Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2952 557

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

jarin58
jarin58
04.07.2019 5 z 5

Třetí dil a opět pecka,každý díl je lepší.

Bulldog
Bulldog
26.06.2019 5 z 5

Kriminální série s Carlem je super a máme podobný humor, takže další bod navíc...jen filmové zpracování byl krok vedle..škoda..

Dana.P
Dana.P
26.06.2019 5 z 5

Starý vzkaz v láhvi napsaný krví rozeběhne pátrání, které zasahuje i do současných událostí a pomůže objevit vraha dětí. Plné napětí a nepředvídatelných situací.

Adelajda_4
Adelajda_4
06.06.2019 5 z 5

Další z úžasných chytlavých příběhů z pera mého oblíbeného spisovatele. Jedná se o v pořadí třetí případ oddělení Q, ve kterém se opět setkáváme se starými známými a jak je u nich zvykem, opět je to jízda. Příběh začíná v minulosti, kdy na zapadlé policejní stanici ve Skotsku stojí na parametru láhev s tajemným vzkazem. Tato láhev postupně doputuje až na stůl Carla Morcka a ten se se svým týmem pouští do vyšetřování hrůzného případu mizejících dětí, jejichž rodiny jsou v různých náboženských sektách. Proti Carlovi stojí chatizmatický vrah a únosce, jehož taktika se postupně začíná hroutit jako domeček z karet.

konformita
konformita
01.06.2019 5 z 5

Pátý díl oddělení Q, který jsem přečetla. Čtu to napřeskáčku, ale možná proto je to ještě lepší. Nevšimla jsem si dříve, kolik je tam humoru. Moc se mi líbí, jak Carl v duchu glosuje Asada i Rose (Yrsu). Olsen je pro mě nejlepší ze Seveřanů.

smardice
smardice
17.05.2019 5 z 5

Každý další díl je lepší než předcházející.

Schary
Schary
12.05.2019 5 z 5

Pěkný čtivý detektivní triler. Chytne a nepusti. Jen jako pro matku je námět knihy srdce drásající. Vrah v knize totiž útočí na to nejcenější - na děti a na rodinu....

Pauline23
Pauline23
05.05.2019 5 z 5

Luxusní jízda. Napínavé a díky sektám kde se děti do nich narodí a nemají na výběr....o to víc zajímavější. Přečteno jedním dechem. A epilog skvělý. Nešla odložit i když byla kniha tlustší:)

karimatka1
karimatka1
08.04.2019 5 z 5

Pěkná napínavá detektivka

Kacenak
Kacenak
04.04.2019 4 z 5

Nevím proč, ale po Ženě v kleci a Zabijácích mi tenhle díl přišel takovej pomalejší a vycpanější zbytečnostma. Každopádně stále dost vydařené pokračování.

Mandlevest
Mandlevest
30.03.2019 5 z 5

Jedním slovem paráda. Měla jsem v plánu číst jiné knihy, ale neplánovaně na mě vykoukla tahle výborná detektivka v knihovně a já, po zkušenostech se dvěma prvními knihami, neodolala a pustila se do čtení. V té lavině detektivních a psycho příběhů, které vycházejí, je vždy super, když mimo napětí , což se u tohoto žánru očekává, na nás vykoukne i něco trošku jiného, u tohoto autora jemný humor, kterého je tak akorát, aby kniha právě na té dramatičnosti a napětí nic neztratila. Bravo, bravo, určitě doporučuji k přečtení a já se budu těšit na další kousek.

Olava
Olava
28.03.2019 5 z 5

Jussi..musel by ses hodně snažit, aby to bylo blbý. Naprosto famózní příběh..jak jsou někde děti, je to náročné...náročnější na psychiku, než předchozí dva díly.

Skalara
Skalara
14.03.2019 5 z 5

Olsen opět nezklamal. První díl běhal mi mráz po zádech, tak jsem si řekla, že horší to už nebude. Nastal druhý díl, který mi přišel ještě o stupeň více násílí. Třetí díl jsem musela číst po kouskách a chvíli si odpočnout a vstřebat to popsané násílí. Detektivky jsou to prostě úžasné, ale strašně mě z nich běhá mráz po zádech. Ale už se těším na čtvrtý díl, Assad a Carl a teď i Rose=Yrsa jsou skvělá skupinka :D Jsem zvědavá, čím mě autor ještě překvapí. Co příběh to originál.

andrii24
andrii24
13.03.2019 4 z 5

... od nás, zajatých ratolestí. Vinna je matčina výchova, jež děsivě vyrvala prvotní půdu pod nohama. Pramálo lásky, jen citové tesáky. Nejvyšší o tom ví. Teče jed z činů, které měly konejšit. Nenech "Heroda," padlé boží mládě, sycené ďábelskou hostií, dohrát tu krvavou hru pod vodní hladinou, na tichém pódiu, v dřevěném domku na moři.

stoun25
stoun25
10.03.2019 5 z 5

Do této knihy jsem se "zakousl" snáze než do předchozích dvou ze série a děj poměrně svižně utíkal.

Klaaarka
Klaaarka
23.02.2019 5 z 5

Kniha napínavá,čtivá....fandy autora a detektivek rozhodně nezklame!

DericCaster
DericCaster
17.02.2019 5 z 5

Krásná detektivka u které jsem se vůbec nemusel přemlouvat ke čtení a lehce nadprůměrný počet stran jen prosvištěl... Těším se na nejakou další z autorových knih.

Jajaneu
Jajaneu
07.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Maggot.87
Maggot.87
03.02.2019 3 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka, které by slušelo zeštíhlení o nějakých 200 stran. Nenadchne, ale neurazí.

TessieB
TessieB
30.01.2019 5 z 5

Posledních 150 stránek jsem četla jedním dechem i za chůze. Těch 552 stran uteklo jako voda, i když to místy bylo trošičku roztahané (ale to jsem se spíš těšila, KDY UŽ HO KONEČNĚ CHYTNOU?!). Za mě skvělé pokračování série!