Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

maxim248
07.09.2019 4 z 5

Opět se kniha dobře četla,ale byla zbytečně zdlouhavá,bez některých pasáží bych se klidně obešel..na děj nemají žádný vliv. Ale jinak Olsen jak ho známe...

Adelajda_4
11.08.2019 5 z 5

Knihu jsem četla již podruhé, nyní však jako zasazenou do příběhu oddělení Q a líbila se mi o poznání víc. V šestém případu oddělení Q se opět setkáváme se starými známými v plné formě. Od začátku knihy je sice jasné, kdo vyšetřovanou vraždu způsobil, to ale knize neubírá na napínavosti. Vše totiž začíná telefonátem bornholmského kolegy, který se Carlovi snaží předat dlouho nevyřešený případ brutální vraždy mladé studentky. Ten ho však odmítne, čímž způsobí řetězec událostí, který vyústí v to, že naše trojice se vyšetřování nakonec ujme. To je pak zavede mezi zvláštní sektu, v níž se skoro všemi oblíben, skrývá vrah.

Briv
01.08.2019 5 z 5

Olsen je pro mě zase zpátky. U pátého dílu jsem se místy nudila a nadlidské výkony Marca mě opravdu nebavily. Ale tenhle díl mě zase dostal. Bavila jsem se od začátku do konce. Asad je fakt borec. Kdy se konečně dovíme co je zač - on i Rose??? Už se velmi těším na pokračovaní.

Rave
25.07.2019 3 z 5

Začala jsem "Vzkazem v lahvi", který jsem po pár stránkách odložila. Odradila mě brutalita hlavní zápletky (jako rodič už nejsem schopna některé detektivky zkrátka číst) a hutná omáčka kolem. Děj Nesmírného do mých norem, o čem jsem ochotná číst, zapadl. Začátek jsem však vstřebávala poměrně dlouho, knížka mě úplně nevtáhla. Vydržela jsem vlastně jen proto, že jsem měla na čtení prostor a čas. Vadil mi neskutečně rozvláčný děj, příliš mnoho omáčky kolem, a to i mimo řešený případ (smrt bratrance, postižený kolega). Zhruba od poloviny však knížka nabrala spád. Puzzle do sebe začala zapadat. Konec je na můj vkus příliš překombinovaný. Přesto s výhradami doporučuji.

Ivan F
12.07.2019 3 z 5

Je to tu zas, typický neduh dnešnej doby, ktorým je písanie tlstopisov. Šieste pokračovanie príbehov o oddelení Q je rozťahané na takmer 600 stranách a určite by sa mu zišlo zoštíhlenie o nejakú tú stovku, možno aj dve. Za ďalšie mi vadí, ak sa akákoľvek kniha dotýka sektárstva (mám k sektám pudový odpor), čoho tu dostávame plnými priehrštiami. K tomu pomalý rozjazd, prvá tretina knihy je celkovo prázdna. Našťastie sa tu stretávajú dve dejové línie, ktoré do seba zapadnú. Trošku je problém aj s tým, že v podstate od začiatku je čitateľovi jasné, kto je páchateľ. Ďalším negatívom je, že aj tentoraz páchatelia uniknú spravodlivosti a Carl s Asadom o vlások smrti - je to neuveriteľné, klišoidné a schematické, ako cez kopirák s predchádzajúcimi dielmi. Aby som len nehanil, tak pre mňa osobne boli najlepšími časťami pasáže s Pirjo a sledovanie jej myšlienkových pochodov, konania, skrátka správne psycho. Predpokladám, že autor už kvalitu knihy Složka 64 neprekoná, napriek tomu je "Nesmírný" v záplave severskej krimi (ktorá je čitateľmi neprávom nadhodnotená) ten svetlejší knižný kúsok.

Toffee
17.06.2019 4 z 5

Člověk by nevěřil, že i když je téměř od začátku jasné "kdo", vůbec to knize neubírá na čtivosti. Skoro bych řekla, že je naopak skvělé sledovat, jak se Morck, Asad a Rose postupně starým případem probírají, hledají stopy a náznaky. Celá série mě baví a jsem zvědavá, jestli se už příště dozvím, co je Asad vlastně zač.

jfialova
11.06.2019 4 z 5

Guru Jára v severském provedení. Sestava oddělení Q je opět ve formě. Příjemné počtení, i když patrně velmi brzy odhalíte, kdo je pachatelem starých i nových vražd.

DericCaster
05.06.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Stejně tak jako předchozí i tento díl mne bavil. Rozpletení složité sítě starého případu, vedoucího až do současnosti. K tomu opět něco málo ze života aktérů... Tato série mne prostě baví...

lenkavildomcova
02.06.2019 3 z 5

Zdlouhavé, trošku nudné... Posledních 100 stran super. Strašně dlouho jsem se tím prokousávala.

Didi15
27.05.2019 5 z 5

Moje první kniha od Jussiho. Nejdřív jsem totiž narazila na filmy, ty mě bavily, ale dočítat to nehodlám. A protože filmová verze končí složkou 64, byla k mání tato kniha a tak jsem po ní škočila. Bavila mě velice, ale v mých představách se výběr herců liší. Nicméně to bylo prima a hlášky parádní:)

BlackBlade
27.05.2019 4 z 5

Dobrý náhled do světa všech těch sekt a "životních koučů", kteří dokáží zblbout nejednu dušičku a ve finále jim jde jen o kvalitní sex... Jak jinak, že? :D
Dobrý detektivní román s partou z oddělení Q, která na konci opět odhalí zajímavou zápletku celého románu. Carl, Asad a Rose jsou dobrá trojka.

azazel1
21.05.2019 5 z 5

Skvělý detektivní příběh který bavil. Z mého pohledu jeden z nejpovedenějších z oddělení Q.

diNov
28.04.2019 5 z 5

Splnila očekávání.

lenysek69
17.04.2019 5 z 5

Tak tento díl opět nabral obrátky. Bavilo mě to od začátku až do konce. Ten konec byl fakt hustej. Tento díl opravdu doporučuji.

Mája01
26.03.2019 5 z 5

Napínavá, jako vždy.

Evišťátko
20.03.2019 2 z 5

Bohužel to nejhorší co Adler Olsen napsal. Kdyby tahle knížka byla pro mě ta první co jsem od něj četla, nepochybně bych přišla o spoustu dalších ,které byly vynikající. Škoda.

Arwen777
02.03.2019 4 z 5

Moc jsem se těšila na další knihu Jussi Adlera Olsena, ale musím přiznat, že taková pecka jako Vzkaz v láhvi to nebyla. Bylo to zbytečně dlouhé a rozvleklé. Humor už nebyl tak osvěžující, možná se trochu okoukal. Ale celkově si myslím, že je to dobrá detektivka, netradiční prostředí a zajímavá zápletka. Ubírám hvězdičku za délku.

SimonaP
02.03.2019 3 z 5

Poslední čtvrtina napínavá, jinak zdlouhavé. Některé postavy, zejména ženy, se chovaly podle mě úplně nepochopitelně. A detektivové přijíždějící do sekty vyšetřovat vraždu odevzdají beze všeho své mobily? To jako vážně?

gabriela7145
22.02.2019 5 z 5

Nelze nic vytknout, opět další poutavý příběh!

kapitan9556
08.02.2019 5 z 5

Další parádní případ oddělení Q. Téhle sérii opravdu není co vytknout! Tak hurá do posledního vydaného dílu a pak hald jen čekat :( :)