Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Jordyz
24.03.2015 5 z 5

Četla se jedním dechem, napínavá, plná děje.....snad ještě lepší než předchozí dva díly.... Jdu na další díl!

kachnch
23.03.2015 5 z 5

Kniha je ještě lepší, než předchozí dva díly. Nádech tajemna a dávné minulosti naprosto vtáhne do děje. Charakter hlavního protivníka je tak skvěle propracován, že jsem jeho příběh i přes všechnu nelidskost hltala.
Brilantní počin.

Slanka
16.03.2015 5 z 5

napínavá až do poslední stránky, Olsen je prostě borec ;o)

barahousko
12.03.2015 5 z 5

Miluji příběhy Carla Morcka. Autor u kterého se vždy těším, jakmile vyjde další knížka...Jeho knížky jsou plné napětí, které mi nikdy nedovolí přestat číst.

eLeR
09.03.2015 5 z 5

Po pozretí dobrej severskej detektívky Žena v kleci, a po pozretí ďalšej časti zo série Carl Morck Fasandræberne (možno ešte o trošku lepšej), som sa rozhodla, že sa pozriem na zúbok Jussimu. Je to veľký sympaťák a píše naozaj fajin. Kniha vašu pozornosť drží celý čas. Príbeh je rozpracovaný do viacerých strán, ktoré sa postupne spájajú. Tak ako aj vo Fasandræberne, už v polovici knihy viete kto je ten zlý a sledujete aj jeho kroky, dôvody a jeho konanie, ale o to zaujímavejšie to je. Teším sa aj na film, som zvedavá, čo z knihy vyberú, lebo je tam toho strašne veľa.

Miruš
04.03.2015 5 z 5

Senza napětí, těším se na další knihy :)

noral
25.02.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl.

honzik4422
22.02.2015 5 z 5

První a rozhodně ne poslední setkání s tímto autorem. Kniha se četla skvěle i když z příběhu zamrazí. Hlavní postava je sympatická. Doporučuji

Lu89
16.02.2015 5 z 5

Moje první knížka od J. A. Olsena a po tomto zážitku vím, že ne poslední :) Od začátku až do konce napínavé. Člověka až zamrazí, když si představí, že by se mu stalo to samé..

lenkavildomcova
15.02.2015 5 z 5

Joooo, skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Olsen je fakt borec. Jeho oddělení Q mě facinuje, jak najde v podstatě z ničeho vraha... Geniální. Musím si přečít všechny jeho knihy.... Zatím jem četla Složku 64 a tuto. Doporučuji.

Rabjohns
13.02.2015 5 z 5

Opět skvělá knížka, hrdninové jseou prostě boží. Carl je pohodář,ale jak se do případu zakousne,jde po zločincích jako buldok...

Simáček
09.02.2015 5 z 5

Chvíli jsem měla pocit, že kniha nebude to pravé ořechové, kvůli náboženské tématice. Tak silná víra v boha, které všechno přehluší. Ale nakonec byla kniha velmi zajímavá a čtivá. Je až zarážející, jak snadno si lze v dnešní době obstarat velké množství identit a v ,,systému" nebýt skoro nikým.

Grety
25.01.2015 4 z 5

Narazila jsem na ní náhodou, ale rozhodně toho nelituju a budu v četbě knih od Olsena pokračovat. Vůbec jsem se od textu nemohla odtrhnout, dokonce přejela několik stanic, kde jsem měla vystoupit...Příběh i zápletky a že jich bylo výborné.

Space.Junkienka
13.01.2015 5 z 5

Paní prodavačka tvrdila, že je jedno, kterou knihou začnu, jelikož tam není dáno pořadí - ano, změnila jsem knihkupectví :D. Moje prvotina mě ovšem upoutala natolik, že jsem přečetla téměř jedním dechem. Zasazení děje do sekt bylo exceletní a pro mě je tohle nejlepší knížka celé série (Marco jsem ještě nečetla :D)

Manyna
11.01.2015 5 z 5

Moje první kniha od Olsena...miluju severské detektivky a myslím, že takhle se hodně povedla. Líbil se mi Olsenův styl psaní, četlo se to úplně samo. Zápletka je hodně zajímavá, jakožto ateista nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak dokáže náboženství lidi zblbnout a vytlouct z nich racionální myšlení. To se naopak nedá říct o hlavním záporákovi, který své činy a chování měl natolik promyšlené, že jsem se z knihy nedozvěděla, jak se skutečně jmenoval či jak vypadal. Carlovi a jeho bandičce jsem držela úpěnlivě palce do posledního momentu.

střapatá
01.01.2015 4 z 5

Tento díl se mi ze série zatím líbil nejvíce. Konečně detektivka, kde je humor stejně podstatný jako samotná zápletka. Ač jde o prostředí okolo náboženských sekt, autor naštěstí do víry příliš nezabředává, za což má ode mě jednoznačné plus.

Madi
21.12.2014 4 z 5

Můj první případ z oddělení Q a líbilo moc. Ano, ke konci už je to trochu přutažené za vlasy, ale nevadí a určitě si od Adlera ještě něco přečtu.

Dera
08.12.2014 4 z 5

Určitě napínavá kniha. Hlavně kapitoly a pasáže o únosci a jeho konání byly pro mě přímo dychtivé čtení. Zbytek knihy "hraje druhé housle".

vorenus
28.11.2014 3 z 5

Některé pasáže úplně skvostné, ale to zbytečné natahování děje se skoro nedalo vydržet.Půlka knihy tedy skvostná a další polovina k nevydržení.

martin5337
23.11.2014 5 z 5

Reálnější než Nesbo, navíc s lehkým humorem, napínavé od začátku až do konce, bez zbytečných nudných sekvencí. Nejlepší kniha z celé serie;)