Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 491

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Charley
30.10.2014 4 z 5

Zpočátku jsem byla trochu na vážkách, jestli knihu neodložím. Trošku mi dělal problém se vžít to míst, které jsem sotva uměla přečíst a vše se mi zdálo trochu zmatené a neucelené :) Ale potom se to rozjelo a musím uznat, že to bylo moc pěkně napsané. Až do posledních stránek jsem se nenudila. Beru také jako velké plus, že to nebylo psané jen z pohledu detektiva, který případ řešil, ale mohli jsme vše vidět z více stran. Díky téhle knize mám opravdu velkou chuť šáhnout na něco dalšího od tohoto autora.

demlice
30.10.2014 5 z 5

Musím říct, že tenhle autor mě hodně baví! Zabijáci mají výborně propracovaný příběh. Použiji to známé klišé: přečetla jsem ji jedním decham! Zápletka, co si budeme povídat, nebyla tak uplným překvapením. Příběhů na toto téma vzniklo již několik, ale při dosazení psychicky zničené Kimmy - no nemělo to chybu! Musím říct, že když se opravdu stalo to, že si odnesla svůj nedonošený plod z nemocnice, měla jsem husí kůži asi metr vysokou! Na druhou starnu jsem ji téměř chápala a litovala za to, co udělala, když si prošla hotovým peklem. Fascinovala mě na přiběhu zvrhlost, s jakou parta vykonávala trestné činy končíci i vraždou. Opravdu to lze, aby někoho rajcovalo násilí? Evidentně ano. A vůbec po podařené lajně koksu... A Carl? Miluji tu jeho lenost s nohama na stole. Je to přesně ten typ, co ho musíme zbožňovat. Assad -to je třešinka na dortu! Přistihla jsem se, že jsem se těšila, co zase vyvede u výslechu. Je chytrý, podle otázek, které pokládá? A nebo je hloupý a vypálí slova omylem? Celé oddělení Q opět nezklamalo! :-)

simona7488
28.10.2014 4 z 5

Jako další kniha od Olsena, prostě nezklamala :)

zelenoockaa
28.10.2014 5 z 5

Kniha je kouzelná především v tom, že již od začátku vím kdo je vrah a přesto mě dokáže překvapit. Kniha mě však vtáhla do děje natolik, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Carl Morck je mi čím dál více sympatický a "padouši" jsou ukázkou zla v současném světě.

marlowe
22.10.2014 5 z 5

Tady jsou slova zbytečná. Když někdo umí, tak prostě umí. Vynikající detektivka. Víc netřeba říkat!
90%. (Deset procent dolů za ten příliš akční ,,lovecký´´ závěr.)

Randyz1986
20.10.2014 4 z 5

Žena v kleci mě bavila o trošku víc. Přišla mi napínavější a tajemnější, ale i Zabijáci jsou bezva počtení, které má spád a občas i pobaví.

Michnicka
20.10.2014 5 z 5

Skvělé a napínavé počteníčko. Jdu na další, už dorazily.

Michel-RD5692
08.10.2014 5 z 5

Podle mě je nesmysl, aby soukromá škola byla elitní. Vždyť na soukromé školy chodí jen ti debilové, co se nedostali ani na ty nejposlednější státní. Moje matka tam učí a vždycky je z nich úplně hotová, říká, že to je "odpad z odpadu"
Až na tohle byla kniha velmi dobrá, musím se dokonce přiznat, že mně na konci bylo na moment Kimmie líto.
Bylo to zase něco jiného, než bývají detektivky obvykle, což je dobře, za mě rozhodně palec nahoru.

matas888
03.10.2014 5 z 5

Za mě spolehlivý autor. Kniha se mi líbila moc, ale vede u mě Vzkaz v láhvi. I tak, děj má spád, nezamrznete na mrtvém bodě, možná konec až zbytečně rychlý, ale nenudila jsem se :-)

Petulko391
03.10.2014 3 z 5

Tak ako pisali viacery tiez sa mi prva jeho kniha zena v kleci pacila viac .. Nebolo to zle len ten koniec nezaujal a uz som chcel nech kniha skonci

technik1965
20.09.2014 3 z 5

Prvá kniha bola napínavejšia!!!

iva23
16.09.2014 3 z 5

Lepší-rychlejší začátek než v prvním dílu, bavilo mě to. Akorát nevím, proč se vždycky ke konci musí detektiv dostat do přímého ohrožení života. Trošku to zavání nudou a věčně opakovaným scénářem.

kubla111
05.09.2014 5 z 5

Dán nezklamal - napínavé. Detektiv je zde až v pozadí dění, ale ničemu to nevadí. Jediné, co mne trochu deprimovalo je skutečné zlo v lidech kolem nás. Někdy je to až neuvěřitelné, ale moc lidí jim dává myšlenku na právo, které obyčejný člověk nemá. Omyl. Zlo nemůže přece být větší v mocnějších lidech. Zlo je zlo.

Mr.Pajek
15.08.2014 4 z 5

Detektiv Carl je tedy trochu v pozadí dění..vlastně by se příběh mohl odehrávat i bez něho. Ale těším se na další díly,kde už určitě zapojí svůj vyšetřovatelský talent :)

ivusse
10.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, bylo to napínavé, mělo to spád. Fajn čtení.

Slanka
01.08.2014 5 z 5

čím dál lepší, řekla bych, že se spisovatelův styl tříbí každou knihou víc a víc. Nemohu se dočkat, až si koupím do knihovny další díl :-)
Ke Carlovi s Asadem přibyla posila, protivná, sympatická Rose :-) Je to vážně skvělá trojka!!!

Engeor
30.07.2014 4 z 5

Tento příběh má stejný problém jako Indiana Jones a Archa: totiž hlavní hrdina je tam zbytečný. Příběh by začal, odehrál se a skončil stejně, jako kdyby tam hlavní hrdina nebyl. Ale i tak je to pěkný příběh.

tandula
24.07.2014

Musím říct, že mě také zamrzelo, že pachatelé byli čtenáři známí již od začátku knihy. Těšila jsem se, jak budu spolu s Carlem, Asadem a nově i Rose chytat možné vrahy, ale i tuhle drobnost pro mě zachránil Carův a Asadův humor. Já je zbožňuju!

Doli
22.07.2014 5 z 5

Druhý díl oddělení Q je opět precizní ve všech detailech a dokázal si mě omotat kolem imaginárního prstu. Příběh protagonistky Kimmie je dojemný, ale zároveň se v něm odráží to, že na každého jednou dojde. No a na závěr bych dodal, že přidat na oddělení Rose byl skvělý nápad.

Lindulinek
14.07.2014 4 z 5

Jussi opět nezklamal a kniha se hodně povedla. Ocenila jsem zbytečné neprotahování děje, naproti tomu by neuškodilo některé příběhy z minulosti více rozpracovat (za to beru jednu hvězdičku).