Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

TaNya_
16.04.2021

Bylo to trošku horší než první seznámení s Carlem, navíc mě trochu zklamalo závěrečný vypořádání se s těma bastardama. Bylo to moc náhod najednou. Na druhou stranu se pořád jedná o čtivou knížku.

Maevie
08.04.2021 3 z 5

Z druhé Olsenovy knížky mám rozporuplné pocity. Kniha je poměrně dlouhá na to, že po celou dobu známe pachatele. Jako čtenář, který rád hádá vraha a užívá si finální rozuzlení a odhalení motivu, mě kniha v duchu „hledáme ztracenou svědkyni a způsob, jak vrahy usvědčit“ na 400 stránkách příliš nebavila. Škoda, protože téma zbohatlické dánské mládeže, která se ukájí týráním a mučením živých tvorů, aby unikla tvrdým požadavkům svých rodin, by byl námět hodný Stiega Larssona.

jejda.majda
02.04.2021 4 z 5

Na první díl jsem narazila úplnou náhodou koncem minulého roku díky Čtenářské výzvě a byla jsem z něj nadšená. A i druhý díl nechal laťku minimálně stejně vysoko. Olsenovy knihy se pěkně čtou, zločiny jsou promyšlené, charaktery postav skvěle vykreslené... Těch 450 stran máte za chvilku za sebou a už se těšíte na další případ. Jsem ráda, že jsem Olsena objevila. :-)

LilianaFalcon
22.03.2021 3 z 5

Nevím, nevím. Tentokrát mě to vůbec nebavilo a do čtení jsem se musela nutit.
Čtivé to bylo, hlavní hrdiny mám ráda, jinak bych dala jen 2 hvězdičky.

Leona333
13.03.2021 3 z 5

Autor rozhodně psát umí! Jenže tady mu to dle mého na výbornou úplně nevyšlo. Ono někdy méně, znamená více. V knize se moc "tlačilo na pilu," aby děj byl fakt akční, napínavý, brutální, protknut vším možným, až mi z toho vznikl při čtení jakýsi galimatyáš, s ne příliš uvěřitelným - povedeným koncem...
Škoda, jiné příběhy od Olsena na mě zapůsobily víc. Za sebe hodnotím 3,5 hvězd.

Pavel1974
08.03.2021 1 z 5

Za mě zklamání. Knihu jsem asi v polovině odložil a nedočetl. A to se mi stává opravdu zřídka. Námět zajímavý, ale zpracování takové nezáživné.

tatjana1737
28.02.2021 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR JEMNÉ SPOILERY (I Z NÁSLEDUJÍCÍCH DÍLŮ) !!!

Mno... já nevím. Viděla jsem film, takže jsem hodně váhala, zda se do četby pustit. Ani ne tak proto, že bych snad věřila, že kniha bude horší, ale spíše kvůli tématu a záporným postavám. Nakonec jsem tomu dala šanci a asi i proto, že jsem věděla, do čeho jdu, to tak hrozné nebylo. Od četby jsem si ale slibovala, že se víc vžiju do motivů a psychiky Kimmie a ostatních, což se bohužel vůbec nekonalo. Ba naopak, zpětně si říkám, že z filmu na mě tato postava působila přece jen víc jako oběť nešťastné lásky a dominantního přítele, kdežto v knize to bylo celé takové nějaké divně zamotané; ztrácela jsem se i ve jménech a rolích jednotlivých členů party. I když tu šmodrchanici rozmotávám z různých konců, sympatizovat s někým, kdo zabíjel pro vzrušení, zábavu, z frustrace a vlastního utrpení, z podstaty věci prostě nemohu. Ať Kimmie jako dítě strádala jakkoli, pro mě jsou její činy neobhajitelné. Zápletka je pro mě neuvěřitelná i tím, jak snadno vše mladým, neklidným, bohatým a mocným roky procházelo, nemluvě o tom, že po shlédnutí 4. filmu a přečtení páté knihy si říkám, že nejen dánská smetánka, ale celá společenská elita (lékaři, státní úředníci, ...) je vlastně zkažená, prohnilá a plná těch nejodpornějších tajemství. (Zde vlastně jedinou normální postavou, nepočítám-li klaďase, byla Kassandřina hospodyně, jejíž smrt byla v ději naprosto zbytečným a nadbytečným momentem, i když Kimmie poprvé zažila něco jako výčitky svědomí. To už bylo na mě dost překombinované.) Padouši navíc na konci zase umírají, takže odpadá jejich potrestání v rámci systému a dopad na další zúčastněné osoby, které byly do sítě násilí, úplatků a "adrenalinové" zábavy zapleteni. Samotný závěr s honem a klecemi zvířat byl taky trochu moc, sice hezky podbarvoval zkaženost lovců, ale když se nad ním zamyslím hlouběji, hodil by se spíše do akčního filmu - mám raději, když je příběh uvěřitelný a mohu si u něj říkat, že by se toto skutečně mohlo stát. Četla jsem to ale i kvůli tomu, abych se dozvěděla něco víc o oddělení Q a jeho aktérech, k nimž se v této knize připojuje Rose, a alespoň v tomto ohledu jsem zklamaná nebyla. Samozřejmě opět oceňuji i lehkost autorova pera, se kterou i odpornosti dokáže napsat bez snahy za každou cenu šokovat.

nicole1990
20.02.2021 5 z 5

Opět skvělé. Napínavé od začátku až do konce.

ladyba
09.02.2021 4 z 5

Sázka na jistotu, s Carlem Morckem se nenudím. Knihy jsou mnohem zajímavější než filmová zpracování.

apq
01.02.2021 5 z 5

Dlouhou dobu se mi do knihy nechtělo, ale byla jsem velmi mile překvapena. Děj se rozjíždí pozvolně, stupňuje se a napětí nechybí.

misantroop
18.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s Oddělením Q a autorem. A určitě ne posledni.

Nikkiproch
14.01.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka, líbí se mi styl vyprávění, jak se příběh postupně odkrývá a doplňuje.
Moje vůbec první audiokniha a skvělý Igor Bareš.

katst
09.01.2021 4 z 5

Trochu moc jmen a trochu moc zamotané. Přesto mě čtení bavilo a těším se na další díl.

Hakate
07.01.2021 4 z 5

Jak se Carl spolu s Asadem a novou pomocnicí Rose popere s tímto případem? Vše již od začátku vypadá, jak to všechno bylo a jak to asi dopadne.. ALE, Olsen nás opět dostal.

Mike99
06.01.2021 5 z 5

Tak to byla pekelná jízda. Přestože v podstatě od začátku čtenář ví, kdo je kdo, je to napsané tak poutavě, že se nemůže odtrhnout. Jde jen o to, jak se Carl spolu s Asadem a novou pomocnicí Rose (nedokončená policejní škola z důvodu nezvládnutí řidičských zkoušek, jinak přes špatnou pověst pracovitá, samostatná) propracují k vyřešení politicky citlivého případu. Ukázka toho, kam můžou vést neomezená moc, kontakty a bohatství. A závěr? Svým způsobem jsem měl radost.
Jinak Carl se snaží sblížit s psycholožkou Monou Ibsenovou, ochrnutý přítel Hardy chce z ústavu pryč, ke Carlovi domů.

Mocní vládnou prostřednictvím bezmoci druhých, jak se říká, i své vlastní.

Maku.17
26.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka

Adllen
06.12.2020 5 z 5

Mě tedy rozhodně nezklamal ani druhý díl, což se mi většinou u ostatních autorů stává. Byla jsem vtažená do děje a až do poslední stránky jí proživala, už se těším na další díl a věřím, že i ten mě nezklame.

P-puma-
29.11.2020 4 z 5

Pro mě velké překvapení, prvni stránky mi dali pocit, že karty jsou rozdány a já přesně vím kam příběh jde. Ale autor mě dostal. Hloubkou postav i drsosti s závěr byl famózní. Fakt jsem nenašla jiné slovo, které by to vystihovalo, omlouvám se. Jediné co mi chybělo byl Carluv cynicky humor. Rozhodně se těším na pokračování.

borupet
25.11.2020 4 z 5

Druhý případ oddělení Q, hodně poutavě napsané. Z recenzí jsem věděla, že vrah je znám už od začátku, přesto je to tak mistrně napsané, že jsem knihu nemohla odložit. Žena v kleci byla přesto o malinko lepší. Pořídila jsem si všechny případy oddělení Q a těším se na třetí.

katallinka
20.11.2020 3 z 5

Dost průměrný příběh i postavy. Případy oddělení Q mě příliš nezaujaly.