Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

AdélaV.
02.12.2015 4 z 5

Strašně se mi líbila, stejně jako jednička - jen - téma jedničky mi přišlo lepší, proto o jednu hvězdičku méně. ALE na další díl se moc těším

Chmur
28.11.2015 5 z 5

Kniha mi naprosto sedla. Není to klasická detektivka. Viníci jsou víceméně známí od začátku, i když konec nabízí jistá překvapení, ale o to ani tak moc nejde. Kniha je totiž neskutečně čtivá. Všechny hlavní postavy jsou výrazné a zajímavé, dialogy perfektní, konec napínavý. Super počtení. Doufám, že si Olsen udrží kvalitu.

PetraBery
17.11.2015 4 z 5

I druhá kniha tohoto autora se mi líbila. Na oddělení Q sedí sympatická sestava. Kdo byl opravdu vrahem jsem do konce nevěděla, takže trochu překvapení. Co mi přišlo přitažené za vlasy, byl konec. Kniha stojí určitě za přečtení, kdo má rád detektivky, bude se mu líbit.

kokosek
30.10.2015 3 z 5

Druhá kniha z řady a tentokrát už ne tak čtivé (tedy poslouchatelné - neb audiokniha). Zajímavě pojaté vyšetřování, spousta klacků pod nohama, spousta problémů v hlavě hlavního hrdiny, ale nakonec to nějak dopadne.
Pro mě tedy horší než první díl (ten děj prostě jen plyne a v podstatě se zas až tak moc neděje), ale číst (či poslouchat) se to dá. Jen asi na další příběh přijde řada někdy později.
Rozhodně bych tohle nesrovnával např. s Nesbem, to fakt ne, tam je to trošku o něčem jiném. Tohle jsou prostě jen detektivky (což ale vůbec neznamená, že je to špatně).

Market = )
16.10.2015 5 z 5

Od půlky knížky jsem si plánovala, jak sem napíšu senzační hodnocení s tím, že tohle je skutečně žánr přesně pro mě. Pak jsem teda sem tam trochu polkla, protože u řešení starých případů bych uvítala méně "nových" vražd, ale i tak jsem nadšená a chtěla bych číst pokračování pořád a pořád a pořád. Styl psaní (a tedy průběhu vyšetřování :-) ) mi sedí jak vyšitý, jsem ráda, že "první díl" nebyl výjimka. Těším se na další knížky, doufám v podobném duchu :-).

DarekDevil
16.10.2015 5 z 5

Moje druhá kniha od autora. Tato kniha se mi líbila víc než jeho první kniha Žena v kleci. Přišla mně celkově propracovanější a lépe napsaná. Trochu mne mrzí, že Asad neperlil tolik jako v prvním dílu, ale asi je to tím, že se z něho stává větší profík :-) Jinak to jak Carl baží po psycholožce Monice Ibsenové mne rozesmívá stále. Úplně mne dostalo jak na vytoužené večeři s ní usnul a hlava mu spadla do jídla :-)

aneta3874
15.10.2015 5 z 5

Já nechápu, proč všichni tvrdí, že je tato kniha nejslabší? Mně se naopak zdá záplatka s vraždící partičkou v čele výbroná. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti a samozřejmě duševní stavy a phnutky Carla. Kdyby vedle sebe neměl Assada, nic by nevyšetřil. Co se mi naopak nelíbilo bylo filmové zpracování. V něm se totiž polovina velice důležitých postav ani neobjevila. Tak kde to jsme? Film o tak brilantní knize by měl být kvalitní, ne podprůměrný.

kusma
29.09.2015 5 z 5

Druhý díl drží stejnou laťku jako první. S hlavními hrdiny jsem spokojená, styl vyprávění mi sedí.Těším se na další díl.

dzucka
23.09.2015 4 z 5

celkově se mi kniha líbila.. skvělý námět.. první půlka mi přišla trošku nezáživná, ikdyž tam byly popsány podstatné děje.. ale druhá půlka měla opravdu spád a závěr byl super..

konicekbily
21.09.2015 3 z 5

Není to klasická detektivka, viníci jsou známi.Je to dobře napsaná krimi, pomalu se vinoucí děj, kritika dánské smetánky - tedy nejdříve dětí a potom ti samí, trochu odrostlejší.

domi88
09.09.2015 2 z 5

Bylo to na mě až moc drsné a přitažené za vlasy. A ten komisař mi nepřijde ničím zvláštní, ani jedinečný.

Jana86
12.08.2015 3 z 5

Ve srovnání s prvním dílem Žena v kleci, jsem u této knihy měla chuť ji odložit. První díl mě přikoval do křesla, druhý díl mě z něj spíš vyháněl. Ale nakonec jsem to dočetla, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Celkově nic moc.

Lexina
28.07.2015

Jussi Adler-Olsen opravdu umí. Čtivé, vtipné, skvěle propletené. Carl, Asad a teď i Rose jsou super parta. Bavila mě asi tak stejně jako Žena v kleci. Akorát konec jsem si představovala trochu jinak, ale doporučuji.

kklepkaa
23.07.2015 4 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Proč? Autor se opět nemá za co stydět. Netradičně nám představí pachatele hned na začátku příběhu a máme tak možnost příběh sledovat opět z několika linek a to i té pachatelovi. Příběh je napsán skvěle, byl problém se odtrhnout a Adler-Olsen mě nutil číst pořád dál. Jediné co bych mu vytkla, je ten přestřelený konec a proto také váhám s hodnocením.

tyna_01
13.07.2015 4 z 5

Pro mě velmi čtivá kniha :) Občas jsem se trochu ztrácela ve jménech, proto jenom čtyři hvězdy :)

koki.veru
13.07.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, ale musím říct, že první díl (Žena v kleci) se mi líbila víc. Ale i přesto kniha nádherná, napětí, vraždy, vyšetřování,...... Už se těším na další díl :)

Taji
11.07.2015 5 z 5

Možná ještě lepší než Žena v kleci.

alsae
12.06.2015 5 z 5

Knihy z této série jsem nečetla po řadě, a ještě s přestávkami, takže mi někdy trošku trvalo zorientovat se osudech jednotlivých postav. Ale tato knížka byla super, na napínavosti jí nic neubírá fakt, že od začátku víte, kdo to udělal. Samotný příběh mě prostě dostal. Zabijáci a Vzkaz v láhvi se mi líbily nejvíce.

Bar16
04.06.2015 4 z 5

Musím uznat, že byla dobrá. Hodně dobrá. Když ji porovnám s Ženou v kleci - děj byl stejně zajímavý, rozuzlení také. Ovšem mrazilo mě z ní o trošku více. Kdybych mohla dávat půlhvězdičky, zaslouží si ji.

mmmisulka.r
17.05.2015 4 z 5

Tak trochu "jiná" detektivka. Když Zabijáky porovnám s první dílem sére: Žena v kleci, pak musím opravdu použít slovo jiná. Do knihy se totiž pouštíte už s tím, že vlastně víte, kdo bude pachatel. Ale i tak vás kniha přišpendlí do křesla a louskáte stránku za stránkou a čekáte, jak to všechno dopadne. Do Zabijáků jsem se pustila hlavně z toho důvodu, abych byla připravená na jejich filmové zpracování a věřím, že se mám na co těšit!
Série s Carlem je opravdu povedená!