Vzkaz v láhvi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.72061

Případy oddělení Q 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Flaskepost fra P, 2009

Kniha Vzkaz v láhvi

vera4669

Tak tohle byla zase jízda, zatím nejlepší a jsem zvědavá na další případy oddělení Q, správná dávka napětí, gradující kapitoly, chvilky chechtání nad hláškami s Asadem, opravdu perfektní kniha

sasena

Tento autor mě fakt dostal. Jeho detektivky jsou napínavé a nechybí v nich ani humor. Tato je třetí, kterou jsem četla a už sháním další. Doporučuji.

dagmar2713

Napínavé od samého začátku, skoro se mi ji nechtělo pouštět z ruky.

nicolettkaa

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Podle mě o něco lepší než Zabijáci, ale Žena v kleci se mi přece jen líbila asi o trochu víc. Vzkaz v láhvi má neotřelý námět, ale některé pasáže byli až moc zdlouhavé a možná i zbytečné. Nebylo by na škodu vynechat část o požárech, které s případem neměli nic společného. Rozdvojená osobnost Rose / Yrsa bude snad více rozebrána v dalších dílech (opravdu jim trvalo tak dlouho to poznat?). Jinak nemám knize moc co vytknout, čte se dobře, nepostrádá napětí a hlavní padouch je opět ukázkový psychopat. Jen mi chyběl dovětek, jak dopadla Isabela a jak se podařílo najít malého Benjamina.

mol378

Dobré, akční, napínavé, dost drsné.

tlllk

Zaujímavý námet, celkom dobré spracovanie, plné akcie, občas to logicky drhlo, a išlo sa na náhodu, ale ako celok to bol "lepší"zástupca severskej krimi.

Crozz

Celkem problém se soustředit na děj, jinak téma zajímavý, ale není to úplně dobře napsáno.

Bara Zelenkova

Nevím jestli jsem na to šla správně, že jsme vybrala knihu patřící někam doprostřed celé série. Domnívám se ale, že je každý díl vždy uzavřený detektivní příběh, který spojuje vyšetřovací tým. Carl, Asad a Rose to jsou hrdinové oddělení Q. Všichni mají nějakou životní potíž a to je na nich velmi sympatické. Příběh se pomalu rozjede, ale od samého počátku je cítit napětí, které se stupňuje a ke konci je to již pořádná jízda. Styl nepostrádá lehký humor. Určitě doporučuji. B

Radunka78

Po delší době jsem sáhla kriminálce.Možná i proto mne chytila už téměř od první chvíle. Napínavá,zajímavé téma sekt a sypatický výšetřovací tým. Pro mne tento 3.díl zatím nej a určitě si přečtu i další.

jarin58

Třetí dil a opět pecka,každý díl je lepší.

Bulldog

Kriminální série s Carlem je super a máme podobný humor, takže další bod navíc...jen filmové zpracování byl krok vedle..škoda..

Dana.P

Starý vzkaz v láhvi napsaný krví rozeběhne pátrání, které zasahuje i do současných událostí a pomůže objevit vraha dětí. Plné napětí a nepředvídatelných situací.

Adelajda_4

Další z úžasných chytlavých příběhů z pera mého oblíbeného spisovatele. Jedná se o v pořadí třetí případ oddělení Q, ve kterém se opět setkáváme se starými známými a jak je u nich zvykem, opět je to jízda. Příběh začíná v minulosti, kdy na zapadlé policejní stanici ve Skotsku stojí na parametru láhev s tajemným vzkazem. Tato láhev postupně doputuje až na stůl Carla Morcka a ten se se svým týmem pouští do vyšetřování hrůzného případu mizejících dětí, jejichž rodiny jsou v různých náboženských sektách. Proti Carlovi stojí chatizmatický vrah a únosce, jehož taktika se postupně začíná hroutit jako domeček z karet.

konformita

Pátý díl oddělení Q, který jsem přečetla. Čtu to napřeskáčku, ale možná proto je to ještě lepší. Nevšimla jsem si dříve, kolik je tam humoru. Moc se mi líbí, jak Carl v duchu glosuje Asada i Rose (Yrsu). Olsen je pro mě nejlepší ze Seveřanů.

smardice

Každý další díl je lepší než předcházející.

Schary

Pěkný čtivý detektivní triler. Chytne a nepusti. Jen jako pro matku je námět knihy srdce drásající. Vrah v knize totiž útočí na to nejcenější - na děti a na rodinu....

Pauline23

Luxusní jízda. Napínavé a díky sektám kde se děti do nich narodí a nemají na výběr....o to víc zajímavější. Přečteno jedním dechem. A epilog skvělý. Nešla odložit i když byla kniha tlustší:)

karimatka1

Pěkná napínavá detektivka

Kacenak

Nevím proč, ale po Ženě v kleci a Zabijácích mi tenhle díl přišel takovej pomalejší a vycpanější zbytečnostma. Každopádně stále dost vydařené pokračování.

Mandlevest

Jedním slovem paráda. Měla jsem v plánu číst jiné knihy, ale neplánovaně na mě vykoukla tahle výborná detektivka v knihovně a já, po zkušenostech se dvěma prvními knihami, neodolala a pustila se do čtení. V té lavině detektivních a psycho příběhů, které vycházejí, je vždy super, když mimo napětí , což se u tohoto žánru očekává, na nás vykoukne i něco trošku jiného, u tohoto autora jemný humor, kterého je tak akorát, aby kniha právě na té dramatičnosti a napětí nic neztratila. Bravo, bravo, určitě doporučuji k přečtení a já se budu těšit na další kousek.

Olava

Jussi..musel by ses hodně snažit, aby to bylo blbý. Naprosto famózní příběh..jak jsou někde děti, je to náročné...náročnější na psychiku, než předchozí dva díly.

Skalara

Olsen opět nezklamal. První díl běhal mi mráz po zádech, tak jsem si řekla, že horší to už nebude. Nastal druhý díl, který mi přišel ještě o stupeň více násílí. Třetí díl jsem musela číst po kouskách a chvíli si odpočnout a vstřebat to popsané násílí. Detektivky jsou to prostě úžasné, ale strašně mě z nich běhá mráz po zádech. Ale už se těším na čtvrtý díl, Assad a Carl a teď i Rose=Yrsa jsou skvělá skupinka :D Jsem zvědavá, čím mě autor ještě překvapí. Co příběh to originál.

andrii24

... od nás, zajatých ratolestí. Vinna je matčina výchova, jež děsivě vyrvala prvotní půdu pod nohama. Pramálo lásky, jen citové tesáky. Nejvyšší o tom ví. Teče jed z činů, které měly konejšit. Nenech "Heroda," padlé boží mládě, sycené ďábelskou hostií, dohrát tu krvavou hru pod vodní hladinou, na tichém pódiu, v dřevěném domku na moři.

stoun25

Do této knihy jsem se "zakousl" snáze než do předchozích dvou ze série a děj poměrně svižně utíkal.

Klaaarka

Kniha napínavá,čtivá....fandy autora a detektivek rozhodně nezklame!