Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2677 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

TVer
TVer
27.10.2020 1 z 5

děj je nepřehledný a zmatený, kniha je divně psaná, absolutně mě nezaujala, nemohla jsem se začíst, asi v půlce knihy jsme to vzdala a knihu přestala číst.

munka
munka
26.10.2020 4 z 5

Oddelenie Q má nový prípad a Carl musí opäť niekomu stúpiť na "kurie oko ". Páchatelia sú známi od začiatku, ale to neubralo na dramatičnosti knihy. Po určitej pauze si určite prečítam ďalší diel.

zimka.r
zimka.r
22.10.2020 4 z 5

První díl byl pro mne lepší a asi těžko ho něco překoná. V tomto druhém díle na mne bylo mnoho jmen, která se mi pletla, ale i tak dobrá kniha, už se těším až zas otevřou knihovny a dostane se mi do rukou další třetí díl :)

Lanley
Lanley
21.10.2020 5 z 5

Uff hodně drsný a nechutný. Vidim v tom určitou paralelu i s psychopaty, co vládnou aktuálně u nás. Vůbec bych nečekal, že mě může podobný příběh tak zasáhnout. Kniha mě chytla od prvních stran. Bezmoc hlavní hrdinky je šílená ale zároveň celkem zasloužená, což je pro mě tak nějak zvláštní. Nevěřil bych, že budu fandit v knize nějaké záporačce.
Chemie mezi Carlem, Asadem a nově i Rose je naprostot super, je to jeden z důvodů, proč prostě potřebuju číst další díly. Závěr knihy mi přišel až moc přitažený za vlasy a z ranku náhody, ale nijak to na kvalitě knihy neubralo.
Autor se prostě moc nezaobírá vysvětlováním, díky tomu celý příběh letí bez menších brzd dopředu. Úžasná kniha!

Anna27
Anna27
19.10.2020 5 z 5

Byla tam elitní škola, zazobané děcka, drogy, vraždy, sex, klece se zvířaty.... Člověk by si řekl, že je toho moc, ale v Adlerově podání to vyznělo celé uvěřitelně. Fakt bych například věřila, že je to podle skutečných událostí. Carl s Asadem a Rose jsou mi stále více sympatičtější. Za mě super detektivka a rozhodně přečtu celou sérii.

Katulinka69
Katulinka69
08.10.2020 5 z 5

Další nářez

IVANA0123
IVANA0123
05.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Adler-Olsena jsem si musela přidat mezi oblíbené autory. Druhá kniha od něj a opět velmi originální, netuctová a mrazivá zápletka. Tyhle knihy se vám dostanou pod kůži, skvěle se čtou a i když se zdá na začátku vše jasné..SPOILER postupně zjistíte, že zdánlivá oběť sama nese obří část viny. Nedokázala jsem si až do konce sama pro sebe srovnat, jestli si zaslouží pouze odsouzení, a nebo je vlastně na vině i okolí a vše je jen důsledek věcí minulých... A k celému příběhu jako bonus skvělý vyšetřovací tým, nyní obohacený o ženský element, který kazí detektivu Morckovi spánek. Mně osobně ale Rose velice sedla a hlavně pobavila. Ale i když se líbilo, dávám tentokrát jen 4*, protože Žena v kleci se mi líbila přece jen malinko víc.
(10/20)

haWranka
haWranka
20.09.2020 4 z 5

Opravdu jsem rozpolcená ohledně hodnocení. Je to perfektně vymyšlené, napsané, originální. Ale také pro mě na hranici snesitelnosti. Občas se mi dělalo zle... Před dalším dílem si dám pauzu a sáhnu po nějaké odlehčené a rozjuchané blbůstce.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
17.09.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale Žena v kleci se mi líbila přece jen víc. Zdála se mi zajímavější, napínavější. Tady mě příběh až tak nezaujal a navíc pachatelé byli známi dost brzy, což mi úplně nevyhovuje. Raději mám postupné odhalování (i když se většinou netrefím). Ale určitě si přečtu i další díly, vyšetřovatelé jsou sympaťáci.

Lilip
Lilip
16.09.2020 5 z 5

Vyborny kriminalni roman, velmi ctive, mam rada strohost severskych detektivek. Za me jeste lepsi nez Zena v kleci.

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
13.09.2020 4 z 5

Skvělé, napínavé, zařazuji mezi své oblíbené severské autory...je to trochu jiný styl než můj favorit Nesbo, ale čte se to taky dobře...pro milovníky severské krimi doporučuji a těším se na další...

Liana
Liana
10.09.2020 5 z 5

Opäť skvelé. Carl Mork a jeho pomaly sa rozrastajúce oddelenie Q sú úžasní. Túto sériu odporúčam.

Ira13
Ira13
09.09.2020 5 z 5

Další díl oddělení Q. Bylo to místy zamotane, ale čte se to dobře

ydnac
ydnac
31.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha, oddělení Q je výborný, vtipný a neotřelý team :-) a já je miluju!!!

akcive11
akcive11
30.08.2020 4 z 5

Jak již bylo několikrát zmíněno:
+ velmi čtivé
+ rostoucí napětí do posledních stran knihy
- autor hned na úvod prozradí vraha
Četla jsem i Ženu v kleci a za mě byli Zabijáci lepší, co se týče příběhu.

janina66
janina66
30.08.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Děj knihy jsem přímo hltala. Za 2dny vyposlechnuto. Byla to má první kniha od autora. A rozhodně ne poslední. Už mám v knihovně zarezervovány 3 další. I když známe viníky a vrahy hned na začátku, nic to neubírá na napínavosti. A konec? Ten byl opravdu výživný. No všichni z party byli dost narušený.

eliska8413
eliska8413
26.08.2020 3 z 5

Stále jsem z autora rozpačitá. Na jednu stranu se kniha čte opravdu dobře, děj pěkně ubíhá a i když jsou vrazi dopředu známí, stejně člověka zajímá, jestli budou spravedlivě potrestaní.
Na druhou stranu je kniha zasyflená obrovským množstvím postav, které buď nemají v příběhu žádný nebo úplně minimální význam.
Stejně tak mne iritují autorovy náznaky nekalostí (rychle se vybíjející mobil, nastupující nemoc, suspendace), které zcela vyšumí a nejsou dál vysvětlené. Má to být nějaká výtka k moderní době? Zapomněl autor, že o tom psal?
Aspoň že závěr je vždy vysvětlený dočista dočista a není pochyb o konci.

iška
iška
22.08.2020 3 z 5

Rozhodně mě neodradí od pokračování v sérii a na další příběh se těším. Ale Žena v kleci pro mne byla přeci jen o kousek lepší.

Viviana-Mori
Viviana-Mori
21.08.2020 5 z 5

Stejně napínavé a poutavé, jako první díl. Zde ovšem bylo o dost více násilí. Pachatele známe sice od začátku a sledujeme jejich hrůzné a i poněkud úchylné činy, ale příběhu to na kvalitě neubírá, naopak. Kimmie byla dost zajímavá postava, i když byla cvok, čtenář může nahlídnout do její mysli a alespoň trochu ji pochopit a možná ji i litovat.
I přes temný žánr dokáže kniha pobavit, neboť dva hlavní hrdinové nepostrádají jakýsi ironický humor. Alespoň tak na mě kniha působila. Jako čtenářka jsem byla zcela spokojená.

Peti
Peti
20.08.2020

Druhý díl ze série a musím říct, že skvěle napsaná detektivka. Zajímavé bylo, že od začátku víme pachatele i činy a jen čekáme, zda-li a jak to náš detektiv vyřeší. Pachatelé byli zlí, násilničtí a arogantní, ženy z této party by bylo chvílemi malinko líto, ale jen díky jejímu potratu (to se u mě projevil mateřský pud). Nakonec alespoň spravedlnosti bylo učiněno zadost, i když to oběti už mrtvé či psychicky poškozené zůstanou.