Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2356 463

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

karol.cadex
06.03.2022 4 z 5

Pěkný. Prolínání se životního příběhu Nete Hermansenové s vyšetřováním těch dvou blázínků mě vážně bavilo. Akorát mě překvapilo, že film, který jsem viděla kdysi jako první, se od knihy trochu trhl? A musím přiznat, že byl líbivější, že kniha byla proti němu taková rigidní, chyběla v ní dynamika. Což vynahrazovaly ty hrůzy, o kterých se v ní píše.
Smutný. Jakákoli diskriminace a nakládání s lidmi proti jejich vůli je prostě špatně. A z čehokoli, co zavání hraním si na bohy a strážce budoucnosti lidstva, je mi na zvracení.
Akorát ten mnohokrát zmíněný konec v komentářích mě taky trošku dodělal.
Asi si dám od těch dvou na chvíli pokoj. Složka 64 byla mnou nejočekávanější a stejně si furt připadám, že jsem tam, kde jsem byla na začátku.

Vlak7
12.02.2022 4 z 5

Překvapivý závěr, nicméně dlouhé.

onyx84
06.02.2022 5 z 5

Mě se to hodně líbilo...bavilo mě skákání sem a tam,aby to pak krásně zapadlo do sebe...konec překvapil...

FilipHaring
05.02.2022 4 z 5

Napínavá detektivka, so zvrateným motívom.

Ticiana
04.02.2022 5 z 5

Jednoznacne zatim nejlepsi dil ze serie. Pribeh je slozity, hodne zamotany a fakt ohavny, a nejhorsi na tom je, ze to vlastne muze byt pravda. Nete jsem chapala a konec mne hodne prekvapil. Jsem zvedava, jak to dopadne, co se tyce prestrelky, na to jsem fakt hodne zvedava.

Majto
12.01.2022 4 z 5

V štvrtom prípade oddelenia Q vidno, ako autor postupne zveľaďuje svoj štýl písania, hoci sa nevyhne ani istým klišé, či drobným úletom. To však vôbec neruší celkovo dosť dobrý dojem pri čítaní. Nemám problém s rôznymi rovinami, osobnými životmi vyšetrovateľov ani s osobitým humorom. Neriešim ani tie nedostatky, bo ako celok je to veľmi dobrý kus.
PS: Záverečné prekvapenie som absolvoval aj ja.

ibáG
31.12.2021 3 z 5

U mě je to jasné. Nebýt té skutečnosti s ostrovem Sprogø, tak bych po této knize nesáhla. Mě zaujal ten příbeh internovaných žen a jejich osudy...

Jinak mi to přijde obyčejná kniha, detektivka... moderní styl... žádný literární zázrak:-).

krejcovka76
14.12.2021 5 z 5

Opět skvělá záležitost, která vzešla z pera autora. Úžasný příběh, realisticky vykreslené postavy, prostě příběh, který se může stát. A to překvapení na závěr - bomba. Děkuji a už se těším na další pokračování oblíbené trojice.

MARTh
27.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf...pecka jako vždy u Jussiho Adlera-Olsena. Na samotný úvod jsem se pár stránek malinko ztrácel, protože společně s hlavním příběhem se nezávisle rozjíždí (byť spíš okrajově) další případy nějak související s Carlem, nicméně po chvíli rozjede Adler-Olsen svůj obvyklý koncert - příběh o smutku, nenávisti, zneužívání postavení ze strany (vše)mocných, umlčování žen (dívek), které se provinily jen tím, že byly něčím jiné, a především příběh o pomstě hlavní hrdinky Nete....Nemůžu si pomoct, ale celý příběh jsem jí moc fandil a tak nějak jsem byl smutný, že ona sama svou pomstu dokončit nestihla a konce hlavního parchanta se nedočkala.... Už se opakuji, ale trojice hlavních hrdinů, Carl, Asad a Rose je nadmíru sympatická, moc si užívám jejich verbální i neverbální (to hlavně v případě Rose) komunikace a postupného upevňování pout mezi nimi....teď si dám oddych, čas akorát na jeden komiks, a pak se vrhnu na 5. případ oddělení Q, na Marca

jejda.majda
03.10.2021 4 z 5

Další skvělý případ oddělení Q. Přečetla jsem ji už v létě, ale píšu o ní až teď. Opět bezvadná volba tématu a neskutečně čtivý příběh. Jsem moc ráda, že jsem Olsena minulý rok objevila, protože se už od prvního dílu se zařadil mezi moje nejoblíbenější autory detektivek.

Ajinka126
22.09.2021 4 z 5

[AUDIOKNIHA] Dokončila jsem ji jako audioknihu a tu mohu jen doporučit! Skvělá četba a projev. Udělá příběh ještě poutavější.
Kniha samotná je trochu zdlouhavá, je tu přehršel postav a jmen, což mi dělalo na začátku problém se zorientovat, ale celkově je to dobrý přiběh.
Doporučuji:)

ninano
05.09.2021 3 z 5

Přišlo mi to takové předvídatelné. Začátek dobrý, tajemný, ale pak to sklouzlo k typické současné šabloně.

milanH
16.08.2021 5 z 5

Čtvrtý případ je pro mě zatím top. Konec mě opravdu překvapil. Jinak celá série si zaslouží pozornost milovníků krimi příběhů.

Česneksmedem
16.08.2021 4 z 5

Každý extrém je nebezpečný. Na jednu stranu se zde varuje před radikálními pravicovými aktivisty, ale stejně by se mělo i před těmi ostatními. Chování a tajnosti Asada vůči Carlovi poněkud iritují, ale to je samozřejmě v zájmu pana spisovatele. Pokud jste náhodou chorobně empatiční, tak možná při čtení dostanete rýmu. Ten konec je hodně dobrý!

Jessybelle
14.08.2021 5 z 5

Tak tohle mě bavilo, téma žen a jejich příkoří a "nadřazené rasy" je zahrnuto do příběhu skvěle...
Zase se dozvídáme více o jednotlivých členech týmu, o Assadovi vyplouvá na povrch další náznaky, které jsem tak trochu tušila... Možná i vy jste na tom stejně.
Tak vzhůru na další díly..

tulip131
10.08.2021 3 z 5

Carl, Rose a Asad, známá trojka, která jak jinak čtenáře provede příběhem. Tentokrát o ostrově pro nepohodlné ženy, o tom, že čistá rasa je víc než jiná. Na můj vkus Asadovi autor povolil až příliš a naopak Carla nenutí zjistit co Asad ve svém životě tají.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Neuvěřitelný závěr! Skvělé!

Lka
21.07.2021 5 z 5

Audio :
Další skvělý díl ze série oddělení Q. Závěr knihy mě překvapil. Jdu na další...

kristie
20.07.2021 5 z 5

Složka 64 je 4. Díl a zatím bezkonkurenčně nejlepší. Téma, které je v knize zpracované je temné, nechutné a byť se tváříme, že žijeme v zemích demokratických, kde má každý stejné právo na život, tak pořád aktuální.

Budu se opakovat, ale ústřední postavy jsou skvělé. Na první pohled pěkně podivná trojice, ale funguje dost dobře.

Wyder
17.05.2021 4 z 5

Moje druhé setkání s Oddělením Q po Vzkazu v láhvi. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Postavy i děj se rychle odvíjí a čtenář se nenudí. Knize pomohla zápletka, která je defakto aktuálním tématem.

Všem fanouškům severských krimi vřele doporučuji k přečtení.