Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342751/bmid_selfies-Gto-342751.jpg 4 1308 329

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Selfies , 2016

Nunynka
Nunynka
12.09.2022 4 z 5

Kniha mě bavila. Chtěla jsem dát plný počet,ale konec a některé až americké scény mě přišly přitažené až moc za vlasy. Ale jinak za mě super detektivka se vším všudy.

IVANA0123
IVANA0123
12.08.2022 4 z 5

Tento díl asi nebyl úplně top, tedy než se jednotlivé linie příběhu naplno rozběhly. Ale pak už se vše začalo do sebe klasicky zamotávat a zapadat a ke konci už vše běželo tak rychle, že se nedalo přestat číst. Závěr mě dostal úplně a neohadla bych ho ani omylem, myslím tedy linii s Rose. Takže až na pomalejší a mírně rozvleklý začátek jsem spokojená. Za mě 4*.
(8/22)

Grety
Grety
09.08.2022 3 z 5

Za mě jde oddělení Q do kopru, nemluvě o zaměstnání evidentně psychicky nemocné Rose.. uvidíme, co přinese další díl.

Ticiana
Ticiana
20.07.2022 4 z 5

Ze zacatku jsem se musela trochu chytnout, protoze jsem si moc nepamatovala, co se stalo Rose. V kazdem pripade ma tenhle dil zase spad. Hlavni postavy mi byli hodne nesympaticke, ale kniha ubihala zavratnim tempem. Libila se mi dejova linka s Rose a jsem zvedava na dalsi dily, snad se trochu autor rozpise i o Asadovi.

Obelix15
Obelix15
16.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Pro mě jeden ze slabších dílů případů oddělení Q. Až nápadná podobnost s jedním z předchozích případů: parta mladých lidí páchajících zlo ve svém okolí, hlavní padouch je po jednom likviduje, na konci epická smrt vraha. Drtivou většinu knihy se dozvídáme problémy Rose a jejích osobností, chválím. Ale ne na úkor případu a vyšetřováni. Život s Carlem a jeho partou je jako jízda na horské dráze. Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v lahvi = super. Složka 64? Strop! Marco propadák, Nesmírný super, Selfies propadák. Doufám, že další díl bude opět stoupání k výškám. Za mě slabý průměr a druhá nejslabší kniha série.

hana4834
hana4834
07.07.2022 3 z 5

Mam smíšené pocity.

Majto
Majto
26.06.2022 3 z 5

Po dočítaní knihy mám ešte stále rozpačité dojmy. Nejak sa mi nedostavujú stavy eufórie ako to bolo pri prvých piatich dieloch tejto série, ani pocity sklamania pri šiestej.
Všetko je akési nedotiahnuté (najmä pod dojmom čítania záverečnej knihy Larssonovej trilógie). Chvíľami som mal dojem, že Selfies je oveľa lepší ako predošlý Nesmírný, no chvíľami to bolo presne naopak. Najskôr som myslel, že mi len kniha nesadla do nálady, no keď som dnes prečítal dojmy ostatných, vidím, že v tom nie som sám.
Mám kúpenú aj ďalšiu knihu Obeť 2117, no asi ešte počkám s jej čítaním, aby som sa zbavil pachuti po tejto.

Čand@
Čand@
03.06.2022 3 z 5

A mne sa to páčilo. Veľa obetí naraz nájdete pomaly v každej druhej severskej detektívke, ale toľkých páchateľov zamotaných v pôvodne jednom zločine, ktorý sa rozmnožil na niekoľko súvisiacich, to len tak hocikde nie je :). Adler sa s takými vecami vie pohrať ako málokto.

RipaRiba
RipaRiba
06.05.2022 2 z 5

Severské detektivky mne baví a Olsena mám velmi ráda, ale poslední dvě knihy mne moc nepotěšily..přijde mi teda, že těch knih stíhá vydávat fakt hodně :D a možná je to na škodu, příběh Nesmírného mne nebavil a tady bylo všeho moc... Carl ale i Asad mi přišli tak bezvyrázní.. Když to srovnám s kolegy Harrym Holem a Linnou, tak mi přijde Carl takový nudný, ani né tak bystrý, ani tak vtipný ani né tak mrzutý jak se snaží budit dojem autor. Úplně vtipné mi přišlo, že oni vyšetřují vraždu paní a nikdo nezkontroluje byty? A když už se k němu dostali, tak koupelnu zkontrolují s tím, že si Asad musí odskočit... :DJe to jiné čtení než Vzkaz v Lahvi nebo Žena v Kleci.

lapagerie
lapagerie
21.04.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, Igor Bareš super. Ale příběh sám o sobě mě nebavil, možná ještě tak linka s Rose. To ostatní mi přišlo rozvleklé a první dvě třetiny tak nějak utahané. Poslední třetina už měla více šťávy, ale i tak jsem byla celkem ráda, že už je konec. Pokud bych měla spád srovnat s prvními díly případů oddělení Q, tak tento dost pokulhává.

krejcovka76
krejcovka76
31.03.2022 5 z 5

Po přečtení některých komentářů jsem se na další příběh oddělení Q moc netěšila. A to jsem měla. Líbí se mi splétání jednotlivých případů dohromady. Přesně jako ve rčení "Vše souvisí se vším". Skvělá je další část mozaiky jednotlivých členů oddělení a přiblížení jejich tajemství a strastí. Za mě má příběh náboj. Některé "padouchy" jsem od začátku nenáviděla, další jsem litovala a práskala ruce nad jejich naivitou. Určitě doporučuji, už jen proto, že hlavní postavy se nám víc otevřou a přiblíží.

EliskaD
EliskaD
31.03.2022 4 z 5

Opět velmi spletitý příběh, u kterého je potřeba dávat dobrý pozor, protože nyní Carl řeší více případů, než je zvykem.
V každém dílu se těším na velbloudy a i zde jsem se dočkala:

"Proč ho nezastavila, když šel po ní?"
"Dobrá otázka, Asade. Ani její sestry na to nedovedly odpovědět."
"To máte jako s velbloudy. Nikdo nechápe, proč se chovají právě tak, a ne jinak."
"Nevím, jestli je to přirovnání s velbloudy na místě, Asade."
"To proto, Carle, že si jich dostatečně nevážíte. Jenže nezapomínejte, že to oni zachraňují lidi v bouři."
Považovat si velbloudů?! Carl zavrtěl hlavou. Pro klid v domě se to bude muset naučit, když už pro nic jiného.

Na vlně velbloudích přirovnání jede i Carl:

"Já si tady nemíním hrát na velblouda jenom proto, aby se Bjornovi ulevilo," řekl Carl a sáhl po telefonu pevné linky. Kdepak, jestli si tu má někdo hrát na velblouda, tak Bjorn sám.

Dada077
Dada077
30.03.2022 5 z 5

(SPOILER) (audio, stále úžasný Igor Bareš v interpretácii)
Ja nemôžem inak, iba za plný počet hviezdičiek. Každý sme iný, každý vnímame pri čítaní niečo iné. Pre mňa bola táto kniha defilé jedinečných myšlienkových pochodov a "sebaodrazov - selfies" jednotlivých postáv.
SPOILER
Tri mladé ženy, ktoré premýšľajú, ako vydusiť zo štátnej pomoci čo najviac, aby mohli žiť bez zamestnania a záväzkov, bezohľadné aj k svojim najbližším.
Vrahyňa, sama čeliaca najhoršej diagnóze, ktorú irituje otázka, kto si viac zaslúži ďalej žiť? Pokorný radový zamestnanec bez vymeškaných hodín, alebo vyššie spomenuté pijavice?
A nakoniec Rose. Postava, ktorej autor teraz "naložil" najviac. Utýral a vytrápil ju fyzicky aj psychicky, a prinútil väčšinu čitateľov aj postáv deja, aby ju s láskavým bôľom v srdci mali radi. To, čo sa jej ženie hlavou, čo koná a ako sa sama necháva týrať na mňa zapôsobilo najmä v kapitole 28.
Skutočnosť, že v celej knihe viete kto aj prečo, na jej pútavosti vôbec neuberá. Hlavné žezlo tu preberá psychologická pitva takmer každej postavy.
V tichu, ktoré nastalo po dopočúvaní Selfies, som pred Olsenovou tvorivosťou imaginárne "smekla" až k zemi.

Kocourek

Tento příběh mě nebavil.

pipa36
pipa36
20.02.2022 3 z 5

Oddělení Q tentokrát řeší 5 různých případů, které postupně splynou v jeden. Bylo to dobré, příjemně se to poslouchalo, ale oproti prvním dílům této série to bylo jaksi "měkké" - pro mě tomu vyloženě chybělo napětí.
- SPOILER -
V úplném závěru, když Carl s Asadem přišli na to, kdo je vrah, mi nějak chybělo zjišťování "proč". Vůbec je nezajímalo, co bylo motivem všech vražd - hlavně, že věděli kdo...
Z výše uvedených důvodů dávám jen tři hvězdy.

Kami33
Kami33
31.12.2021 5 z 5

Trošku jiné než předchozí díly. Ale bavilo mě to.

borupet
borupet
16.12.2021 4 z 5

Více dějových linek se zasloužilo o menší přehlednost příběhu, spousta postav, mrtvol, psychických "úletů". Vlastně skoro všechny hlavní postavy byly nějakým způsobem "ulítlé". Na konci se to všechno nějak spojilo a vysvětlilo. Konečně jsme se dozvěděli více o Rose, zbývá rozkrýt tajemství Asada. Jednotlivé díly série jsou značně nevyrovnané, připadá mi, že čím vyšší číslo, tím více zamotané.

ennlady
ennlady
28.10.2021 4 z 5

Místy trošku zdlouhavé (proto dávám 1 hvězdičku dolů), ale vůbec ne nezajímavé. Propletenec různých osudů a povah, který není vůbec lehké rozmotat. Je hrozně zajímavé sledovat myšlenky a plány jednotlivých postav až k vyústění. Navíc Carl, Asad a Gordon řeší citlivý problém Rose, která se díky své minulosti opravdu "propadá do psychického pekla", jak je výše uvedeno. A jelikož oddělení případy Q je sázka na jistotu a Jussi Adler-Olsen je mistr slova, tak není co dodat.

kozisek1
kozisek1
27.09.2021 2 z 5

Tento díl pro mě zklamání. Toho pisatele jsem měla ráda. Děj moc zamotaný, příliš vražd, příliš linií. A příběh Rose hrůza...