Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2677 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

martin9929
martin9929
10.02.2023 5 z 5

Celkem drsný, surový, napínavý, ale dobrý příběh. Vtipný Carl a jeho pomocník Asad nezklamali.

Magie233
Magie233
07.02.2023 4 z 5

Skvělé čtení.
Zajímavý příběh, čtivé, sympatický a vtipný Carl. V závěru napínavé i přesto, že čtenář ví, jak vše skončí a přesto ho to baví.

annes
annes
29.01.2023 5 z 5

Ohó, přeskočila jsem první díl, protože mi tenhle víc utkvěl z filmů. Rozhodně jsem neudělala chybu když jsem po tomhle autorovi konečně sáhla. Nějaký další díl si ráda přečtu, ale musím si dát chvíli od těch syrovostí pauzu. Myslím, že by na mě hlavní hrdinka tolik nezapůsobila, kdybych neměla vlastní holčičku, ale jinak zápletka byla skvělá a atmosféra případu mě chytla. Uvidíme, co nějaký další příběh přinese :⁠-⁠)

sgjoli
sgjoli
18.12.2022 4 z 5

Druhý díl série a opět jsem nadšená. V tomto případě si dost cením námětu, který mi svým způsobem připadal, že by se hodil do subžánru dark academia. Temná minulost, elitní škola, uzavřená skupina študáků s temnou minulostí, poněkud psychotické postavy. To tady najdete.
Příběh sám o sobě byl dost svižný, dobře mi ubíhal, měla jsem chuť pokračovat dál a dál. Navíc to vypadá, že do oddělení Q přibyla nová postava, která tomu dodala šmrnc, tak snad ji uvidíme i v dalších dílech - docela jsem se bavila tou dynamikou. Navíc se mi líbilo, že se tu posouvá i hlavní hrdina Carl, který má za sebou dost těžkou zkušenost z minulosti (viz první díl, když se s ním seznámíme). Toto osobní pozadí se tu posouvá dále, což se mi líbí - nestojí to na místě.
Knihu jsem poslouchala v audio verzi, kterou namluvil Igor Bareš - dost se mi tu ten jeho projev líbí, hodí se mi k tomu. Takže i za to palce nahoru.
Jednu hvězdu ubírám, ráda si ponechám rezervu - věřím, že se autor má stále kam posouvat. Těším se na další díl. :-)

Calinda
Calinda
16.12.2022 5 z 5

Skvělá detektivka. Tento žánr beru jako odpočinkový a většinou brzy po přečtení už nevím, o čem to bylo, u této knihy to neplatí. Pamatuji si ji i po letech a ze všech Případů oddělení Q, které jsem četla, se mi tato líbila nejvíc.

Kubajzz
Kubajzz
15.12.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že mě případy oddělení Q začaly bavit. Konec mě docela překvapil. Jdu na další díl a knížku určitě doporučuji.

DomYell
DomYell
14.11.2022 5 z 5

Druha kniha ze serie, prvni, co jsem cetl. Jak Carl, tak i Asad jsou oba symposove. Kniha ma dobry dej, spad, ale i svoji slozitost (jmena vsech postav) a brutalitu (popisy utoku), ale porad je to v balicku skvele knihy.
Mimochodem ma to i pekne filmove zpracovani.

.berenika.
.berenika.
24.10.2022 5 z 5

- Carl je i přes všechny své neduhy a životní šrámy vtipný a sympatický komisař, kterého si oblíbíte
- detektivek jsem přečetla dost, ale tohle byl zase uplně jiný a skvělý koncept
- různé úhly pohledu dodaly postavám detailní popis jejich charakteru a zvěrstev co dělali nebo stále dělají
- hodně mě zasáhla postava Kimmie, která i přes svou zkaženost a brutalitu doufala, že jí dítě pomůže začít znovu

PPardinio
PPardinio
22.10.2022 4 z 5

ZABIJÁCI se četli pěkně, autor má zajímavý styl a děj byl opět poutavý. Místy odlehčené vyprávění doplněné o humorné scénky mezi Carlem, Asadem a zde nově i Rose mě baví. Hodnotím to na sérii velmi kladně, jelikož jde o trochu odlišný pohled do vyšetřovacích týmů. Partička úspěšných a zvrácených zbohatlíků měla v ději dostatek prostoru a nebylo to také na škodu. Kimmie se skoro dalo místy i fandit, ale závěrečné rozuzlení kolem ní, Ditleva, Torstena a Ulrika mi přišlo opět mimo. Postavy jednoduše začnou jednat dost odlišně oproti předešlému vykreslení, což ve snaze o dokonalý akční závěr působí úsměvně až nereálně. Ale i tak pěkné 4*

rekon
rekon
20.10.2022 5 z 5

Druhá kniha v pořadí a nechápu, že mi J. A. Olsen tak dlouho unikal. Výborně napsané, je tam napětí, humor (na Asada si jen tak někdo nepřijde), co víc si přát. Linie příběhu dává hlavu a patu (můj problém byl zorientovat se ve jménech členů party). Kimmie si vytrpěla své, její jednání na jednu stranu chápu, ale to není omluva pro to, co dělala. Jdu na další díl....

AndelkaZoubek
AndelkaZoubek
11.10.2022 5 z 5

Velmi povedený thriller. Lze spatřovat určité podobné rysy, jak u Ženy v kleci - vyprávění v retrospektivě, kdy se prolíná minulý děj spolu s aktuálním vyšetřováním Carlem a Assadem (a nově i Rose), opět je zde motiv hlavní hrdinky, která je sama něčím vinna, ale čtenář jí vlastně celou dobu fandí. Oproti Ženě v kleci více postav, vražd a časových linií (což bylo při audioposlechu trochu náročnější na vnímání, někdy jsem se musela vracet zpět, ale pro pozorné čtení v tištěné verzi to bude asi akorát). Celkově originální, dobře zpracované.

Aivlis
Aivlis
04.10.2022 4 z 5

Som rada, že po prečítaní Ženy v kleci, ktorá ma až tak nebrala, som dala šancu Zabijákom. Vtiahlo ma to do deja a moc som držala palce Kimmie, aj keď to bolo pekné kvítko. Určite rada siahnem po ďalších knihách tohto autora.

mcabr
mcabr
27.09.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé.

SadUnicorn
SadUnicorn
22.09.2022 4 z 5

Co je horší než sadista? Šest bohatých a mocných sadistů. Protože bohatým a mocným toho hodně projde. Tak se tedy setkáme nejen s 20 let starými vraždami sourozenců, ale i s dalšími zmizeními a vraždami a navíc s týráním zvířat. Škoda jen, že pachatelé jsou celou dobu jasní a víceméně se dá i odhadnout, jak to dopadne. Carl a Asad tu vlastně ani nejsou důležití a do rozuzlení téměř nezasáhnou. Co mě jen mrzelo byl ten rychlý konec pro trojici pachatelů z rukou Kimmie, která si je přeci jen mohla vychutnat mnohem víc. Na druhou stranu to už by detektivové museli zasáhnout. No, žádný šok z odhalení pachatelů se nekonal a konec se dal o dost vylepšit, ale na druhou stranu je tu více mrtvol a brutality oproti prvnímu dílu a do týmu přibyla Rose, která rozhodně zapadla. Možná, kdyby byla kniha vyprávěna čistě z pohledu Kimmie a byl by tam popis honu na bývalé kamarády o trochu barvitější, dala bych 5*, takhle jen za 4*.

Hehehe
Hehehe
31.08.2022 4 z 5

Čtivé to je, rozhodně to má zajímavý příběh, který ale není přehnaně zamotaný, což je super. Není to laciné ani přehnaně brutální a hrající na krev a vyvrhnutá střeva. Jediné čím bych to tedy nenazvala je "napínavé". Od začátku bylo myslím dobře patrné jak to celé skončí a kdo za všechno může. Ale to mi vůbec nevadilo.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
27.08.2022 5 z 5

81%

Když jí hodně natloukli, zalezla si někam do rohu a třesoucíma se rukama svírala malého plyšového medvídka. Mohla si s ním povídat, a to ji ukonejšilo. Ač byl méďa malinkatý, pronášel velká slova.
Neboj se, Kimmie. Jsou to jenom zlí lidé, kteří se jednoho dne vypaří, prostě zmizí.
Když povyrostla, změnil tón. Poradil jí, aby si to bití nenechala líbit. Jestli se má někdo rozmáchnout, tak ať je to ona. Ať si nenechá nic líbit.
____________________________________________________________________________________________

Další skvělý díl z oddělení Q, do kterého přibyla divoká Rose. Velice čtivý, i když dost drsný, napínavý, s výbornou zápletkou a s nečekaným závěrem. Pachatele známe od začátku, teď jde o to, jak na ně. Nesmím zapomenout humor na oddělení Q, který příběh oživuje.
Přečetla jsem podruhé a opět doporučuji.

Obelix15
Obelix15
23.08.2022 5 z 5

Pokračování skvělé detektivní série oddělení Q, napínavý děj a opět zajímavé rozuzlení.

koumes731
koumes731
07.07.2022 4 z 5

I když už za začátku je zápletka vyřešená, knížka mne udržela v napětí jak to vlastně dopadne. Asad a Rose jsou skvělí, kombinace vtipných a napínavých pasáží bavila. Ten konec mi přišel ale takový uspěchaný. No nic, vzhůru k dalšímu dílu.

uzivatel6305
uzivatel6305
03.07.2022 3 z 5

Tak mám z toho stejný pocit, jako z prvního dílu. Příliš mnoho postav, hrozný propletenec a kromě zajímavé hlavní ženské postavy, ty ostatní nic moc. Mám ale pocit, že je trochu na vině pan Bareš, který audioknihu načetl, jeho přednes mi přijde velice monotónní a tak se člověk hůř soustředí. Ještě zkusím přečíst 3.díl, třeba to bude lepší.

Kavalos
Kavalos
16.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Všechno fajn, až na ten závěr - věřím, že nejsem sama kdo doufal, že Kimmie brutálně sejme jednoho zmetka po druhym a že to bude velmi barvitě popsáno. Vážně jsem se na to těšila. Toho jsem se bohužel nedočkala, závěr byl vážně chabý. Nebo už jsem možná moc poznamenaná ostatníma severskejma, kde si to uměj užít.

Jinak dobré čtení, jdu na další knihu v řadě :-)