Zabijáci

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118817/zabijaci-ltu-118817.jpg 4.31841
Série

Případy oddělení Q 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host
Orig. název

Fasandræberne, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (345)

Kniha Zabijáci

Přidat komentář
stoun25
02. března

Tento díl se mi snad líbil ještě víc než první. Kniha se stejně jako ta předchozí pozvolna rozjíždí a za polovinou už je to pořádně rozjetý těžký vlak.
Plný počet.

Skalara
27. února

Zase jedna z drsnějších severských detektivek, ze kterých běhá mráz po zádech.. Děj je propracovaný, postupně se doberete k tomu proč a co se stalo? Je to napínavý i když na začátku knihy víte kdo v čem jede... Postupně se odhalí všechno a i konec Vás dostane...

tlllk
25. února

Celkom slušne sa to rozbehlo, ale Detektívka je z lat. odhaľovať a tu bolo od začiatku jasné KTO, i keď možno nie PREČO. Ale kniha je čtivá a celkom originálna tak zas prečo nie.

francouz
23. února

No to je naprostá klasika z pera autora, který nám dává nahlédnout na práci detektivů, kteří otvírají případy steré x let, které nebyly vyřešeny.
Opět je to běh , který se vrací zpět o 20 let, což je pořádná porce, a navíc vysvítají další možné souvislosti.
Co je na tom obludné je, že je to jak mládež, která si může dělat co chce, je valstně znuděná normálním životem, kde my ostatní nacházíme alkohol, přátelství a v neposlední řadě sex, oni hledají něco drsnějšího, nejlépe , když u toho ukápne nějaká ta kapka krve.
Je to prostě opět jízda, která Vás nenechá dlouho knížku odkládat. Prostě musíte jít po stopě, jako ohař, až se doberete do očekávaného finále.

Klaaarka
19. února

Perfektní.

burilltomas
18. února

Super čtení,jen místy moc prázdných stránek. Nicméně charakter hlavní postavy a její macechy berou dech:)

Mandlevest
15. února

U některého z předchozích hodnocení , myslím u knihy Chladnokrevně, jsem napsala, že mě nebaví detektivky, když je vrah známý od začátku knihy. Takže nikdy neříkej nikdy, asi záleží na autorovi, ale tady mně to vůbec nevadilo. Skvělá série, čtivě a přitom inteligentně napsaná krimi. Doporučuji a těším se na další případ.

sylva8672
17. ledna

Další povedený kousek od tohoto autora.už se těším na další díl ????

bibi.r
12. ledna

Příběh byl malinko slabší než v prvním díle, ale zase byl mnohem zajímavější vývoj jednotlivých hlavních postav.

veronika5879
11. ledna

Druhý případ oddělení Q. Předloha stejnojmenného filmu.
Další naprosto strhující příběh z pera Jussi Adler-Olsena. Carl s Asadem tentokrát řeší případ z dánské internátní školy, kde se před lety odehrála vražda dvou sourozenců. Carl si nejprve myslí, že se mu tento případ dostal na stůl omylem, zdá se být vyřešený. Nicméně, jak se oba do případu dostávají hlouběji, zjistí, že je něco hodně špatně. Podaří se jim zjistit, jak to tehdy bylo?
Carl a Asad zde pokračují ve vzájemném pošťuchování a poznávání. Do jejich oddělení přibude nová posila, Rose, jejíž příběh bude, dle mého názoru, ještě hodně zajímavý.
Jussi Adler-Olsen dokazuje, že jeho knihy rozhodně stojí za přečtení. Pro milovníky severské krimi povinná četba.

Marta08
09. ledna

Výborně napsaná detektivka, pojetí je zcela jiné než např. u Nesba. Zde od začátku víte, kdo je pachatelem, nicméně sledovat vyšetřování a postupné rozplétání jednotlivých nitek mě moc bavilo.

Layyen
16.12.2018

další výborný kousek od Adlera Olsena, do konce příběhu napínavé, těžko se odtrhnout od čtení :)

kapitan9556
16.12.2018

Nemám co dodat! Toto je knížka, která mi doslova vyrazila dech. Nedám si pokoj, dokud sérii nedočtu celou. Jussi je mistr svého oboru :)

Pulkrmon
05.12.2018

Už dlouho se mi nestalo abych musela napínavou knihu odložit. A tady se mi to stalo. Při vyprávění Kimmi toho zla a brutality bylo moc. A to nejsem žádná citlivka,ale musela jsem si to proložit oddechovkou a teď jsem to odstupem týdne dočetla. Je to skvělá kniha, téma nad kterým se člověk musí hodne zamyslet. Vřele doporučuji přečíst.

eliska1523
14.11.2018

Ten chlap to umí.Bavi mě že jsou příběhy ukázané vždy z více pohledů- Carla a oběti ( vraha ). Protože tušíte kdo, ale on vás nutí zjistit jak a proč Čte se to dobře, postavy se chovají racionálně, mají přiměřený štěstí a co si budeme, sou to sympaťáci :) Už sem zakousnutá do 3 románu :)

Briv
14.11.2018

Adlere-Olsne dostal jsi mě do kolen. Je mi naprosto jasné, že přečtu všechny díly a budu se muset krotit, ať to nedám nepřetržitě. Oddělení Q získává na síle, Carl a Asad jsou mi vážně sympatičtí, protože ke své práci přistupují lidsky, mají své chyby, ale rovněž i správný policejní "čuch". K nim do party přibyla Rose, která tam vnáší patřičný rozruch. Společně pracují na velmi zajímavém případu, vůbec bych se nedivila, kdyby se to někde dělo i v reálu. Baví mě, jak spisovatel umí do knihy vložit kritiku společnosti. Jdu na další díl.

jfialova
12.11.2018

Výborná detektivka, i když tak nějak jde od začátku vydedukovat, kdo to vše dělá. Podle mě to ale u knih J.A-O není stěžejní. Příběh má spád, je napínavý a oblíbila jsem si lehce ironický styl autora. Navíc Asad je můj favorit :-) Jedině prostředí dánské smetánky, do kterého je příběh zasazen, mi trochu nesedí, ale to už je můj osobní problém.

lenysek69
09.11.2018

I přesto, že mi chvíli trvalo se začít, mě kniha nakonec bavila. Měla jsem u této knihy opravdu velkou představivost. Dobře napsané, ikdyž už od začátku víte, kdo jsou ti zlí. Ale i přesto mě styl psaní tohoto autora tolik nechytl, jako třeba styl Miniera nebo Castillo, ale určitě přečtu další díly.

SilvieSisinka
02.11.2018

Silně drsná kniha. Parta mladých lidí mají opravdu drsné koníčky.

Šárka345
30.10.2018

Opět perfektní počteníčko, jdu na Vzkaz v láhvi :0))))

Kacenak
18.10.2018

Adler-Olsen bude patřit mezi mé oblíbence, po Ženě v kleci další dobrej případ. Hodně mě to bavilo a těším se na další. Až se mi přestalo stýskat po Harrym a Joonovi. :)

monte
07.10.2018

Super detektivka

cukrovka
07.10.2018

Opět strhující děj, tentokrát o partičce s pokřivenými charaktery a touhou po násilí. I když mám u severských autorů vždy problém se zorientovat ve jménech postav nic mi nezabrání se tím proklestit, protože zatím jsem vždy narazila na skvělý příběh.

Lolila
04.10.2018

Opäť dobrá kniha. Do oddelenia Q pribudla zaujímavá postavička Rose, ktorá spolu s Asadom dáva Carlovi "zabrať" svojským prístupom.:-) Aj keď je tu viac brutality (veď je to severské krimi):-), príbeh je zaujímavý so skvelou zápletkou. Určite stojí za prečítanie.

SanFrancisco2
28.09.2018

Zbytečně kruté. Mám pocit, že se severští autoři předhánějí, kdo stvoří krvavější a sadističtější příběh. Kam se poděla stará dobrá detektivka?

3 ...