Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

TessieB
30.01.2019 5 z 5

Posledních 150 stránek jsem četla jedním dechem i za chůze. Těch 552 stran uteklo jako voda, i když to místy bylo trošičku roztahané (ale to jsem se spíš těšila, KDY UŽ HO KONEČNĚ CHYTNOU?!). Za mě skvělé pokračování série!

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Strhující příběh od první po poslední stránku. Spolu se Složkou 64 nejlepší kniha v sérii, i když Složku 64 mám o chlup výše. Rose dostává větší prostor se projevit a tým je čím dál víc sehranější. Zajímavé zpracování tématu náboženských sekt. Pachatel vystupuje v knize od prvních okamžiků a postupně je odhalován jeho motiv.

kapitan9556
04.01.2019 5 z 5

Třetí díl jede, jako po másle. Pro mě zatím nejlepší díl série!!! Jak po stránce samotného detektivního příběhu, tak kvůli hlavním hrdinům. "Rose" je fakt boží a jen napjatě čekám co udělá příště, nehledě na to co vyplyne z případu v Amageru. Ale úplně nejvíc jsem zvědavý, co je zač Asad. Snad až teď můžu tvrdit: děj se rozvíjí, vzniká zápletka. :) Nemůžu se nabažit! Konečně série detektivního rázu, která má hlavu a patu. Nehledě na napínavost a originalitu. Pokračuji v krasojízdě!

surikata246
02.01.2019 5 z 5

Je to první kniha od autora a jsem nadšena. Napínavé, mělo to spád a drsná zápletka. Určitě sáhnu po dalším titulu.

Jenny055
31.12.2018 5 z 5

Výborná kniha. Strhujúci príbeh a napätie do poslednej kapitoly. Autor píše skvelo, ale neviem, kam až dokáže zájsť, ak bude v ďalších knihách neustále zvyšovať napätie drastickejšími zločinmi.

Briv
21.12.2018 5 z 5

Carl, Asad a Rose teda jedou. Žeru je. Vím, že když tuhle knihu vezmu do rukou, tak se mnou na pár dní nebude absolutně řeč, protože budu jen číst, číst a číst kdykoli to půjde. Tentokráte se řeší velmi zajímavé téma. Vzkaz v láhvi rozhodně doporučuji a jdu na další díl.

monte
13.12.2018 5 z 5

Další skvělá detektivka

lenysek69
09.12.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku mě kniha moc nechytla, ovšem časem jsem se do ní tak začetla, že bylo těžké ji odložit. Příběh fascinující a skvěle napsaný. I přesto,že vlastně víte, kdo je pachatel, čekáte,jak se to vyvine a zda se podaří ho chytit, protože to tak ze začátku nevypadá ???? Knihu doporučuji.

jfialova
12.11.2018 4 z 5

Další napínavá detektivka/thriller od J. A-O. Hlavní padouch je znám od úplného začátku a s postupujícím vyšetřováním se o něm dozvídáme čím dál tím víc informací. Zajímavý konec-jsem zvědavá, jestli se k němu autor v dalších knihách ještě vrátí, protože jinak tak nějak nevím, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Takže vzhůru na další díl série!

Arwen777
11.11.2018 5 z 5

První knížka tohoto autora, kterou jsem četla, a jednoznačně skvělá. Perfektní propojení napětí, chytré zápletky a sarkastického humoru. Napínavé čtení, které mě drželo vzhůru dlouho v noci a nedalo se odložit. Líbí se mi autorův styl, sarkastické poznámky hlavního hrdiny, vtipné poznámky k mezikulturním rozdílům dvojice vyšetřovatelů. Není to přehnaně brutální, což je trend poslední doby, napětí je budované postupně. Pro mě za poslední dobu jednoznačně jedna z nejlepších detektivek.

Šárka345
07.11.2018 5 z 5

Perfektně zapletený příběh, který se čte sám. Paráda jen tak dál....

animovanej medv
02.11.2018 4 z 5

Přišlo mi to zbytečně dlouhé a ztrácelo to na příběhu. Ale velmi čtivá kniha. 4/5

cukrovka
15.10.2018 5 z 5

Opět strhující. Pozvolný rozjezd a nakonec se nemůžu vůbec odtrhnout. Postupně se stupňující napětí vás nenechá vydechnout.

Lolila
15.10.2018 5 z 5

Výborné čítanie. Ako som začala čítať, už ma to nepustilo. Napínavé, skvele vykreslené postavy, zaujímavá zápletka (stratené deti, náboženské sekty a k tomu vrah, ktorý to má všetko krásne premyslené.....). A ešte k tomu nechýba humor, ktorý napätie odľahčuje:-). Som rada, že existuje databáza kníh, pretože tohto autora som objavila na tejto stránke na základe recenzií a odporúčaní čitateľov.
Dúfam, že aj ďalšie časti budú také skvelé, lebo "laťka" je nastavená veľmi vysoko. :-)

Crimble
14.10.2018 3 z 5

Takhle já to mám s těmi severskými detektivkami pořád - v první půlce bych to nejradši zahodil, ke konci se nelze odtrhnout. Je to plný klišé jako z americkýho thrilleru, pořád něco visí na vlásku, někdo někam přijde na poslední chvíli a tak. Sem tam drobné nelogičnosti a nepravděpodobnosti. Příběh dobrej, kvalitní psaní. Chtěl jsem kriminálku, dostal jsem kriminálku, tak co si stěžuju. Ale už jsem četl i lepší :)

Verry148
26.09.2018

Knihu jsem nedočetla, nebavila mě snad se k ní někdy vrátím

Costanzo
10.09.2018 5 z 5

Když píši tento komentář, mám už přečtenou celou sérii včetně poslední knihy Selfies. Vzkaz v láhvi řadím mezi nejlepší knihu s Carlem. Nedokážu pochopit, jak někdo takhle mistrovsky spojí temný a mrazivý příběh s notnou dávkou vtípků a sarkasmu. Carl a Asadem prostě jedou a je to zábavné. Rose se taky zřejmě vyskytla ;-) Na jedné stránce se tlemíte jejich komentářům, na druhé vás mrazí v zátylku a ježí se vám chlupy hrůzou. Nedivím se, že tato kniha byla několikrát oceněna. BRAVO

Janicga88
10.09.2018 5 z 5

Další výborný a napínavý příběh.. Už se těším na další :))

tchaj
02.09.2018 5 z 5

Po dlouhý době skvělá detektivka. SKVĚLÁ !!!

astra3
31.08.2018 4 z 5

Dobrá detektivka. Napínavá až do konce. Snad by mohla mít méně stran.