedlo. Nemám problém udělit plné hodnocení, kniha mne bavila a vždy jsem se těšil na další kapitolu.

Peršanka
25.12.2017

Viděla jsem perfektní filmové zpracování a jen díky tomu jsem se neztratila v postavách a lehkém zmatečnu. Závěr ve zvěřinci dost nepravděpodobný, kdo by cvrlikal a štěbetal, když prchá? Zvrácené choutky podezřelých byly tak hnusné, že se mi až dělalo blbě a do čtení jsem se nutila. Asi jako když máte sníst živou ponravu. Ale zase pasáže o Carlovi a Asadovi vtipné, třeba popis dámy v letech, která trousí popel z doutníčku po posteli, je hodně svěží :))

fsada
21.12.2017

Spokojenost.Tento díl byl podle mě hodně dobrý, po 1.dílu přibyla nová osoba do týmu a musim říct , že to není na škodu.Mörck i Asad zase báječný a konec příběhu také neměl chybu.Knížku doporučuji.

dominika2585
10.11.2017

Mnohem lepší díl než Žena v kleci. Zajímavý příběh o školní smetánce, které, jak se zdá, projde úplně všechno. A k tomu jejich bývalá, trochu psychotická spolužačka, která touží po pomstě. Tato kniha má všechno, co by dobrá detektivka měla mít a jako bonus nabručeného Carla, kterého nejde nemilovat.

000nugatovej
29.10.2017

Nevadí, že od počátku víte, kdo vraždil. Napětí je v něčem jiném. A tak čtenář sleduje paralelně osudy jediné ženy ze zabijácké skupiny, psychopatickou skupinu samotnou a Carlovo a Assadovo pátrání. Vše se pak spojí ve vygradovaném závěru. Pro mne čtivější než Žena v kleci.

syky245
26.10.2017

Tak teď mě asi všichni ukamenujete.
Zabijáky jsem u Adlera začala a rozhodně mu ještě šanci dám, ale po opravdu dlouhé době se mi stalo, že by mě knížka tak strašně nebavila. Začátek dobrý, Asada i Rose jsem si oblíbila, s Carlem už je to horší. Přišlo mi to zbytečně moc dlouho natahované, ke knize jsem se vracela z nudy, ale chtěla jsem vědět kdo co a jak. Abych to shrnula, bavilo mě prvních 100 stran a posledních tak 50.

ddkk
18.10.2017

kniha opět skvělá, film tentokrát slabší...

Booky84
12.10.2017

Opět skvělá kniha, přečetla jsem jí během několika dní a líbila se mi víc než první díl a navíc nová posila týmu Rose to tam pěkně rozviřuje.

Gabetina
03.09.2017

Skvělý! Napínavá dektetivka s nabručeným a milovaným Carlem.

jromovic
30.08.2017

Moc se mi líbil příběh sám o sobě. Místy vtipné pasáže jsou příjemné a protivný Carl mi vyloženě sedí.

Daskak
28.08.2017

Super ctiva

zdendula31
24.07.2017

Fantastická kniha...opět lepší než filmové zpracování..

Lee7
10.07.2017

Páni prostě skvělý, můžu ho číst klidně pořád a stejně je skvělý jak vám dokáže navodit ty správné pocity..

Dukatka
22.06.2017

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

Len04
19.06.2017

Druhy dil se mi libil o dost vice nez prvni. Pribeh opravdu smutny a sokujici, vlastne mi Kimmie bylo hlavne lito, ovsem o zbytku gangu to neplati. Moc je zkratka opojna vec. Carl mi byl mnohem sympatictejsi nez v prvnim dilu a kdo by nemiloval Assada! :-) Zkratka, tesim se na treti pokracovani.

joslin
18.06.2017

Z celé série je to moje nejoblíbenější knížka. Námět perfektní a k zamyšlení, ono to není daleko od reality všechního dne, jak to asi funguje, když je člověk odkojen na pocitu moci s příměsí bohatství.

SIGI656
16.06.2017

kniha se mi velmi líbila.Byla velice čtivá a napínavá.Ani jednou jsem se u knihy nenudil.

pazdy15
12.06.2017

Zase ten Olsen ... NEZKLAMAL , a právem je jedním z mých nejoblíbenějších autorů :) Kniha napínavá , děj strhující ... Není co dodat - jen mě napadá doporučit zfilmování této knihy, film "Zabijáci" ! A co se týče příběhu globálně ... bylo to dynamičtější a lepší než díl první - Žena v kleci ;) DOPORUČUJI !!!

Loginus
08.06.2017

Opět moc dobré a zajímavé. Hlavní postavy baví. Téma školy je dobré a dává smysl. Né vždycky se to podaří autorům viz pozdější mráz a králíci. Ale to je moje věc.

pedroK
31.05.2017

Styl psaní Jussiho jsem si zamilovala. Vtipný, sarkastický, dokonale promyšlené osudy, zápletky. Od začátku sledujete příběh vraha, obětí i vyšetřovatelů. Je to napínavé, chytlavé. Přečetla jsem od něj skoro vše a těším se na září, kdy vyjde novinka!