Nesmírný

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2986
Série

Případy oddělení Q 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host
Orig. název

Den Grænseløse, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (217)

Kniha Nesmírný

Přidat komentář
Evina74
25.04.2018

Další díl oddělení X opět nemá chybu. Napětí, trochu humoru, domnělý největší padouch není největší...Přednes Igora Bareše na audioknize super.

Riley11
17.04.2018

První kniha od tohoto autora, kterou jsem se musela prokousat, nebyla špatná ale, něco mi na ní vadilo.
SPOILER: Normálně nefandím ,,záporným´´ postavám, ale až skoro do konce knihy mi bylo Pirjo líto. Samozřejmě byla vrahem, ale pořád to dělala z lásky, a kvůli nedorozumění. Čekala jsem samozřejmě jiný konec, třeba v nějaké věznici s malým sluníčkem...
Jinak opravdového vraha, jsem po dlouhé době neuhádla, bylo to pro mě překvapení. Aneb pod lampou je největší tma..
A Carl, v této knize mi přišlo, že je ještě větší povaleč a flákač než normálně. Nebýt Rose a Asada, tak případ nevyřeší. Carl mi opravdu v 70% lezl neskutečným způsobem na nervy.
Dále se těším na Rose a Asada na jejich další osudy, pořád mají svojí třináctou komnatu.

Strnady095
05.04.2018

je těžké udržet kvalitu...ják výběrem téma...tak vším okolo

Januli
25.03.2018

Za mě osobně bych ubrala na tom náboženském kultu. Tyhle pasáže mě nebavily. Nic však nemění se na tom, že už se moc těším na další pokračování Carla, Asada i Rose.

Kraken126
19.03.2018

Zatím nejslabší dílo od autora. Hlavní hrdina spíše vzbuzuje antipatie, místy se chová jak vulgární idiot, poté zase jako empatický člověk. Dobrý a sympatický je Asad i Rose. Zápletka nic moc. Zajímavé kapitoly o slunečním kultu a o tom jak jednotlivci se dokáží upsat sektám.

Moje osobní zkušenost : dánská policie je banda lenivců. Buzerují slušné lidi a kriminalitu přehlížejí. Na letišti Kastrup jsem přišel o notebook. Přestože je cela hala pod kamerami, tak se neobtěžovali zjistit pachatele. Odbyli vše mávnutím ruky s tím, že se noteboook později najde. Pochopitelně se nenašel a nikdy nenajde. Přece si nebudou přidělávat práci.

koki.veru
18.03.2018

Opět velice vydařená knížka z této super série. Velmi jsem si oblíbila jak Carla, tak Asada i Rose. Pěkná zápletka a překvapivý konec :)

Juzzy
03.03.2018

Tenhle příběh měl větší potenciál, než nakonec nabídl. Závěr byl v kvapíkovém tempu, Pirjo si "zasloužila" velkolepější konec, zbytek pak překombinovaný. Jako plus beru posun ve vývoji vyšetřování událostí na Amageru. Carl s Asadem už ovšem zažili lepší časy a věřím, že se jich opět co nevidět dočkáme. ;-)

Milly22
02.03.2018

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu.

malazluta
02.03.2018

Příběhy z oddělení Q jsou všechny skvělé, tento díl není výjimkou. Ale jsou díly této série, které prostě budu mít vždycky raději.

Jaruš7
19.02.2018

Jsem spokojená ve Hře s mistrem pera - "Dobrovolně můžeš časem získat". A já dostala, něco za čím bych tak horlivě v učených knihách neprahla, ale zde jako na zlatém podnose se mi dostalo v poutavé formě další z možných výkladů astroteologie - (Ukřižované slunce), opět pro mě bonus od autora.
Autor si konstrukci příběhu vyloženě užíval, proč ne, když už nás má na háčku, po pěti dílech, je to hra o tom, zda překvapí a s jakou intenzitou. Je mu ke cti, že je to další ze skutečných variant životních osudů umě provázaných okouzlením, láskou, závistí, žárlivostí, pomstou, zločiny, i touhou po jiné svobodě, jiném životě.
Asi jako čistá oáza v dnešní době by byl alternativní přístup k životu jako "Nesmírný" sen.

000nugatovej
18.02.2018

Adler Olsen má svůj vyzkoušený způsob. Vypráví paralelně dva příběhy - jeden z minulosti, který vyšetřuje oddělení Q, druhý probíhající v současnosti. A ty příběhy se k sobě postupně blíží (pohříchu někdy mnohomluvně), aby na konci vyústily v napínavé propojení. I v tomto románu takto postupuje: se všemi klady, ale i nedostatky. Budu ho číst dál, ač nebudu očekávat "zázraky".

katerina9582
15.02.2018

Miluju oddělení Q .. Mně se to líbilo

trudoš
27.01.2018

Opět neřestně natahované, přičemž vedlejší linie se sociopatkou je vlastně navíc, protože pro vývoj zápletky není v důsledku moc podstatná. Díky tomu román trochu připomíná Složku 64, kdy sledujeme události, na které vyšetřovatelé nemají vliv a z kontextu je jasné, kam směřují i jak skončí, takže vyprávění jen připravují o nějaký ten moment překvapení. Samotné detektivní pátrání působí drobátko laxně, i když je fakt, že při vyšetřování dvacet let staré vraždy se nikam moc pospíchat nedá. Ovšem v rámci toho, kam postavy musí dojít a jak nekomplikovanou cestu před sebou mají, je až s podivem, že s tím Jussi Adler-Olsen dokázal zaplnit tolik prostoru.
Ale pořád fajn čtení. Když člověk jednou do téhle série nastoupí, užívá si spíš jednotlivé členy týmu a jejich sociální strasti, ve který se čím dál víc tlačí na pilu, než kriminální podkres. Za zmínku pak stojí fakt, že každý román autor vystavuje jinak, takže minimálně vzor koncepce se neopakuje, přestože slov je často víc, než třeba.

TheGoldenHill
26.01.2018

Po přečtených předchozích dílech se mi Nesmírný tolik nelíbil. Nebylo to špatné, ale nějak to nemělo šťávu. Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou ze série nejlepší.

Danago
17.01.2018

Po zklamání z předchozího dílu Marco, opět skvělá kniha.
Tentokrát se jedná o vyšetřování 17 let staré vraždy dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. Vyšetřování je opět zajímavé a místy i vtipné a vede postupně k překvapivému závěru. Kniha se velmi dobře čte, má zajímavý námět, tentokrát se vše točí kolem sekty a jejího vůdce Atua. Opět je to staré dobré oddělení Q.

Lavin
16.01.2018

Tento díl byl roztahaný, prokousávala jsem se dlouho. Až závěr měl trochu spád. Z celé série zatím nejslabší.

Alex.rrr
05.01.2018

Tak tento díl se mi moc líbil. Rozhodně jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat. Zajímavý námět. Knihou provázelo napětí a stránky u tohoto dílu utíkaly samy.

kajito
30.12.2017

Jako vždy, autora doporučuji, nezklame.

mirka71
28.12.2017

Opět jsem byla s knihou velmi spokojená. Začátek možná malinko zmatený, ale po pár desítkách stran jsem si udělala jasno a pak to svištělo. Asad příběh svými věčnými velbloudími příslovími okoření, a já jsem spokojená. Napětí nechybí a i se zasměju. Zápletka zajímavá, nemám, co bych Adler-Olsenovi vytkla. Budu čekat na další.

marmar123
20.12.2017

nejslabší co jsem od Jussiho četl. Roztahané, divný děj i závěr. Oddělení Q mám rád, ale toto se nepovedlo.

kokosek
18.12.2017

Klasické oddělí Q, nezklame a potěší. Jen asi tohle prostředí není moc pro mě.

Zoy
02.12.2017

Nemůžu napsat nic jiného - jako vždy autor nezklamal. Velmi dobře se kniha četla.

Peršanka
18.11.2017

Na pět to nebylo kvůli roztříštěnému začátku, asi do strany 120 jsem četla násilím. Pak už paráda. Včetně pasáže o Slunci.

Jaja1981
13.11.2017

Bez debat, vyborne!

Skripi
13.11.2017

Priveľmi prekombinované...

4 ...