Nesmírný

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2989

Případy oddělení Q 6.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Den Grænseløse, 2014

Kniha Nesmírný

Rave

Začala jsem "Vzkazem v lahvi", který jsem po pár stránkách odložila. Odradila mě brutalita hlavní zápletky (jako rodič už nejsem schopna některé detektivky zkrátka číst) a hutná omáčka kolem. Děj Nesmírného do mých norem, o čem jsem ochotná číst, zapadl. Začátek jsem však vstřebávala poměrně dlouho, knížka mě úplně nevtáhla. Vydržela jsem vlastně jen proto, že jsem měla na čtení prostor a čas. Vadil mi neskutečně rozvláčný děj, příliš mnoho omáčky kolem, a to i mimo řešený případ (smrt bratrance, postižený kolega). Zhruba od poloviny však knížka nabrala spád. Puzzle do sebe začala zapadat. Konec je na můj vkus příliš překombinovaný. Přesto s výhradami doporučuji.

Ivan F

Je to tu zas, typický neduh dnešnej doby, ktorým je písanie tlstopisov. Šieste pokračovanie príbehov o oddelení Q je rozťahané na takmer 600 stranách a určite by sa mu zišlo zoštíhlenie o nejakú tú stovku, možno aj dve. Za ďalšie mi vadí, ak sa akákoľvek kniha dotýka sektárstva (mám k sektám pudový odpor), čoho tu dostávame plnými priehrštiami. K tomu pomalý rozjazd, prvá tretina knihy je celkovo prázdna. Našťastie sa tu stretávajú dve dejové línie, ktoré do seba zapadnú. Trošku je problém aj s tým, že v podstate od začiatku je čitateľovi jasné, kto je páchateľ. Ďalším negatívom je, že aj tentoraz páchatelia uniknú spravodlivosti a Carl s Asadom o vlások smrti - je to neuveriteľné, klišoidné a schematické, ako cez kopirák s predchádzajúcimi dielmi. Aby som len nehanil, tak pre mňa osobne boli najlepšími časťami pasáže s Pirjo a sledovanie jej myšlienkových pochodov, konania, skrátka správne psycho. Predpokladám, že autor už kvalitu knihy Složka 64 neprekoná, napriek tomu je "Nesmírný" v záplave severskej krimi (ktorá je čitateľmi neprávom nadhodnotená) ten svetlejší knižný kúsok.

Toffee

Člověk by nevěřil, že i když je téměř od začátku jasné "kdo", vůbec to knize neubírá na čtivosti. Skoro bych řekla, že je naopak skvělé sledovat, jak se Morck, Asad a Rose postupně starým případem probírají, hledají stopy a náznaky. Celá série mě baví a jsem zvědavá, jestli se už příště dozvím, co je Asad vlastně zač.

jfialova

Guru Jára v severském provedení. Sestava oddělení Q je opět ve formě. Příjemné počtení, i když patrně velmi brzy odhalíte, kdo je pachatelem starých i nových vražd.

DericCaster

Knížka se mi líbila. Stejně tak jako předchozí i tento díl mne bavil. Rozpletení složité sítě starého případu, vedoucího až do současnosti. K tomu opět něco málo ze života aktérů... Tato série mne prostě baví...

lenkavildomcova

Zdlouhavé, trošku nudné... Posledních 100 stran super. Strašně dlouho jsem se tím prokousávala.

Didi15

Moje první kniha od Jussiho. Nejdřív jsem totiž narazila na filmy, ty mě bavily, ale dočítat to nehodlám. A protože filmová verze končí složkou 64, byla k mání tato kniha a tak jsem po ní škočila. Bavila mě velice, ale v mých představách se výběr herců liší. Nicméně to bylo prima a hlášky parádní:)

BlackBlade

Dobrý náhled do světa všech těch sekt a "životních koučů", kteří dokáží zblbout nejednu dušičku a ve finále jim jde jen o kvalitní sex... Jak jinak, že? :D
Dobrý detektivní román s partou z oddělení Q, která na konci opět odhalí zajímavou zápletku celého románu. Carl, Asad a Rose jsou dobrá trojka.

azazel1

Skvělý detektivní příběh který bavil. Z mého pohledu jeden z nejpovedenějších z oddělení Q.

diNov

Splnila očekávání.

lenysek69

Tak tento díl opět nabral obrátky. Bavilo mě to od začátku až do konce. Ten konec byl fakt hustej. Tento díl opravdu doporučuji.

Mája01

Napínavá, jako vždy.

Evišťátko

Bohužel to nejhorší co Adler Olsen napsal. Kdyby tahle knížka byla pro mě ta první co jsem od něj četla, nepochybně bych přišla o spoustu dalších ,které byly vynikající. Škoda.

Arwen777

Moc jsem se těšila na další knihu Jussi Adlera Olsena, ale musím přiznat, že taková pecka jako Vzkaz v láhvi to nebyla. Bylo to zbytečně dlouhé a rozvleklé. Humor už nebyl tak osvěžující, možná se trochu okoukal. Ale celkově si myslím, že je to dobrá detektivka, netradiční prostředí a zajímavá zápletka. Ubírám hvězdičku za délku.

SimonaP

Poslední čtvrtina napínavá, jinak zdlouhavé. Některé postavy, zejména ženy, se chovaly podle mě úplně nepochopitelně. A detektivové přijíždějící do sekty vyšetřovat vraždu odevzdají beze všeho své mobily? To jako vážně?

gabriela7145

Nelze nic vytknout, opět další poutavý příběh!

kapitan9556

Další parádní případ oddělení Q. Téhle sérii opravdu není co vytknout! Tak hurá do posledního vydaného dílu a pak hald jen čekat :( :)

astra3

Jako vždy skvělé čtení. Já jen nedokážu pochopit lidi, co se nechají tak zblbnout různými sektami, vše zahodí a následují vůdce.

Anluck

Oddělení Q mě baví, ale tentokrát jsem se trochu nudila. Překvapivý závěr celkový dojem zlepšil.

alabra

Kniha je čtivá, příběh má dobrou zápletku. S přibývajícími stránkami děj vázne, čtenář se začíná nudit. Vyšetřovatelé, jejichž osobní život je pro čtenáře zmatený, informace o nich nikam nevedou, jsou kusé a osamocené, přešlapují na místě. Až závěrečná část nabírá obrátky, tady jsou však postavy zmiňované v souvislosti s kultem ploché, skupina ztroskotanců bez vlastního osobního života. Tak tedy nevím, znovu bych už knihu asi nečetla.

Abia

Ach jo, já tu knížku vždycky spolknu skoro na jeden zátah a pak mě to mrzí, že už je konec. Jako vždy to bylo super, jen Asadovi ty velbloudy nějak nevěřím :-D.

Marta08

Oddělení Q mě baví, i když tentokrát mě ezoterická linka příběhu vůbec nezaujala, v závěru knihy mě dokonce nudila. Postava Pirjo mi vyloženě lezla na nervy. Kniha je každopádně lepší než předchozí Marco, i když pro mě nejlepší Vzkaz v láhvi a Složku 64 určitě nepřekoná. Pátrání je poměrně složité s překvapivým koncem. Malé mínus dávám za to, že v Carl s Asadem opět přišli k úhoně.

monte

Tým oddělení Q mě prostě baví

March
16.12.2018

Oddělení Q " zeru" , jen tato kniha byla moc zdlouhavá příběh takový mě bavil, ale těch věcí kolem bylo dle mého zbytečně moc....

SilvieSisinka
06.12.2018

Trošku se to táhlo. Tyhle dva jsou nesmrtelní.
Nejlepší jsou hlášky Asada :-) Carle já ty klikykaky neprectu. Klikyhaky, Asade, ale z toho si nic nedělej!