Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2677 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Timkim
Timkim
14.06.2022 5 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Především je vidět, jak si zbohatličti frackové mohou dělat co chtějí a že vše se dá omluvit penězi.
A opět další kniha v níž jsem fandil spravedlnost konajícímu jedinci. Už se asi na mě thrillery podepisují a já začínám soucítit s pachateli a jejich motivy. Konec smutný, ale spravedlivý. Skoro by i slza ukápla.

hana4834
hana4834
31.05.2022 4 z 5

Dobrý příběh ale pořád tomu něco chybí nebo jsem tomu nepřišla úplně na chuť

Pítrs85
Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Oddělení Q podruhé a opět výtečně. Je až neskutečné, jak Olsen dokáže mísit dramatické okamžiky s těmi odlehčenými, vtipnými (nezřídka kdy na jedné straně). Je pravda, že v Zabijácích toho humoru bylo možná až příliš, narušenej člověk jako já doufal v mrazivé drámo, pořádně vydrsněné vraždičky a hlavně v opravdu brutální vendetu... ale přestože jsem se toho tak úplně nedočkal, i druhý román od páně Olsena mě bavil převelice, Asad je miláček a Rose můj nový oblíbený literární charakter. Jen tak dál.

karol.cadex
karol.cadex
22.02.2022 4 z 5

Druhému dílu jsem musela jednu hvězdu ubrat. Bohužel je to můj osobní problém, a to ten, že se mi autor absolutně trefil do toho všeho, co tak nenávidím. Zbraně, zamindrákovaný zbohatlíky, týrání zvířat, týrání lidí, bezpráví, nespravedlnost. U Kimmie jsem lítala v pocitech sem a tam - lítost, sympatie, totální averze, zase lítost, šok, jaká je to kráva, a takhle furt dokola.
Asad a Carl vlastně neměli ani moc prostoru pro své typické dialogy, to mě trochu zamrzelo, mám ráda jejich pošťuchování.
Jinak ale autor je mistr žánru, tohle je prostě detektivka pár exeláns. Jen jsem si v ní nenašla nic, co by mé srdéčko potěšilo.

Vlak7
Vlak7
03.02.2022 5 z 5

Strhující, napínavé, super. Měla jsem obavy po prvním dílu, kterému jsem dala 3*,ale předčil tento očekávání. Těším se na 3.dil oddělení Q.

FilipHaring
FilipHaring
13.01.2022 5 z 5

Vynikajúca druhá časť série. Napínavý dej až do konca. Vykreslenie postáv a charakterov ma fascinovalo.

Majto
Majto
09.01.2022 4 z 5

Aj druhý kontakt s tvorbou Adler-Olsena bol uspokojivý, no mierne ma prekvapil "zmätený" záver (ako tu viecerí spomínali).

Ticiana
Ticiana
19.12.2021 4 z 5

Druhy dil mi přišel slabší. Hodně postav ale min napětí. Jsem zvedava, kam se dostanou postavy dal.

MíšaS.
MíšaS.
16.12.2021 3 z 5

Bohužel, ani druhý díl, mě nepřesvědčil o výjimečnosti severských kriminálek... Na další díly chuť nemám.

krejcovka76
krejcovka76
09.11.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Jak je psáno v předchozím hodnocení i já přála štěstí jedné ze záporných postav a poté, co jsem zjistila čím vším si musela projít, tak jí jako zápornou postavu vůbec neberu- Je pro mne spíš jedna z obětí. Další záporáci mi byli těžce nesympatičtí, musela jsem překonávat odpor, když jsem o nich četla a lehce mě pohltila stejná nenávist jako hlavní hrdinku. Nový článek skupiny Q mě zaujal a jsem zvědavá, jak se bude dál rozvíjet a jaká překvapení nás s ní čekají. Příběh je až strašlivě přítomný, protože obsahuje vše, co mě děsí a co nemám ráda - víc se rozepisovat nebudu, ať si každý celý příběh přečte sám ...

onyx84
onyx84
23.10.2021 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych přál kousek štěstí záporné postavě, ale tady to bylo namístě...opravdu drsný reálný příběh, který z hlavy jen tak nevymažu...hlavní dvojka se skvěle doplňuje,Rose mi je zatím těžce nesympatická,tak doufám, že k sobě najdeme cestu...

MARTh
MARTh
06.10.2021 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale Jussi Adler Olsen mě moc baví. Píše poutavě, zpříma a bez okolků...a jeho hrdinové - Carl, Asad a nově i Rose - jsou lidští, zábavní a takoví normální. Zabijáci mě nezklamali. Stejně jako řada čtenářek a čtenářů přede mnou jsem upřímně přál Kimmie - ač šlo o jednu ze "záporaček" - aby svému cíli (úkolu) dostála, a současně jsem nesnášel zbylé psychopatické zbohatlické parchanty.... představa, že týpečci podobného (tedy alespoň zčásti podobného) ražení mohou být mezi námi, je věru neveselá.... Knížku určitě doporučuji, je v ní akurátní porce toho, co má správná detektivka mít. A samotným závěrem nebude chybět do jisté míry překvapivé rozuzlení (tedy alespoň oproti mému očekávání) . Teď si dám dva dny oraz, přelouskám Čtyřku z Baker street 4 + 5 a pustím se do 3 případu série Oddělení Q :-)

mirec88
mirec88
28.09.2021 4 z 5

Zabijaci sú kvalitnou detektívkou, riadne drsnou a neskutočne naturalistickou. Tie drsné opisy boli niekedy až na hrane, koniec ma prekvapil, nečakal som ho, myslel som, že vraždili všetci z partie, ale ako to bolo naozaj, som nečakal. Silný príbeh. Nebyť občasnej nudy by som dal 5 hviezdičiek. Potešili podrobné opisy vyšetrovania, to ma baví.

Péťa86
Péťa86
19.09.2021 5 z 5

Za mě super detektivka. Trošku drsnější, ale přeci vše nemůže být stejné :-)

ennlady
ennlady
15.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak já nejsem úplně nadšená. Knížka se mi sice četla dobře, u oddělení Q jsem ani nic jiného nečekala, ale vadily mi ty hrůzy, co se děly. Nechápu, opravdu mi hlava nebere, jak se na jednom místě mohlo sejít tolik bezcitných a šílených parchantů. Zločiny nejvyššího kalibru na lidech i na zvířatech jen tak pro zábavu? A že za to mohlo prostředí a rodiny, do kterých se narodili? Určité vysvětlení tady bylo, nejvíc popsané v případě psychicky nemocné Kimmie, ale přesto... Je pravda, že si vzájemně dodávali kuráž a slabší poslouchali ty silnější a bezcitnější, přesto to pro mě byl moc velký masakr včetně pořádaných honů a výběru obětí. Jinak Carl, Asad a Rose opět na jedničku, ti si ode mě 4 hvězdičky zaslouží.

Audrina
Audrina
21.08.2021 5 z 5

Konec mi přišel poměrně zbytečně urychlený, ale jinak se jedná opět o skvělé a napínavé čtení. Pokud jste fanoušci odložených případů jako já, určitě nebudete zklamaní

VeFab
VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opět perfektní.

tulip131
tulip131
09.07.2021 3 z 5

Tak to byla jízda, zapletený životní příběh, zákony jako by neexistovaly, co všechno projde bohaté mládeži na studijích. Pro Carl a jeho nový tým další případ, který musí vyřešit.

Lka
Lka
29.06.2021 4 z 5

Audio :
Nebylo to úplně špatné, ale jakoby to nemělo šťávu. První díl série se mi líbil víc. Ale určitě budu pokračovat v sérii. Jdu na další...

zp87
zp87
03.05.2021

Vidím samé dobré a výborné hodnocení, takže budu asi černá ovce, ale mě kniha vůbec, ale vůbec nechytla. Měla jsem zmatek v postavách i ději, nutila jsem se do čtení. Dala jsem knize šanci asi 70 stran, ale nakonec jsem se rozhodla neztrácet svůj drahý čas u něčeho, co mě nebaví. Evidentně každý se najde v něčem jiném. Za mě nic moc teda.