Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

canis
19.08.2017 5 z 5

Zajímavá detektivka psaná čtivým, napínavým způsobem.

LadyAnn
18.08.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem si na základě přečtených recenzí od této knihy hodně slibovala, takže můj finální dojem je i přes vysoké hodnocení trošku rozpačitý. Čekala jsem prostě od zápletky víc. Ale postavy, autorův styl psaní, celkové prostředí a tematika se mi moc líbily a určitě na další případy oddělení Q nezanevřu.

Zorka
08.08.2017 3 z 5

Kniha se čte docela dobře, nicméně čekala jsem od ní mnohem více. Trochu složitější zápletku, méně průhledná traumata, která vedla pachatele k činu.

pazdy15
11.07.2017 5 z 5

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

konicekbily
27.06.2017 5 z 5

Někde děj natahuje, komplikuje, ale je to výborné čtení.
Moc hezky napsaný krimithriller! Dokonalý popis hlavních postav, chvílemi se mi líbil i pachatel. Scény do sebe zapadají a přípěh má spád. A i konec je skvělý, jen tak dál! Jdu na další autorův kousek.

March
26.06.2017 5 z 5

Moje první kniha od autora a byla jsem nadšená. Napínavá severská krimi, nemá chybu. Vrhám se na dalšího Carla Morcka:-)

Dukatka

15.06.2017 5 z 5

Skvele...

Loginus
08.06.2017 5 z 5

Tak tady se mi hodně líbila záporova linie, skoro stejně jako vyšetřovatelská. Opět jsem se skvěle bavil, přečteno jedním dechem. Pěkně nastíněné otázky víry, fanatismu. Vzpomínal jsem přitom na Vystěhovalce.

Jaruš7
02.06.2017 5 z 5

Velmi bohatý na záludnosti a spletitosti propracovaný příběh. Pachatel je chameleon a bazilišek v rouše Adonise s mozkem lstivého gaunera. Jistá sugesce víry je zde natolik konfliktní, že je základem pro detektivku jako stvořená. Najít takové téma už to budí obavy o prostředí v jakém žijeme.
Až teď v porovnání ocením jisté naše poválečné zákony.
Citace : " Idiot co pasoval sám sebe do role tlumočníka božích slov, a když někdo​ porušil boží přikázání , potrestal své vlastní potomstvo." (kazatel víry)
Načtená na MP3 má v sobě dynamiku navíc.

whiolet
28.05.2017 5 z 5

Naprostá bomba!
Miluju Carlovo styl myšlení a sarkastické poznámky.
Miluju Asadovo jazykovou bariéru, která knize dodává "to něco navíc"
Miluju Rose, která svým záhadným chováním zamotává hlavu nejen Carlovi,ale i čtenáři

gonegirl
29.04.2017 5 z 5

Myslela jsem, že už od autora nemůžu čekat víc, ale očividně jsem se spletla. Strhující!
Prokládání knihy pasážemi z pohledu vraha, retrospektiva, kdy se vrací do dětství, záhadný Asad a ještě záhadnější Rose a temná atmosféra těch nejtemnějších zločinů.
Úžasná myšlenka a ještě lépe zpracovaná.

Pichoval
29.04.2017 5 z 5

Strhujici pribeh,ktery mne pohltil. Npinavy az do posledni chvile. Jsem rada,ze cela trilogie nemela stejny motiv. Postavy pomocniku Asada a Rose byli jako pomocnici celkem zvlastni,avsak velice schopni,skoda ze byl jejich pribeh jen nastinen. Tenti pribeh se mu libil ze vsech tri nejvic.

Helikp
27.04.2017 5 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od něj četla. Strhující děj, dobře propracované.....Krapet mě mátla Rose a její alter ego, o to byl celý příběh pikantnější. Bavilo - od prvního do posledního písmenka.

oskli
10.04.2017 5 z 5

Carl Morck opět nezklamal! A já si zamilovala kombinaci audioknihy (namluvil úžasně Igor Bareš) při běhání a večer klasické čtení v knize. Hodně mě to bavilo, ale pachatel byl v tomto případě skutečně hodně těžký kalibr... i když na druhou stranu, to co jsme se dověděli o jeho dětství, bylo dostatečně děsivé k tomu, aby bylo zřejmé, že normální člověk z něj vyrůst nemohl. Dialogy Carla a Asada tentokrát nebyly až tak perlivé, ale zase jim solidně sekundovala Rose, takže i odlehčení z té hrůzy vždycky fungovalo dobře. Kniha má skvělý spád, napětí se stupňuje, představivost jede na 100 % a člověk úplně cítí ten chlad a vlhkost v loděnici, i auru zla toho padoucha. Jussi je prostě geniální vypravěč, klobouk dolů.

Vesmich
07.04.2017 5 z 5

Třetí případ pro Zvláštní skupinu! Tentokrát ji obohatil Smažič hranolků z policejního bufetu a trochu se projasnilo kolem kolegyně Dva v jednom. Sestava akorát tak do sklepa, odkud také úřaduje. Hlavní pachatel je tentokrát Arcilotr, nic černého mu není cizí a napáchá zla na několik životů. Navíc nesnese, aby mu jen trochu dělal někdo něco z toho, co dělá všem kolem. Takže je celý špatný , když mu někdo lže a podvádí ho. To se nad sebou hned rozteskní. Jinak je to ovšem Drsoň jaksepatří mrazivý. Autor je rozhodně ve formě, neztrácí na originalitě a vypravěčském umu. Napínavé je to pořádně, detektiv je sympaťák, pomocník je jedno velké tajemství a příběh temný a studený.

denib
04.04.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Carl Morck mi spíš než severskou krimi připomíná detektiva ze staré školy, což je super. Je hodný, ale věčně nabručený, se zálibou si za stolem zdřímnout, i když k tomu nemá moc příležitostí. Samozřejmě do čeho se pustí, to vyřeší. A jen tak bokem přitom pomůže vyřešit i případy jiných oddělení :-) A možná ještě o něco víc, než samotný případ, mě opravdu baví vztahy s jeho podřízenými - takový vyšetřovací tým se jen tak nevidí. Tato kniha, je podle mě zatím nejlepší ze série.

Veeris
21.03.2017 5 z 5

Fakt skvělá detektivka, poutavá od začátku až do konce. Mám nejradši detektivky, kde je střídavě i život a pohled vraha, ne jen policajtů. Musím říct, že částečně jsem tohoto vraha chápala. Ne samozřejmě že by měl zabíjet, ale ten odpor k náboženství, ve kterém byl nucen žít. Náboženští fanatici fakt způsobují jen zlo.. Ještě, že jsem svobodomyslný ateista..
Jediné, co mi chybělo byla ještě jedna stránka navíc. Zajímalo by mě, jak měl podle autora dopadnout Benjamin.. Tyhle "otevřené "konce zrovna v oblibě nemám.

kikadoo
19.03.2017 5 z 5

Zatím nejlepší čtení ze série. Zajímavé téma, propracováné do detailů.