Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

rumova_kulicka
09.03.2020 4 z 5

Ačkoliv to ezo téma není můj šálek čaje, tak konečně mě kniha hodně bavila a to z důvodu, že jsem poprvé dopředu netušila, kdo je vrah. Super! :-)

kvetržůt
08.03.2020 4 z 5

Určitě lepší než Marko, ale po přečtení komentářů, opravdu jste všichni od začátku věděli kdo zabil Alberte? Já tedy ne a docela mě to překvapilo.

Aligator805
02.03.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení. Tato série nemá chybu!

Ventimiglia
17.02.2020 5 z 5

Série mě ohromně baví, protože navzdory neuvěřitelnému množství vražd má (minimálně v posledních dvou dílech, které jsem četla) humor, a to hned v několika plánech. Šílené vražedkyně, které vraždí, jako když si jdou pro mrkev do obchodu, mrtvoly na stromech, honičky a (ne)ohrožení detektivové bez bázně a hany - to vše je zábavná nadsázka a jsem zvědavá, co autor ještě vymyslí. Tým vyšetřovatelů je barevný a jejich příběh mě táhne stejně jako promyšlená kriminální zápletka, která v závěru dokonale zaklapne.

Jessybelle
14.02.2020 4 z 5

Dobré počtení, zápletka i konec super. Jen škoda, že jsem pár dílů přeskočila, kvůli osudům Carla, Rose a Asada... Je zajímavé je sledovat.

LuluBird179
05.02.2020 1 z 5

To bylo jedno velké utrpení roztroušené na nekonečných 600 stranách. Byl to takový náš Guru Jára na severský způsob. Musela jsem se dlouho a několikrát přemáhat, abych knihu dočetla. Jinak mám knihy o oddělení Q ráda, ale toto byla zdlouhavá nuda.

HelenBarbora
26.01.2020 5 z 5

Wooow, naprosto nečekaný, dojemný závěr, kdy naprosto marná ztráta lidských životů dere se do popředí. Téměř celou dobu jsem měla pocit, že čtu spíš román, ale kniha nakonec nabrala spád a zcela nečekaně skončila. Postava Atua mi, přiznám se, byla sympatická a celé to tajemno okolo Asadovy minulosti ve mně budí zvědavost. Tato detektivka se svým dějem zatím naprosto vymyká všem knihám stejného žánru, co jsem kdy četla.

Faila
26.01.2020 4 z 5

Připadá mi, že příběh je v každém díle propracovanější, hlubší a celkově lepší. V každém díle se sice objevují jisté podobnosti, některé jsou již poměrně předvídatelné. Přesto mi to u Adler-Olsena nijak nevadí. Snad i díky tomu, jak jakákoliv akčnější část působí přirozeně. Knihy tohoto autora se mi moc líbí, hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a s každým novým dílem jsou mi sympatičtější a bližší.

Lu_Si
18.01.2020 5 z 5

Super jako vždy :)

Vilma232
09.01.2020 4 z 5

Detektivové z oddělení Q mě baví. Od té doby, co jsem viděla některé díly ve filmové podobě, mám i jistotu v tom jak vypadají :-). V tomto díle byl zajímavý pohled na fungování byznysu náboženských sekt - jenom místy až moc dlouhý.

iLuciferie
07.01.2020 2 z 5

Za mě zatím nejslabší ze série. Kdybych tento díl četla první, už bych další asi nečetla.
Do předcházejícího Marca mi přišlo, že si série drží svou kvalitu, ale tento díl mě moc nebavil. Jak jsem psala u Marca - čím dál tím méně mě baví linie s vyšetřovateli, což platí i u tohoto dílu, nicméně tady to korunovala druhá linie, která se mi líbila ještě méně..
No, knížky mám pořízeny včetně nové Oběti 2117, takže sérii dočtu, ale doufám, že mě Selfies i přes nižší hodnocení budou bavit více než Nesmírný..

Vanischka
30.12.2019 3 z 5

Za mě nejslabší z dosud přečtených případů oddělení Q. Ostatních pět v řadě vyšlých knih měly vždy společný neotřelý námět, promyšlené zpracování příběhu a překvapivý závěr. Bohužel mi výše zmíněné u tohoto dílu chybělo.

terimila
29.12.2019 4 z 5

Další velice dobrá věc z případů oddělení Q. Carlova parta se vrací ke starému případu mrtvé dívky, kterou našli potlučenou v korunách stromu u silnice. Carl převezme pátrání, které na vlastní pěst podnikal kolega policista, kterému se případ Alberte stal posedlostí a nakonec i osudem... a dostávají se na stopu tajemného mladého muže se zvláštními zájmy, s nímž mrtvá dívka krátce před smrtí chodila. Muž se zvláštním zájmům věnuje dodnes, je obklopen neméně podivnými spolupracovníky a vypadá to, že všecko zcela zapadá do toho, co se v komunitě děje v současnosti a Albertin případ to jasně vysvětluje...
... ale ono ouha. :) Tu první a nejvíc se nabízející variantu jsem autorovi samozřejmě nezblajzla, ale pak už mě dostal. Ten překvapivej závěr s několika zvraty se povedl. Povedené bylo i vyvrcholení Pirjöina příběhu. Odpudivá postavička od začátku do konce, dobře jí tak.
Výsledkem jsou takové lepší 4 hvězdy. Má to všecka pozitiva oddělení Q - zajímavej případ z historie, spletité nitky vedoucí do světa mystiky, nových náboženských hnutí, prokreslené postavy (přiznám se teda, že tady mi hlavní oběť Alberte byla krajně nesympatická, naivní sobecká kravička, co si bezohledně hraje s každým, koho potká, a nehledí na důsledky - no, to se pak holka nediv).
K tomu osvědčené dobré postavy (fakt hodně mě začíná zajímat Rose a těším se na další díly!), čtivá forma okořeněná občas vtipem... ten Adlerův suchý humor zakomponovaný do samotného vyprávění fakt můžu :) . Ale pět hvězd to není. To by to muselo být ještě trochu víc strhující, víc vtahující postavy z detektivní zápletky, a možná i malinko víc drsné.

framil
25.12.2019 2 z 5

Knihy z oddělení Q jsou vždy napínavé. Ale tahle mě začínala víc a víc nudit, jak jsem se blížil ke konci. Není špatná, ale pro čtenáře, který nezná předchozí díly, v určité části nepochopitelná a zmatená. Pro mě to bylo spíše zklamání od jindy vynikajícího spisovatele. Samozřejmě je to pouze můj subjektivní názor.

Lavender756
17.12.2019 3 z 5

Kniha pro mě měla dva oddělené děje....Carl bavil jako vždy, ale kapitoly o Pirjo jsem přečetla asi jen dvě hned na začátku a pak jsem je vesela celé přeskakovala. Byly k ničemu a strašně zdlouhavé a nudné! Za to pouze 3 hvězdy.

darbujan8924
01.11.2019 2 z 5

Zklamání a velké. Až na začátek a konec, kde se konečně něco děje, tak to byla nuda. Zuby, nechty jsem se držel, abych to dočetl. Zatím nejhorší Olsenova knížka. Tedy podle mého názoru.

vera4669
05.10.2019 5 z 5

Opět povedený díl, chvilku možná moc natáhnuté, ale po tom zakončení to odpouštím, protože na konci to byla pecka.. Opět jsem chvilkama brečela smíchy, a jindy zase napětím hltala každou další stránku.

nicolettkaa
22.09.2019 5 z 5

Nesmírného, stejně jako ostatní díly série případů kriminalistů z oddělení Q, jsem četla jedním dechem. Téma sektářství mě baví celkově a myslím, že tohle téma se nedá nikdy vyčerpat. Vždyť je plné bláznů, mainupulátorů, vyděračů a někdy i vrahů. Ovšem vše za zástěrkou toho, že chtějí aby svět žil v lásce a míru.

Opět se dostavil Asad se svými velbloudy, prostořeká Rose a otrávený, sarkastický Carl. Jako bonus nemehlo Gordon :D Nemám co vytknout a těším se na Selfies.

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Opravdu jste od začátku věděli, kdo je vrah Alberte? Opravdu? Já si teda také celou dobu myslela, že to vím, ale to jsem se spletla.

sasena
15.09.2019 5 z 5

Tak v této detektivce jsem si myslela, že vrah je jasný od začátku. To jsem se ale pořádně spletla, protože až do přiznání pachatele jsem byla vedle jak ta jedle. Alder-Olsen je pro mě asi ze všech severských autorů nejlepší, protože je i vtipný. Tak hurá na další příběh. :-)

stoun25
15.09.2019 5 z 5

Olsen mě baví. Knize nelze nic vytknout. Opět velmi dobrá detektivka, asi jsem naivní nebo tupý, když tady v recenzích čtu, že to bylo od začátku jasný, kdo je vrah a že příběh je jednoduchý a jsou tam zbytečné pasáže..
Já byl napnutý až do konce a nakonec jsem byl překvapen.
Nic bych na knize neměnil. Jak říkám, krásné čtení. Doporučuji a za mne plný počet.