Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

adlenka
01.05.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že mi tentokrát Carl celkem lezl na nervy. Ze začátku. Pak už ne. Ale za Asada palec nahoru (černý humor, haha). Zápletka dobrá, pátrání krůček po krůčku, asi ano, možná oproti jiným severským autorům jsou ty krůčky pomalé, ale snad i právě proto jsou víc uvěřitelné. Přiznávám, že asi do půlky knihy jsem měla pocit, že jsem stále na začátku, pak jsem si všimla, že jsem přečetla už přes 50%, chvilku jsem si říkala, že to bude další kus, kde se vše vyřeší na posledních stránkách, ale vlastně to tak nebylo, celou dobu tam byly ty krůčky a náznaky...
Doufám v další díl, protože tuhle trojku mám ráda. A Gordona už celkem taky.

pazdy15
23.04.2017 5 z 5

Napsat zajímavý a poutavý příběh o 580 stranách , kdy vás ani 1 strana nenudí .. TO JE UMĚNÍ ! Obrovské super překvapení :) Narazil jsem náhodou na tohoto autora a tuto knihu , "bohužel" před ní je více dílů ze série Případy oddělení Q , o kterých jsem neměl ani tušení - to mě ale neodradilo... Po přečtení této knížky, mě absolutně uchvátila autorova schopnost vpravování , kombinovaná s velmi napínavým příběhem ! Za mě objev roku a už mám nakoupené všechny díly ze série Případy oddělení Q .. těším se jak prase :)

Liduka
20.04.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, u které vás na konci čeká velké překvapení. Moc se těším na další pokračování.

Peťulka3
03.04.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi opravdu moc líbil. Tajně jsem doufala, že se konečně dozvíme,jak to bylo s Carlovým postřelením a s Asadovou minulostí. Nestalo se, a tak doufám,že nás nějaký díl ještě čeká :-)

lisc
23.03.2017 2 z 5

Když jsem si knihu vybrala v knihovně, netušila jsem, že se jedná o x-tý díl série, takže jsem občas nerozuměla odkazům na dřívější události, ale všichni členové odd. Q mi byli sympatičtí, děj samotné detektivky trochu překombinovaný a rozvleklý. Asi nebudu vyhledávat předešlé díly série.

Petrstik
21.03.2017 5 z 5

Zatím bohužel poslední napínavý případ oddělení Q. Také doufám, že ještě nějaký přibude. Už prý přibyl :-) orig. název: Selfies

estrellka
15.03.2017 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, výborné čtení, skvělá (a moje oblíbená) partička vyšetřovatelů, sem tam nějací velbloudi :-) ... Olsen a jeho oddělení Q je prostě moje srdcovka. Těším se na pokračování, snad bude brzy.

Lenyaa
06.03.2017 5 z 5

Nesmírný je nesmírně skvělé pokračování oddělení Q. Příběh mě opravdu moc bavil!!! Více slov netřeba a jednoznačně 5*.

Bar16
24.02.2017 5 z 5

Perfektní díl série, až mi ukápla slza, že je poslední. Opravdu obdivuji autorův přehled, téma bylo hodně zajímavé a na přemýšlení. Každopádně tam opět nebyly vysvětleny osudy Carla a Asada, takže doufám, že se ještě někdy s oddělením Q setkám. Za mě nejlepší díl.

Jolina
18.02.2017 3 z 5

Začátek fajn, čekala jsem, jak se bude příběh vyvíjet. A konec v podstatě docela zklamání - rychlý, bez nápadu, prostě se čekalo, až se objeví jeden důkaz, ten se objevil, je jasno. A pro jistotu mnoho mrtvých spojených s vraždami, aby vina nebyla potrestána...

Jordyz
12.02.2017 4 z 5

Oblíbený autor a oblíbená série. Líbilo se mi určitě jen ten konec byl takový na můj vkus překombinovaný... Ale to není nic proti autorovi nebo knize, jen můj pocit.

doctor_H
25.01.2017 2 z 5

Po excelentním Marcovi, totální propadák, zatím nejslabší díl celé série, musel jsem se nutit, abych to dočetl.

Címa
21.01.2017 5 z 5

Všechny případy oddělení Q jsem vždy přečetla jedním dechem a nezklamal mě ani Nesmírný...Asad, Carl i Rose jsou mi velmi sympatičtí, hlavně tím, jak je každý z nich úplně jiny. Napínavý děj, kdy se krůček po krůčku blíží vyřešení případu, příběh policisty, který zasvětil případu celý život, stálo ho to jeho rodinu, k tomu cely ten blázinec kolem Pirji a Atua, Asadovo obětování se, výborná kniha, jednoznačně ji ke čtení doporučuji !!

Dumicek
18.01.2017 4 z 5

Po dlouhé době dočteno..nemůže za to kniha, ale já.. mám tak málo času na čtení a pěkně mě to štve...
no teď zpět ke knížce...Olsen je moje srdcovka. Na knihu jsem se těšila, protože Marco mě trochu zklamal, tak jsem doufala v nápravu. Olsen má stále o čem psát. Čtyřka vyšetřovatelů je pro mě tou nejlepší, prostě Vám nedá si je nezamilovat. Hlavně Asada a jeho velbloudy :D i Gordon začíná být fajne :) co se týče obsahu: jako určitě lepší jak Marco, ale zas tak unešená jsem nebyla. Hlavně v první polovině knihy..přišlo mi to takové utahané, nijaké, ale pak se to začalo pomalu rozjíždět a konec to byla jízda na tobogánu! Pirjo byla slušný psycho, prostě sekty to je zlo a Rose?? Ach ten konec, jsem zvědavá co se s ní bude dít dál. Nezbývá než si počkat :)

misssicccka
09.01.2017 5 z 5

Komu jinemu uz davat pet hvezdicek nez autorovi, ktery me jeste nikdy nezklamal a pokazde se bavim od zacatku do konce? Bavi me vsichni ctyri z oddeleni Q, ja se na ne vzdy tesim jak na kamarady ;)

joslin
06.01.2017 3 z 5

Asi nejslabší dějová linka.. tak doufám, že další díl mínusový bodík za nový díl nebude.. Námět byl skvělý, zaměřila bych se na sekty trochu hlouběji, takové spolky to je jeden blázínek vedle druhého.. snaha utéci z reality všedního dne je někdy opravdu smrtelná sázka do loterie.

martousek
01.01.2017 3 z 5

Do první poloviny a ještě kousek za ní jsem knihu četla v každém volném okamžiku, pak jsem se bohužel zasekla a do čtení se mi nechtělo. Závěr se opět rozjede. Pirja je fanatický blázen, kterému se mohlo určitě ubrat, vrah - nečekaný, aspoň pro mě. Celkově Nesmírný patří mezi slabší knihy série.

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že autorovi postupně bude ubývat dech, ale dokazuje, že je stále ve vynikající formě. Jenom mně vadí neurčitý konec s Rose.Detektivku mohu jedině doporučit.

střapatá
26.12.2016 4 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha z celé série. Nechybí Asad se svými velbloudy, jehož vtípky narozdíl od některého z předchozích dílů nevyznívají příliš násilně. Naopak bych se obešla bez Carlovy minulosti i bez podivného konce s Rose. Celkově jsem však knihu přečetla jedním dechem.

Jančislava
18.12.2016 4 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, třeba Marco mi se mi líbil více. Nemůžu říct, čím to bylo, možná méně napětí? Ale kniha zajímavá byla a měla i celkem spád. Celkově bych dala 4,5* No nic těším se na další díl.