Vzkaz v láhvi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.72057

Případy oddělení Q 3.

13.02.2018

Skvělá.....jako vsechny

Peršanka
13.02.2018

Jojo, tlustá kniha, žádná nuda :)

pavla.ctenarka
07.02.2018

Moje první kniha od tohoto autora - i to je možná důvod, proč hodnotím "pouze" 4 hvězdičkami. Začátek knihy mě nebavil, neznala jsem postavy, ztrácela jsem se v tom. Sérii je asi lepší číst od prvního dílu. Děj jako takový byl zajímavý, dobré téma. V některých pasážích (třeba v nemocnici) jsem byla opravdu napnutá jako struna, což se mi u knížek zase tak často nestává - to je pro mě hlavní motiv pro vysoké hodnocení. Pachatel byl dobře vykreslený. V knize bylo pár nejasností (nebo jsem to možná špatně pochopila) a nesmyslů - jako když Carl jede do loděnice bez zbraně, ale jinak doporučuji. Já se určitě někdy pustím do Ženy v kleci.

Driftersoul
02.02.2018

Solidní detektivka, napínavý děj, vážný námět. Se spoustou informací o Dánsku, které mám moc rád. (Snad jediná výtka - občas autor příliš popisuje nesouvisející podružnosti, což je na úkor dějového spádu.)

DJANKA
29.01.2018

Vzkaz v láhvi mi zatím přišel z této série nejlepší. Téma bylo zajímavé a kniha napínavá. Kdybych byla moc šťouravá, tak bych možná objevila některé nelogické věci, ale nijak moc mě nedráždily. Z počátku mě moc nebavily kapitoly s Carlem, ale spíš proto, že jsem byla zvědavá, jak se rozvine příběh. Pak už jsem knihu jen hltala - super čtení.

JosefW
28.01.2018

Vzkaz v láhvi bych zařadil po bok předešlých Zabijáků. Od začátku děj člověka vtáhne a nutí jej pokračovat ve čtení. Identita vraha je postupně odkrývána a z dávno minulého případu je opět boj o čas. Honba za sériovým vrahem postupem času nabírá na obrátkách a prakticky do poslední chvíle čekáte, jak se věci nakonec vyvinou. Motiv sektářského náboženství však mohl bych ještě o chlup propracovanější. Nicméně rozdvojená osobnost v týmu oddělení Q mi to svým způsobem vynahradila. Bez čeho bych se však obešel jsou některá nahlédnutí do Carlova soukromého života (návštěvy u psychologa mě moc nebavily). Celkově jsem ale byl spokojen a beze všeho mohu udělit pětihvězdu.

TheGoldenHill
26.01.2018

Tahle detektivka mě naprosto dostala. Napínavá od začátku až do poslední stránky. Miluji severské detektivky a tahle patří mezi ty nejlepší. Přečteno jedním dechem.

Mathiola8
25.01.2018

Pecka:), tak tento díl prozatím nejlepší. Dvojka mě moc nebavila. Ale tento fakt dobrý.

Marfiel
24.01.2018

Výborná knížka. Myslím, že po zásluze získala tolik ocenění. Napětí by se dalo doslova krájet... Do příběhu skvěle zapadají i humorné vsuvky ze soukromého života Carla a oddělení Q.

assilem
11.01.2018

Přečetla jsem. Některé popisy jsem přeskočila. Děj opravdu děsivý. Je tu popis práce policistů, popis myšlenkových pochodů zločince. Mě zaujal především vliv manipulace s lidmi pomocí náboženství. A samozřejmě hrůzné důsledky, které to má.

Arella
02.01.2018

Rozjezd knihy byl takový pomalejší, ale potom mě to chytlo. Jako milovník detektivního žánru pro mě tohle určitě nebyla poslední kniha od tohoto autora.

kajito
30.12.2017

Napínavá kniha, autor mě zatím nikdy nezklamal. Doporučuji.

povi
27.12.2017

Z knizky mam smisene pocity,nejspis zapricinene tim,ze jsem necetla predchozi dily,ale i ty vztahy na pracovisti mi prisly takovy vselijaky,nevim no....Zapletka byla ovsem dobra.

Andy74
27.12.2017

Moje první kniha tohoto autora... nemohla jsem si zvyknout na prolínání příběhů v kapitolách, ze začátku mě to svádělo přeskakovat je.
Přečetla jsem na jeden zátah, přes noc, nešlo to jinak.
Už dlouho jsem nečetla tak napínavou detektivku, mám za sebou pár Nesbových knih, ale tahle mi přišla tak nějak "stravitelnější" a líp jsem ji chápala. O morbiditě děje se nebudu bavit, je to prostě šílené, ale možná že právě ten hnus a drzost pachatelů nás k těmhle knihám poutá.
5 hvězdiček za to, že jsem si parádně početla a že mě kniha udržela od začátku až do konce ve střehu.

PavlínaAlžběta
06.12.2017

Knihu jsem si koupila před lety jako paperback na dovolené ve stánku a četla ji v chorvatštině což neměnilo kvalitu. Místo romantické oddychovky, jsem šáhla po knize o které jsem neměla tušení, jen obálka vypadala mnohem děsivěji než vyšla v ČR. Byla to moje první kniha severských detektivek a první od tohoto autora, také nelituji koupě. Knihu jsem četla jedním dechem, napínavý propracovaný příběh, hlavně postavy. Doslova jsem byla vtáhnuta do děje, až jsem se bála. Pachatel versus vyšetřovatel... skvělé čtení, místy vtipné, ale přesto strašidelné. Doporučuji

Zdenekvdf
05.12.2017

Dobře napsané, tedy se dobře četlo. Po přečtení předchozí knihy Žena v kleci jsem nepochyboval o tom, že se určitě pusím i do dalších pokračování od tohoto autora. Jako další krimi příběh se mi dostal do ruky Vzkaz v láhvi. Asi jsem něco přeskočil (zřejmě 2. Zabijáci), ale vůbec to nevadilo, nenavazuje dějem. K Zabijákům se určitě vrátím. Vzkaz v lahvi patří k těm knihám, u kterých se po odložení před spaním těším, až ji další den opět otevřu, zvědav na pokračování.

Alex.rrr
30.11.2017

Už podle názvu se mi kniha líbila a dlouho jsem zvažovala jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale s porovnáním dalších 4hvězdových bych asi knihu přecenila. Děj je zajímavý a čtivý, celkem neobvykle zasazený, za což bych dala malé plus. Chvílemi jsem se ze srdce zasmála průpovídkám Asada a Carla, ale co mě trošinku vadilo bylo moc povrchové poznání okolních postav i když měli v ději větší význam. V knize je až moc nečekaných náhod, aby to opravdu byly jen náhody. Asi bych zatím řadila k slabším dílům, nicméně si přečtu ráda další.

theale
18.11.2017

Po Ženě v kleci a Zabijácích mi přišel Vzkaz v láhvi trošku slabší, ale i tak se těším na další díl!

000nugatovej
05.11.2017

Čtenář od relativně pomalejšího a trochu natahovaného počátku paralelně sleduje postupné kroky zločince a odkrývá i jeho motivaci a vedle toho postup Carla a jeho pomocníků. Ke konci dostává kniha velmi rychlý spád. Pak už se čte jedním dechem.

černá puma
05.11.2017

Docela napínavá kniha,konec jsem přečetla jedním dechem.

gordon13
04.11.2017

Opravdu hodně dobré

Ywonek
03.11.2017

První knížka od tohoto autora a musím říct, že určitě ne poslední.

elisa194
23.10.2017

Uz jsem precetla asi moc detektivek, u me se zase takove nadseni nekonalo. Čekala jsem dle recenzí něco opravdu výjimečného. Průměrná detektivka, zadné napětí, žádné zvraty...

Len04
22.10.2017

Tak tohle byla opravdu skvela detektivka, precetla jsem ji hrozne rychle na to, jak byla dlouha. Uzila jsem si to a tesim se na dalsi knihy ze serie.

ddkk
18.10.2017

Nekriticky miluju celé oddělení Q, autor patří mezi ty nejlepší autory detektivek poslední doby.Doporučuji.