Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2961 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

alzbeta4963
29.02.2016 5 z 5

Nejlepší Oslenova kniha

tomvall
27.02.2016 5 z 5

Přečteno jako čtvrtá kniha až po Složce a musím konstatovat, že je z dosud přečtených knih nejlepší. Opět jsem si potvrdil, že parta kolem Carla je nejlepším a nejsympatičtějším týmem současných detektivek. Děj nemá hluchých míst, kniha odsýpá a čtenář hltá stránku po stránce v očekávání budoucího dění. Mám rád autorův styl psaní, kdy se obejde bez zbytečných a nesmyslných twistů alá Nesbø a nezapomíná na humor.
Hrozně mě baví vývoj hlavních postav a vůbec celý svět Carla Morcka a jeho okolí. Momentálně asi má nejoblíbenější knižní série. Doporučuji.

Market = )
26.02.2016 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka tolik nechytla. Jak tu někdo zmiňoval, že tam bylo nějak podezřele hodně náhod - to je pravda, ale mně to vůbec nevadilo a měla jsem radost, jak to všechno hezky dopadlo :-). Mám momentálně rozečtenou ještě sérii s Lincolnem Rhymem, Joonou Linem a Harry Holem a tahle je mi myslím nejsympatičtejší. Vážně mi přijde, jako by to byly knížky přímo mně na míru.

Aymira
23.02.2016 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Skoro žádná hluchá místa, hezky od začátku do konce akce, kvalitní zápletka, po většinu děje jde spíše o pachatele než o detektivy. Z dosavadních tří knih oddělení Q jednoznačně nejlepší.

razzex
21.02.2016 5 z 5

Z prvních třech knih o oddělení Q je tato kniha jednoznačně nejlepší. Zápletka s náboženským podtextem, napětí, akce, a pomalu rozvíjející se záhady kolem hlavních postav dodává knize svižné tempo a nutí čtenáře pokračovat v hltání jedné stránky za druhou. 5*

loskatos
11.02.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší knížka s detektivem Carlem Morckem. Asi k tomu přispívá i výborný překlad, který třeba u knihy "Marco" ze stejné serie je naprosto mizerný. Napínavý děj, skvěle vyprofilované postavy. Dávám plný počet hvězd :-)

mispulin
10.02.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl v sérii. Líbí se mi styl psaní, kniha je napínavá a dobře se čte.
Carl s Asadem se skvěle doplňují. Asad za Carlem vůbec nezaostává a ještě má vtipné hlášky.
Těším se na další jejich pátrání.

čekanka13
09.02.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, občas ztrácí spád. Méně by asi bylo více

kusma
05.02.2016 5 z 5

Třetí díl byl zatím opravdu nejlepší. Líbil se mi styl a víc rovin vyprávějí. Možná bych tam ani nemusela mít tolik stran věnovaných Carlovi... Ale ne, je to jeho série, patří tam. Těším se na další díly.

jindrusa
04.02.2016 5 z 5

Opět jsem se nemohla odtrhnout.

Aichah
18.01.2016 5 z 5

Moje třetí knížka o oddělení Q a zatím nejlepší. Skvělý napínavý příběh a Yrsa je prostě boží :)

Fixa08
11.01.2016 5 z 5

Tohle bylo opravdu skvělé čtení, ten kdo miluje thrillery jako já, tak ať neváhá a přečte si!

Swahill
11.01.2016 3 z 5

Příliš mnoho na sebe navazujících náhod na to aby kniha byla věrohodná, předvídatelnost situací :)

Bar16
10.01.2016 5 z 5

Za mě nejlepší případ oddělení Q. Postavu Asada mám čím dál tím radši - dělá knížku ještě lepší. Co by si bez něj Carl počal... :-)

JezinkaJ
07.01.2016 4 z 5

Čtu si (kdo si čte, tak nezlobí), bavím se vtipnými dialogy a krimi zápletkou. A říkám si, že mít štěstí, není od věci.
Vzkaz v láhvi je docela drsný příběh a určitě ho vyvažují (ředí) rozpracované postavy a jejich osudy. Mě ty figurky baví. A po románu "Jsou světla, která nevidíme" je to svým způsobem relax. Bezva čtení.
Škoda, že se nedá přečíst i seriál Broen. :-)

Gagarin
04.01.2016 3 z 5

Asi si to chce nechat delší dobu mezi jednotlivými částmi: tím, jak jsem přečetl první až třetí díl hned za sebou, nemůžu se ubránit dojmu, že čtu stále totéž. Jen se kniha díl od dílu rozjiždí pomaleji, v tomto případě se akce rozjede až s poslední třetinou příběhu. Autor mi nejvíc připomíná tvorbu Larse Keplera.

Chmur
20.12.2015 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale předchozí díl se mi líbil. Trochu mi začínají vadit akční konce psané jak přes kopírák.

Pavlnka
13.12.2015 4 z 5

Opět velmi zajímavý případ a hrdinové, kteří pobaví i nutí k zamyšlení. Moc pěkné.

kklepkaa
09.12.2015 3 z 5

Opět skvělý díl u kterého mě místy mrazilo...

morava
06.12.2015 5 z 5

Napeti od zacatku az do konce!Olsen vas ma od prvnich stranek v hrsti, najednou pri cteni zjistite, ze chcete umet cist rychleji, aby jste se dozvedeli, co se bude dit dal.Jestli hledate detektivku, ktera ma stavu a je okorenena spetkou humoru, tak je tahle kniha tou spravnou volbou.