Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

Veronika13
09.09.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zhruba od 80té stránky jsem si říkala "Super, vím, kdo to udělal!" no a ve finále to bylo vlastně všechno úplně ale opravdu úplně jinak! Hltala jsem stránku po stránce a už se těším na další knihu ze série! Tyhle severské detektivky mě fakt baví!

tulip131
09.09.2021 3 z 5

Nic není jak se na první pohled zdá, v příběhu to nebylo ani druhý pohled. Opět spousta jmén, která se pletla. A stále autor neprozradil co, že je ten Asad zač.

AlbionFoxyFox
02.09.2021 5 z 5

Bavila mě zápletka a prostředí, ve kterém se děj odehrával. Konec byl napínavý. Jediné, co mi vadilo, bylo velké množství severských jmen, ve kterém jsem se ztrácela.

Lka
10.08.2021 5 z 5

Audio :
Další skvělý příběh oddělení Q. Skvělá parta s kterou se nenudíte a k tomu vždy zajímavý případ. U mě zatím vede Vzkaz v láhvi a Žena v kleci. Jdu na další díl...

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opět nezklamalo!

DK197
25.07.2021 3 z 5

AUDIOKNIHA: Šesté pokračování oddělené Q bylo takovým mixem mezi Vzkazem v láhvi a Složkou 64 - obsahem, či formou. A přestože to i tak zůstalo své, přiznám, že pro mě se jedná o slabší dílo. Při vyšetřování je čtenář vždy krok před hlavními hrdiny (možná celou míli), což tentokrát nudí. A záporák ani minulost tentokrát není tak lákavá a je jí málo. Jediné, co má grády a táhne čtenáře je konec. Opět napínavý a nakonec i překvapivý. (Ačkoli já tušení měla, ale autor mě slušně přinutil ho zahodit.) Jenže stačí to skrze délku knihy? Za mě ne a proto strhávám hvězdu oproti předešlým dílům a knihu řadím do průměru.

Navíc mi začíná vadit, jak autor nakládá s dlouhodobými zápletkami. Ohledně Carlova případu, minulosti Asada, podivnostech Rose. Máme šestý díl, všechny tyhle otázky vyvstaly během prvních dvou dílů a my stále nevíme téměř nic. K tomu se přidala záhadná smrt Carlova strýce. Díly plynou, otázky přibývají, odpovědi žádné. Nenatahuje to autor trochu moc? Navíc nechci sýčkovat, ale je ročník 1950, není nejmladší... Abychom se tedy s jeho přístupem odpovědí vůbec kdy dočkali.

Martiiiik
24.07.2021 5 z 5

Dobrá kniha, četla se hezky :-) Téma je teď docela oblíbené, ikdyž je to dost děsivé.. Nakonec je vše jako obvykle úplně jinak, než to dost dlouho vypadalo :-) Jussi je prostě mistr spisovatel :-) Tak hurá na další knihu :-)

pipa36
03.07.2021 4 z 5

Po delší době jsem se k této sérii vrátila - ve formě audioknihy s Igorem Barešem. Poslech mi ale trval dlouho - poslouchala jsem v autě při cestování za prací.
Carl se svým týmem vyšetřuje případ dopravní nehody na ostrově Bornholm, při níž oběť skončila vysoko ve větvích stromu a z různých indicií vyplývá, že se nejednalo o nehodu, ale o úmysl. Vyšetřování se rozjíždí "plným tempem" (s patřičnou Carlovou nechutí), a i když si to Carl nechce přiznat, nakonec v něm případ přece jen vzbudí zájem...
Oproti jiným dílům této série mi připadne tato kniha tak nějak jiná. Nevím, jestli to bylo velkým časovým odstupem od toho, co jsem četla předchozí díly nebo to tak opravdu je, každopádně i přes její odlišnost se mi kniha líbila. A i když Asad neutrousil snad ani jednu (?) poznámku s velbloudy, stejně to bylo vtipné a svižné.

borupet
28.06.2021 5 z 5

Pecka! Po pro mě nezáživném Marcovi zase super díl. Měla jsem obavy, šestisetstránková bichle, ale moc mě to bavilo.... Zajímavý námět, alternativní způsoby života, celkem dost rozepsáno, ale nenudilo. Nečekané rozuzlení. A Asadovy hlášky jako třešnička na dortu. Za mě výborné. Těším se na další díl.

zimka.r
21.05.2021 5 z 5

Opět super díl! Moc mne baví Asadovi přeřeky....když někoho zavře do "cvočkárny" apod. :D

Pulp_catastroph
10.04.2021 4 z 5

Adler nezklame, jen se v jeho knihách často opakuje motiv uvězněné osoby, požár, Assada s Karlem zase na konci málem zabili a nedozvěděli jsme se jak to dopadlo s Karlovým obviněním, jinak se mi to moc líbilo, posloucháno jako audiokniha.

jitka1585
18.03.2021 5 z 5

Pro mě hodně povedený díl. Moc se mi kromě případů a vyšetřování líbilo popisování života v sektě.Moc zajímavé byl i zážitek vyšetřovatelů s hypnózou.V tomto dile jsem měla strach o Asada,když svoji odvahou zachránil kolegů.Četlo se mi dobře,díl měl spád.

tatjana1737
15.03.2021 4 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Opět se mi to četlo velmi dobře, opět děj plynul příjemným tempem a opět to nebyl žádný hnusný krvák a i ta vražda tentokrát byla taková nějaká "komornější". Konečně jsem pochopila, kde ve filmu vzali sebevraždu policisty kvůli vyšetřovanému případu, jehož rozlousknutí věnoval osobní život. Oddělení Q postupovalo obvyklým pozvolným tempem, prověřovalo každou stopu, šetřilo sebemenší zmínku a nepodstatný detail. (V tomhle ohledu si říkám, že jsou ty knížky opravdu fikce, že každé jiné "standardní" policejní oddělení by nemělo tak štědrý rozpočet, mraky času a volné ruce.) Díky tomu se ovšem čtenář dozvěděl velkou nápovědu týkající se vraha hned na začátku, a ačkoli hrdinové do indicií několikrát šlápli, vždy je nechali stát ladem a věnovali se něčemu jinému (už jen ta písnička a Hardyho telefonát!!). Autor se pokoušel svést tipování pachatele na slepou kolej vylíčením Pirjo a její žárlivosti, aby pak ke konci obrátil a ukázal na někoho jiného. Ale pokud je čtenář stižen paranoiou a přemýšlí nad každou zmínkou, dokáže vraha odhadnout poměrně rychle, i když mu třeba chybí vražedný vůz a deska.

Celá zápletka kolem Habersaata mi přišla trochu přitažená za vlasy, a pokud bych ji přijala za svou, o to víc by mě bolel jeho promarněný život, když pro řešení by se stačilo jen rozhlédnout kolem sebe... Děj točící se kolem alternativních hnutí mě tentokrát moc nevzal, i když uznávám, že myšlenka společného jmenovatele všech náboženství byla zajímavá. (Jen se zrovna Adler-Olsen u mě asi nestrefil do té správné struny.) Pořád také nevím, co si myslet o Atuovi / Frankovi - celou dobu je vlastně jen líčen očima jiných postav. Zprvu působí jako typický sektářský vůdce, později se mění hlavně v charismatického svůdce žen, na něhož (a na jehož orgasmy) nejsou s to zapomenout, chvíli je docela i sympatický, ke konci sympatie opět ztrácí, a když už čtenář doufá, že se o něm dozví víc, mizí šmahem ze scény. Nález dopisu pod kamenem vyloženě zabolel - toto v knihách nesnáším i miluji. Jak málo by stačilo, aby k ničemu z toho nedošlo? Celá kniha se tak pro mě stala vlastně takovou historií jedné zmařené velké letní lásky.

Všichni padouši a zainteresované osoby opět umírají (!!!), tohle schéma mi u autora začíná už silně vadit. (Nemluvě o mučení hlavních hrdinů, které v různých variacích figuruje na konci téměř každého dílu - zavírání do klece, údery tupými předměty do temene, svázání a téměř upálení v garáži, dýchánek s čajem a formaldehydem, ...) Budu ale číst dál, protože kromě toho, že mě zajímají osudy Rose, jsem opravdu zvědavá, jak to bylo s tou vraždou Carlova strýce a co je Carl vlastně zač. Doposud jsem si tuto otázku kladla zejména u Asada (nebo bychom měli říct: u Saida??), ale v tomto díle došlo k určitému posunu a vzniklé hypotézy mě dráždí. Pořád jsem chtěla doufat, že Carl do všeho kolem Ankerovy smrti zapletený není, ale stačila jedna malá hypnóza a sympatie vůči hlavnímu hrdinovi se začínají otřásat. Jen doufám, že tentokrát další návnada přijde v následujícím díle a ne ob několik knih, jak to Jussi zlomyslně dělá.

Iren80
08.03.2021 5 z 5

Mě se tento díl velmi líbil, stejně jako díly předchozí. Nedovolím si jednotlivé díly srovnávat, prostě každý je originál. Za mě tedy opět velmi povedené!

mataj
03.03.2021 5 z 5

Za mě perfektní kniha. V tomto dílu oddělení Q je důraz kladen na opravdu mravenčí práci Carla, Asada, Rose i Gordona. Vyšetřování se posouvá po milimetrech, včetně různých falešných, resp. nepodstatných stop. Nicméně kniha má pořád spád a nenudí. Velice se mi líbila paralelně se odvíjející zápletka z prostředí alternativního přístupu k životu.
Jussi Adler-Olsen píše velice zajímavě a čtivě a každá jeho kniha má neotřelý námět. Musím říct, že jeho příběhy jsi (jako jedny z mála detektivek) vybavuji docela jasně i po čase.

Gilnien
17.02.2021 3 z 5

Za mě průměr. Oproti předchozímu dílu jsme hned měli kontakt s oddělením Q, žádná stostránková omáčka na úvod, ta byla hezky včleněná. Tematicky také dobré, ale vlastně mám pocit, že se třičtvrtě knihy dá zahodit kvůli zavádějícím informacím. Taková bomba, jako super propracovaná jednička ze série (Žena v kleci), už asi žádná kniha nebude.

janina66
04.02.2021 5 z 5

Audiokniha. Mně se naopak tento díl moc líbil. Více, než předešlý Marco. Tady se naopak naše parta více věnuje vyšetřování už od začátku, což je dovede k překvapivému rozuzlení. Kniha mě bavila a rozhodně jsem se nenudila.

Anna27
15.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Zas příklad toho, jak jsou sekty a různí rádoby guru špatná volba. Nejvíc mě zarazilo, že chudák Atu ani nevěděl, že jeho Pirjo vraždí a ta to dělala na základě 20 let staré domněnky a ten jeho konec byl teda taky nějak rychlý. Ale příběhy v této sérii mě všechny baví.

Polinka92
10.01.2021 3 z 5

Kniha je pěkně napsaná, to ano. Ale až moc rozebírá náboženství, což k tomuhle příběhu sice patří, ale na můj vkus už to bylo hodně.

katst
09.01.2021 4 z 5

Skvěle napsané, promyšlené, zajímavé rozuzlení. Série mě stále baví.