Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

TipsyChipsy
07.04.2017 3 z 5

Byla to moje další severská krvavá detektivka. Tentokrát už jsem překrmena: sadismus, brutalita, vraždy, násilí... když je něčeho moc, je toho příliš. Že by se tolik deviantů deprivantů sešlo v jedné třídě na drahé škole? Neeee

Vesmich
02.04.2017 5 z 5

Po zkušenosti s Ženou v kleci, jsem znovu zvolila formu audioknihy. Čte Igor Bareš a doporučuji. Carlovu "početnému" týmu se tentokrát dostanou do hledáčku pořádní predátoři! Celá banda vyšinutých darebáků, kteří už hodně dávno překročili všechny hranice a vytvořili si závislost na mimořádných ohavnostech. Asad znovu překvapí, tým doplní sekretářka a v Carlově domácnosti se schyluje ke změnám...

ewisek22
13.03.2017 5 z 5

Dalo by se doslova opět říci opět za pět:)) Já toho Carla a Asada fakt můžu...A Rose je jen ta pomyslná třešnička na dortu, která tam scházela. Ta její prostořekost a drzost je velice osvěžující. Za velice vtipnou část považuji to, jak Rose posadí chudáka Carla do letadla a nacpe ho prášky, páč trpí strachem z létání - ještě teď se potutelně pochechtávám:)) Zajímavé bylo, že známe prakticky vrahy od začátku - hodnotím to pozitivně, i když jsem raději identitou vraha překvapená ke konci:) A ta Kim je velice kvalitně popsaná postava, která mě taktéž velice baví.

Olga.S
10.03.2017 3 z 5

Knihu jsem začala číst díky doporučení a zajímavému obsahu. Ale? Velmi zdlouhavé a očekávala jsem zcela jiný děj.

Zdenik
05.03.2017 4 z 5

Trochu psycho a o trošku slabší než Žena v kleci.

Jára.1
01.03.2017 2 z 5

Celá kniha dobrá, čtivá, ale konec jako u mnoha severských detektivek přitažený za vlasy a naprosto nereálný. Zkazí to dojem z celé knihy.

Fififjonka
22.02.2017 4 z 5

O dost jiné, než Žena v kleci. Šok z pachatele není očividně Adler-Olsenovou devizou, protože pachatele známe od prvních stránek a je to opravdu bezcitná banda. To mi ale tentokrát vůbec nevadilo. Kimmie je natolik zajímavě vykreslená postava, že s přehledem knihu táhla. Dvojice Carl a Asad s další knihou jen zraje a Rose je vhodně doplňuje. Konec je celkem dost emotivní, hlavně ze strany Carla, který do té doby jenom trousil ironické poznámky a až ve druhé knížce na jejím konci ukázal nějaké city, to mě potěšilo. Jen pro zajímavost - film si knihu dost upravil, změnil trochu zápletku a nabídl úplně jiný konec a těžko říct, co se mi líbilo víc, obě verze měly něco do sebe. Jsem zvědavá, kam Carla posune další díl.

TessieB
21.02.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

RSR
15.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka, dobře se četla, možná lépe než první díl série.

DJANKA
13.02.2017 4 z 5

Super čtení, pořád čtete a čtete, protože musíte vědět jak to všechno vlastně bylo. Tento druhý díl série pro mě čtivější než první, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Musím přiznat, že tahle kniha pro mně zůstává nejhustější od Jussiho. Brutality je tu víc, než v jiných dílech. Přesto, nebo možná právě proto, se mi četla velmi dobře a užila jsem si pěkné napínáníčko.

Katyys
02.02.2017

Adler Olsen prostě nezklame. Podrobný popis všech brutalit vám jednoduše naježí srst, a ačkoliv bylo odpočátku jasné, kdo za všechno může, nechá vás autor přece jen chvilkama váhat a nad jeho pesimistickým stylem psaní se nejde nezasmát.

Dani25
30.01.2017 5 z 5

Výborná krimi, nemohla som sa od nej odtrhnut :)

Etule
29.01.2017 4 z 5

I druhý díl s Carlem Morckem a Asadem se mi hodně líbil. Ačkoliv od začátku víme, kdo za všechny vraždy může, knize to rozhodně neubírá na napětí. Další díl je samozřejmost. :)

iLuciferie
27.01.2017 4 z 5

Zabijáci se mi líbili stejně jako předchozí Žena v kleci. Adler Olsen se mi libí hlavně pro to, že ve svých knihách poskytuje mimo klasického pohledu vyšetřujícího i ne uplně tradiční pohledy - ať už ze strany oběti nebo podezřelých/viníků.

jity54
15.01.2017 5 z 5

Napínavé čtení , jen konec mě trochu zklamal. Určitě si přečtu další případy oddělení Q, Ženu v kleci už jsem přečetla, Chce to ale trochu odpočinku .

allebra
12.01.2017 5 z 5

Další skvělý příběh z oddělení Q. Druhá kniha ze série Carl Mørck se mi zdála ještě propracovanější a více okořeněná humorem svérázné detektivní skupiny než Žena v kleci, což mě příjemně překvapilo. Bylo zajímavé nahlédnout mezi dánskou zlatou mládež ve spojitosti s Mechanickým pomerančem. Teď čtu Vzkaz v láhvi a těší mě, že mám ještě další díly před sebou.

Danago
08.01.2017 5 z 5

Druhý díl série Carl Morck je sejně dobrý , jako byla Žena v kleci. Velice dobře napsané napínavé ,čtivé s trochu humoru. Oceňuji, že se neopakuje žádné vysvětlování z první knížky. Proto je lepší číst díly po sobě, člověk chápe návaznost. Určitě si přečtu další díly. První dva díly můžu všem milovníkům detektivek doporučit.

BlackBlade
04.01.2017 5 z 5

Souhlasím s názorem ArwenAragorn, jen s tím rozdílem, že si jdu film Mechanický pomeranč teprve stáhnout :)
Kniha má dobré tempo, možná ještě lepší, než první díl série "Žena v kleci" (více akce). Zde se mi naopak velmi líbil závěr, kde Carl Morck se neřídil policejní direktivou, ale lidskostí, a jen "přihlížel". Víc nebudu psát, abych nespoiloval, ale ti, co četli, tak ví, co myslím :)

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Kniha se mně sice líbila o trošinku méně než Žena v kleci, ale pořád je skvělá, napínavá a nepostrádá humor. Ten se hodně týká Assada se svými příšernými sladkými čaji, děsnou hudbou a velbloudy a Rose, milující černou barvu, o kterou se oddělení Q rozrostlo. Oba parťáci výrazně posílili tým a nedají Carlovi vydechnout. Ale doporučuji zase. Ostatně Mechanický pomeranč je můj kultovní film!