Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1008 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

jitka7326
23.02.2020 5 z 5

Uf. To byla jízda, hlavně závěr. A bavila mě Rose

IHT
18.02.2020 5 z 5

THRILLER! Podle me je to nejlepsi kniha ze serie "Pripady oddeleni Q". Alespon pro ctenare, kteri cetli predchozi dily ;)
Krome "klasicke" detektivni linie (Gordon a Rose) zde probiha hlavni dejova linka, ve ktere se dozvime prakticky vse o Asadove ponure minulosti. Postava Carla tu je dosti upozadnena, humorna linka znama z predchozich knih tu neni (a s ohledem na tema by asi pusobila rusive), charakterovy rust epizodniho hrdiny Joana je velmi zajimave vykreslen.
Vyreseni detektivni linie je sice dosti proste, ale pointa je velmi hezka, Urcite davam 5 hvezd a doufam, ze autor bude v serii pokracovat :)

leny.wood
17.02.2020 5 z 5

Konečně! Konečně nám Adler-Olsen odhalil životní osud Asada. Samozřejmě nikterak nudně, ale ve sledu událostí, které vás nenechají vydechnout.

haski
17.02.2020 5 z 5

Moc pěkné dánské krimi. Olsen píše hezky a dobře. Pomalý start, o to napínavější konec. Tentokrá oddělení Q řeší osobní problém kolegy Asada a jeho rodiny. Jde i o imigraci a terorismus. Doporučuji.

BlackBlade
17.02.2020 4 z 5

Oddělení Q se po problémech z předchozí knihy pomalu dává do kupy a poté, co jsme se dozvěděli o minulosti Rose, v tomto díle dostihly noční můry minulosti Asada.
Kdo nečetl předchozí díly, bude mít z knihy užitek sotva 80 %, takže opět velmi doporučuji, dejte si s tím tu práci a přečtěte si předchozích 7 dílů. Určitě mi pak za tohle doporučení poděkujete ;)

Vesina
16.02.2020 5 z 5

Začátek byl trochu slabší a docela trvalo, než se to rozjelo, ale pak .... nemohla jsem přestat číst !! Rozhodně stálo za to vytrvat !! Olsen mě opět nezklamal. Pecka !!

AlčaVaca
15.02.2020 5 z 5

Opět "starý" dobrý Olsen. Můj oblíbený autor, takže já určitě doporučuji.

Faila
15.02.2020 4 z 5

Dechberoucí příběhy a případy, napínavé až do konce. Tenhle díl na mě zatím zapůsobil nejvíce, ke konci už jsem napětím málem praskla :))

lenkakebulka
12.02.2020 5 z 5

Těžkopádný rozjezd, ale vyplatí se vydržet. Ke konci nelze odložit.

Avila
11.02.2020 5 z 5

SUPER...
Poslední dvě knihy s oddělením Q za mě trošku slabší. Ale tentokrát Olsen napsal skvělý příběh, je možná trochu jiný ale konečně se dozvíme víc o minulosti Asada.....
Kniha je napínavá do samého konce a rozhodně jsem se při čtení nenudila. Takže doporučuji.

ewi
11.02.2020 5 z 5

nie je to typicky pribeh oddelenia Q...je to pribeh o Asadovi a jeho minulosti, pricom ho autor spojil s dnes aktualnou temou migracie a terorizmu ...Adler -Olsen pise velmi ctivo a inteligentne, jeho knhy ma vzdy pobavia, a partu z oddelenia Q mam proste rada...ja som spokojna ,tesim sa na dalsie diely

kahuda01
10.02.2020 3 z 5

Tak tenhle díl z oddělení Q si nezískal moje sympatie, autor chytře využil moderní uprchlické téma, zbytečná dějová linka s počítačovým maniakem. O Asadovi už víme vše, ale je to vlastně na škodu. No a konec? Rozvleklý ve stylu Hollywoodské produkce. Ještě mi vadilo Monino těhotenství a to je asi tak vše...

david5746
05.02.2020 2 z 5

Oddělení Q je opět v akci a to je samozřejmě super, protože tuhle partičku mám rád. Jenže tenhle díl trochu drhne. Na Marca to v měření špatnosti sice nemá, ale dobré to není. Oddělení Q se tu totiž nechová moc jako oddělení Q.

Dostaneme 2 naprosto jasné a předvídatelné dějové linky, jednu o novináři (zbytečná postava, která jen plní stránky), Asadově minulosti, imigrantech, teroristech. Ale kde je nějaká klasická Q záhada? Není nikde. Děj je naprosto netypicky lineární bez nějakých záhad a náročného řešení případu.

No a druhá linka je o cvokovi, který hraje jakousi anonymní hru a po dohrání chce všem usekat hlavy. Proč ne, ikdyž linka je hodně povrchní, nedotažená a hodně věcí zůstane bez vysvětlení. Asi nejvíc mi vadilo, že v dnešní přetechnizované době je kluk nevystopovatelný, protože si nakoupil hromadu telefonních karet a kartu před každým hovorem vymění? Volal pořád z domova, ale Dánská policie nedokázala po mnoha uskutečněných hovorech určit pořádně ani město, ze kterého volal. Prostě fantastické. Přemýšlet nad tím, jestli by nějaký mladý počítačový knedlík dokázal useknout na jeden sek hlavu, raději nebudu.

A hlavní průser je, že autor kompletně odkryl Asada a ještě mu přilepil dokonale šťastný konec. Takže nám těch záhad do dalších knih moc nezbylo a jestli se Moně nenarodí vetřelec, tak fakt nevím, co bude oddělení Q příště řešit.

Titas9001
04.02.2020 5 z 5

Sice je pravda, že to byl trochu jiný Adler Olsen, ale nějak mně to nevadilo. On prostě umí psát a události se valily obrovským tempem. Plus sympatičtí hlavní hrdinové, kteří najednou odkrývají temná zákoutí svých životů a já je mám proto ještě raději. Na druhé straně umí autor skvělé popsat i vyšinutou mysl padouchů. V poslední době jsem dávala vysoká hodnocení i tam, kde zdaleka kniha nedosáhla propracovaností a dějem Obětˇ 2117, a tak tady nad nejvyšším hodnocením ani na vteřinu nebudu váhat. Je to prostě jen trochu jiný příběh než jen klasická detektivka.

loskatos
04.02.2020 2 z 5

Z mého pohledu neexistoval důvod, proč zavedený scénář měnit a zaměření knihy mi přijde jako levný pokus přiblížit se aktuálním tématům. Perfektní detektivní serie nám nějak zthrilovatěla (vím, strašné slovo) a za mě je to škoda.

Edlik
01.02.2020 4 z 5

Mám sérii oddělení Q rád. Ale už předchozí Selfie a teď i Oběť nedosahuje kvalitou na předchozí díly série. Děj mi přišel trochu rozvláčný a motiv osobní pomsty až nevěrohodný. Za mě slabší 4*

juliesze
31.01.2020 3 z 5

Asi to nebude ten z komentářů, který bude mít nejvíce palců. Jak se to mohlo stát, že se oddělení Q se super záhadnejma vraždama natolik vzdálilo od odhalování tajuplných zmizení, nepředvídatelných propojení? Ta zápletka byla strašně povrchní - osobní pomsta přes novinový článek propojená s bláznivým klukem, co chce posekat hlavu každému, koho potká? Absolutně plytké. Já neříkám, že samotná kniha a napínavost nebyla dobrá, ale oproti minulým dílům to teda byla strašná slabota. Všechno bylo vpodstatě od nějaké třetiny knihy jasné a konec zcela předvídatelný.

bookcase
28.01.2020 5 z 5

Uff...pekelná jízda. Asad nejlepší.

spilina
27.01.2020 4 z 5

Strhující, napínavé, skvělé.

Lavender756
26.01.2020 4 z 5

Velice napínavé, neohrane téma..co mi ovsem vadilo bylo těhotenství a zase tak nekonečné rozvleklý konec,ze jsem ho bohužel preskakala, ale to je už takový můj zvyk! Za to jedna hvězda dolů.