Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Aliii
22.11.2016 5 z 5

Čtivé, napínavé, s tou správnou dávkou mrazení v zádech i humoru.

Peleus
20.11.2016 3 z 5

Carl Morck s lehce poirotovsko-chuck norrisovským asistentem Asadem řeší druhý případ, který se záhadně zjeví na velké hromadě složek s nevyřešenými zločiny, ačkoli při zběžném prozkoumání ani nepatří do jejich kompetence. O co se jedná vám prozradí anotace knihy nahoře.

Tentokrát se autor rozhodl přidat na akčnosti, která postupně graduje, až vyvrcholí v celkem málo uvěřitelný finální střet. No budiž. Co mě mrzelo víc, je skutečnost, že se Jussi Adler-Olsen nejenom inspiroval Mechanickým pomerančem, on to dokonce na sebe v knize prozrazuje, neboť jde o oblíbený film oné zkažené, bohaté mládeže. Proč tak činí, nevím. Mohl by klidně napsat knihu pojednávající o ubohé obětí promlčené vraždy, jejíž životním heslem je rada maminky: "Dostaneš-li se do problému, utíkej!" V polovině pojednání by se hrdina mohl následně přiznat, že oblíbeným filmem je Forrest Gump, pročež by se proutíkal až k akčnímu konci, kde by se jako vždy překvapivě předvedl Asad a Carl zase naprosto nepřekvapivě celou situaci výrazně podcenil.

Musím pochválit zajímavou postavu Kirsten, což byl důvod, proč si Zabijáci dokázaly udržet moji pozornost. To a čtivost celé knihy opět zanechává vcelku kladný dojem, i když Žena v kleci se mi líbila o fous víc. Autorovi se povedla další oddechová záležitost, která příliš neurazí, ale na oplátku skrývá nevyřčenou prosbu k přimhouření očí nad některými nelogičnostmi. Nemohu se zbavit dojmu, že autor nemá ambice psát zapamatování hodnou literaturu, avšak ví, jak napsat knihu, jež se bude prodávat. Ano, jde mu to.

Mali88
11.11.2016

Knížku jsem četla asi před třemi lety, kdy jsem si koupila jako odměnu za zkoušky. Byla to má první zkušenost s Adler-Olsenem a bylo to super. Děj byl napínavý, krásně se to četlo, výborné. Ač nemám moc ráda, když vrahá znám už v průběhu děje (nejsem pak na konci překvapená), tak to mělo grády :) určitě doporučuji.

Jankulik
09.11.2016 5 z 5

po Ženě v kleci další čtivý příběh. Sice mám radši když do konce knihy hádám kdo je vrah a pak to rozuzlení, kdy se vždy spletu :-) ale tady to je tak pěkně napsané, že od začátku vědět kdo je vrahem mi ani nevadilo. Moc mne baví Asad a Rous bude další perla :-). Ukázka toho co peníze a postavení dovedou .... pěkné :-). Rozhodně tato kniha nebude tou poslední.

kasilka
26.10.2016 5 z 5

Další skvělá kriminálka, Olsen nezklamal :)

Veeris
20.10.2016 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a taky napínavá.. Vlastně nemám co bych nějak vyzdvihla ani vytkla co se stylu psaní týče, děj na sebe pěkně navazoval a taky jasně skončil.. Podotknou mohu jen to, že se mi nelíbilo to zacházení se zvířátky:(( To já nerada..

Verunka289
10.10.2016 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce! Těším se na další díly.

moudivlacek
09.10.2016 4 z 5

Další skvělý příběh o zlaté mládeži, která si myslí, že je něco víc, nudí se a cítí se povýšená, parta nakonec začne týrat a zabíjet nevinné, uteče plno let, zdá se, že kromě jednoho trest všechny pomine. Detektiv Carl dostane případ, který by teoreticky dostat neměl, navíc brzy mu chce někdo překazit plány vyšetřit vraha, zdá se, že jediná žena party je klíč k záhadám.
Málem nakonec přijde o život jak Carl, tak pomocník Asad.
Kdo mu pomůže v bezvýsledné situaci... Ten, od kterého by to čekal nejmíň.
Už se těším na další díl.

barusak1
08.10.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od spisovatele. Oddělení Q je úžasné, těším se na další díly.

Sorrow
05.10.2016 5 z 5

Mistrně napsaná kniha. Opět uvěřitelná zápletka a šponující se napětí, které vám nedovolí knihu odložit. Hodně oceňuji autorův nenucený humor, báječné postavy, motiv, ale i rozuzlení a v neposlední řadě úchvatný styl. Stejně jako první díl moc doporučuji a vážně se těším na další díl!

MIKE15
01.10.2016 4 z 5

Zabijáci se mi líbili o trošku méně než Žena v kleci, ale i tak to bylo pěkné čtení.

montana
24.09.2016 3 z 5

Značně klišoidní zápletka o zkažených boháčích nemá od začátku žádný spád a když se něco začne dít, tak kniha podivným a uspěchaným závěrem skončí. Postava Kimmie je asi jediný zajímavý prvek na jinak standardní detektivce. Stejně jako Žena v kleci se to velmi jednoduše a rychle čte. Vcelku proto chápu oblíbenost této série, i když není vůbec ničím originální a vlastně ji okamžitě zapomenete.

Liduka
18.09.2016 4 z 5

Další skvělá kniha. Nejhorší na tom je, že pokud má člověk peníze a moc, tak je těžko usvědčitelný. Popravdě jsem s Kimmie ale soucit neměla, kvůli tomu jaký sama byla člověk.

mzajicek
05.09.2016 4 z 5

Mechanický pomeranč jsem dokoukal jen jednou a znovu si jej už asi v životě nepustím. Jestli si znova přečtu tenhle díl série s Carlem Morckem, netuším, ale určitě rád sáhnu po dalších knihách oddělení Q. Pokud mě při čtení několikrát mrazílo a několikrát jsem neměl chuť načínat další řádek, protože jsem tušil studené zlo, tak je to v tuhle chvíli chvála autorovy schopntosti psát poutavě a čtivě. Nevím, jaké případy mě čekají v dalších dílech, ale skoro bych řekl, že neklidný spánek posledních dní přímo souvísí s touhou potrestat ty "zabijaky". Dle mého dobrá detektivka, ale pro zralé čtenáře. Pubescentům a adolescentům bych přeci jen radši doporučil Tři kamarády, nebo tak něco :-).

Darf...
30.08.2016 5 z 5

Druhý díl případů z oddělení Q mě překvapivě zasáhl svoji brutalitou. Většinou si při čtení knih tyhle věci nepřipouštím, ale tahle kniha se mi dostala nějak hluboko pod kůži. Nicméně stejně jako Žena v kleci se mi kniha líbila a určitě doporučuji.

midloch
26.08.2016 4 z 5

Mám rád severské detektivní filmy a tak jsem Ženu v kleci i Zabijáky dřiv viděl než četl. Konečně jsem se ale dostal i k prvním čtyřem částem knižní série o oddělení Q. Druhý díl mi přijde z prvních čtyř jako nejslabší. Není tak čtivý jako ostatní díly a oproti prvnímu dílu, kde mě kniha bavila víc než film, zde musím napsat přesný opak. Film byl lepší, tedy krom postav Carla a Asada, ty mi v knižní sérii přijdou lépe napsané. Buď jak buď, i přes to, že nedosahuje kvalit ostatních třech knih si zaslouží čtyři hvězdy - stále jde o nadprůměrnou detektivku.

Susan94
26.08.2016 4 z 5

Myslela jsem si, že "černá ovce" Olsenovi tvorby jsou Zabijáci, ale po přečtení měním názor, je to Marco, který opravdu není vůbec záživný, ale co Zabijáci. Zlo vytváří další a další zlo, autor si opět vybral velmi zajímavé a reálné téma a dokázal ho velmi dobře zpracovat + kladně hodnotím odkazy na kultovní Mechanický pomeranč. Kimmie a parta kluků, kteří se baví hnusným násilím, ikdyž ona byla záporná postava, oblíbila jsem si jí proto, že ona zlo dál šířit nechtěla... 80%

Aleh
20.08.2016 5 z 5

Skupina mladých lidí z elitní dánské internátní školy pro bohaté patřila ke společenské smetánce, k tzn. zlaté mládeži, ale spoušť, kterou za sebou nechávali, byla obrovská. Oběťmi jejich řádění se stávali nic netušící bezbranní lidé. Ke skupině patřila také Kirsten-Marie Lassenová. Říkali jí Kimmie. Byla jiná, zvláštní, utrpěla řadu životních kopanců, jako ostatní i ona měla peníze a majetek, přesto žila už řadu let jako bezdomovkyně. Rozhodla se pro pomstu a vzala tak svůj život pevně do svých rukou. Carl Morck začíná se svým týmem řešit 10 let starý kriminální případ vraždy dvou sourozenců a spolu s Asadem se i oni dostanou do zapeklité životní situace. Napínavá a poutavá četba od první do poslední stránky jako ostatně i další thrillery od J.Adler- Olsena. Doporučuji, nudit se určitě nebudete.

lapagerie
18.08.2016 4 z 5

Napínavá detektivka, četlo se příjemně. Představa, že takoví lidí jsou mezi námi a díky svému postavení jsou skoro nedotknutelní - brrr,

Jančislava
13.08.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto spisovatele. Oddělení Q mě začalo bavit. Tento díl se mi také líbil, jen konec mě trochu zklamal a proto čtyři hvězdičky. Musím říct, že hlavní postavy jsou dost odpudivé a proto jsem čekala horší konec. Ale knihu mohu doporučit a jduna další díl.