Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2961 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

nicole1990
14.03.2018 5 z 5

první kniha co jsem ze serie četla a moc napínavá a čtivá.. Unosy dětí mě vždycky dostanou a vždy doufám že to dopadne dobře.. Vyšetřovatelé super určitě chci přečíst i ostatní knížky ze serie... O vrahovi se sice psalo už od začátku ale i tak to byl super závěr.. Celý děj byl hodně napínavý...

Melic
14.03.2018 4 z 5

Zatím nejlepší kniha ze série. Zloduch je pro nás záhadný prakticky celou dobu. Pátrání je rozmanité, spojuje díly skládanky z různých období a z mnoha zdrojů. Čtenář se nenudí, ač počtem stran je kniha bohatší než předchozí části. I přesto nemůžu dát plný počet hvězd, občas jsem narazil na věci, co se mi nezdály pravděpodobné (například opatrnost a rafinovanost pachatele a přitom tu a tam vysekne doslova školácké chyby) a pokud bych to měl porovnat například se sérií Milénium, tak to je prostě o kousek výše.

Niu
05.03.2018 5 z 5

Páni, to teda byla jízda. Téma – klobouk dolů, hodně nepříjemné. Velmi urputný záporák, proti němu brilantní trio :o) Napínavé úseky, kdy jsem prostě nemohla přestat číst. A Asad. Ten Asad mi dává. Ještě nikdy jsem se u morbidních detektivek neválela smíchy, jako u těch od Adlera-Olsena. Jazyková bariéra (pýcha předběhla uklouznutí) a Asadova pořekadla o velbloudech stála za to :o) V takovém týmu bych chtěla pracovat :o) Humor je takový nenásilný, mezi řádky, ale o to víc stojí za to.

dominika2585
05.03.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu. Jinak filmová verze této knihy mě Edy rozhodně zklamala.

princesse
26.02.2018 4 z 5

Naprosto souhlasím s Isisec a nemám k tomu co dodat. Nezkoušela jsem tedy prakticky napsat vzkaz s rukama svázanýma za zády. Náhodou jsem v sobotu zjistila, že večer dávají na ČT2 film podle této knihy a nelenila jsem a podívala se na něj ... Musím říct, že zvláštní, nemůžu ani porovnat, neboť děj filmu se dost výrazně lišil od děje knihy. Za mě kniha mnohem lepší než filmová verze.

lsisec
20.02.2018 4 z 5

Moc jsem od toho nečekal neb to byla zatím má první detektivka z této dílny, ale musím přiznat, že jsem byl mile překvapen. Výborné téma, zajímavé prostředí a i ten dánský humor mi seděl. Napětí do poslední stránky. Jediné co bych tomuto nevšednímu dílku vytknul, je vlastní akt vyrobení "vzkazu v láhvi". Je možné, že jsem to špatně pochopil, ale zkuste si zavázat ruce za zády a napsat celkem dlouhý dopis. Mi se to teda nepovedlo :) . Nicméně od tohoto "fantasy" počátku, pak už vše má celkem svou logiku a je to akceptovatelné a napínavé a to mám rád. Za 4 hvězdy a přidal bych ještě půl, ale nevím jak se to dělá.

t.adm
17.02.2018 4 z 5

Chválím téma náboženských sekt, určitě je dobře, že se informace o „všech těchto věcech“ dostanou ke čtenářů :(. Jinak mě velmi mile překvapily Rose a Yrsa, snad se o nich v dalších dílech dozvíme více ;) . Přišlo mi, že v knize nebylo moc překvapujících zvratů, vždy byla v přesile buď jedna nebo druhá strana, a každá byla v některých chvílích všehoschopná – buď nefungovalo nic nebo se dařilo všechno. Některé věci by si zasloužily větší vysvětlení. Závěr knihy jsem čekala maličko jiný, ale i tak byl super. Skvělá kniha, stojí za přečtení, ale já se už do ní znovu nepustím.:)

jankaander
13.02.2018 5 z 5

Skvělá.....jako vsechny

Peršanka
13.02.2018 5 z 5

Jojo, tlustá kniha, žádná nuda :)

pavla.ctenarka
07.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora - i to je možná důvod, proč hodnotím "pouze" 4 hvězdičkami. Začátek knihy mě nebavil, neznala jsem postavy, ztrácela jsem se v tom. Sérii je asi lepší číst od prvního dílu. Děj jako takový byl zajímavý, dobré téma. V některých pasážích (třeba v nemocnici) jsem byla opravdu napnutá jako struna, což se mi u knížek zase tak často nestává - to je pro mě hlavní motiv pro vysoké hodnocení. Pachatel byl dobře vykreslený. V knize bylo pár nejasností (nebo jsem to možná špatně pochopila) a nesmyslů - jako když Carl jede do loděnice bez zbraně, ale jinak doporučuji. Já se určitě někdy pustím do Ženy v kleci.

Driftersoul
02.02.2018 3 z 5

Solidní detektivka, napínavý děj, vážný námět. Se spoustou informací o Dánsku, které mám moc rád. (Snad jediná výtka - občas autor příliš popisuje nesouvisející podružnosti, což je na úkor dějového spádu.)

DJANKA
29.01.2018 4 z 5

Vzkaz v láhvi mi zatím přišel z této série nejlepší. Téma bylo zajímavé a kniha napínavá. Kdybych byla moc šťouravá, tak bych možná objevila některé nelogické věci, ale nijak moc mě nedráždily. Z počátku mě moc nebavily kapitoly s Carlem, ale spíš proto, že jsem byla zvědavá, jak se rozvine příběh. Pak už jsem knihu jen hltala - super čtení.

JosefW
28.01.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi bych zařadil po bok předešlých Zabijáků. Od začátku děj člověka vtáhne a nutí jej pokračovat ve čtení. Identita vraha je postupně odkrývána a z dávno minulého případu je opět boj o čas. Honba za sériovým vrahem postupem času nabírá na obrátkách a prakticky do poslední chvíle čekáte, jak se věci nakonec vyvinou. Motiv sektářského náboženství však mohl bych ještě o chlup propracovanější. Nicméně rozdvojená osobnost v týmu oddělení Q mi to svým způsobem vynahradila. Bez čeho bych se však obešel jsou některá nahlédnutí do Carlova soukromého života (návštěvy u psychologa mě moc nebavily). Celkově jsem ale byl spokojen a beze všeho mohu udělit pětihvězdu.

TheGoldenHill
26.01.2018 5 z 5

Tahle detektivka mě naprosto dostala. Napínavá od začátku až do poslední stránky. Miluji severské detektivky a tahle patří mezi ty nejlepší. Přečteno jedním dechem.

Mathiola8
25.01.2018 5 z 5

Pecka:), tak tento díl prozatím nejlepší. Dvojka mě moc nebavila. Ale tento fakt dobrý.

Marfiel
24.01.2018 5 z 5

Výborná knížka. Myslím, že po zásluze získala tolik ocenění. Napětí by se dalo doslova krájet... Do příběhu skvěle zapadají i humorné vsuvky ze soukromého života Carla a oddělení Q.

assilem
11.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem. Některé popisy jsem přeskočila. Děj opravdu děsivý. Je tu popis práce policistů, popis myšlenkových pochodů zločince. Mě zaujal především vliv manipulace s lidmi pomocí náboženství. A samozřejmě hrůzné důsledky, které to má.

Arella
02.01.2018 3 z 5

Rozjezd knihy byl takový pomalejší, ale potom mě to chytlo. Jako milovník detektivního žánru pro mě tohle určitě nebyla poslední kniha od tohoto autora.

kajito
30.12.2017 5 z 5

Napínavá kniha, autor mě zatím nikdy nezklamal. Doporučuji.