Nesmírný

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2986

Případy oddělení Q 6.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Den Grænseløse, 2014

Kniha Nesmírný

burakino
10.11.2015

Ačkoliv jsem měl po Marcovi trochu smíšené pocity, na tuhle knížku jsem se těšil jako malý kluk. A po jejím přečtení jsem nadšený. Kniha se četla úplně sama. Mistr Olsen totiž zraje jako víno, stejně jako jeho hrdinové, včetně Asadových velbloudů :-) Brilatně napsaná detektivka se zajímavovou zápletkou a překvapivým rozuzlením na konci. U mě za pět hvězdiček.

DominikV
09.11.2015

Je pravda, že se kniha opravdu velmi pomalu rozjíždí. Do dvousté stránky jsem měl sto chutí říct jedno velké NE!! a knihu odložit. Jenže poté příběh nabere na obrátkách a čtenář dostává naservírováno staré dobré Oddělení Q, na které je zvyklý. Po nemastném neslaném Marcovi jsem si myslel, že Jussimu dochází dech a jsem velmi rád, že jsem se mýlil :-) Původně bych to viděl na krásné čtyři hvězdy, ale když vidím tak nesmyslně nízké hodnocení (v době, kdy jsem komentář přidával, měla kniha hodnocení 60 %) a čtu některé komentáře, s potěšením přidávám hvězdu navíc.

Šánka
09.11.2015

Přesně ten typ detektivky, který vás příjemně vtáhne do děje, pomalu, nenásilně provede vyšetřováním až do napínavého finále. Téma sekt bylo zajímavé, i když to vymývání mozků fakt nechápu, jak se někdo nechá úplně zblbnout. Ale co se mi u detektivky nestává, abych během čtení několikrát vyprskla smíchy. Carl a ta jeho povedená partička vyšetřovatelů mě moc baví, a těším se na další pokračování.
Takže, oproti předešlým dílům, možná trochu míň napínavé, ale určitě zábavné !

Baiba
08.11.2015

Zatím nejslabší příběh oddělení Q. Obecně mám trochu problém s Olsenovými zápletkami, na můj vkus jsou trochu přitažené za vlasy. Dosud ale byly jeho knihy zábavné a napínavé, Nesmírný mě ale bohužel moc nebavil. Chyběl mi nějaký stěžejní nápad, jako byl např. v Ženě v kleci nebo Vzkazu v lahvi. Trochu oživení sice vnesly dvě časové osy ubíhající každá v jiném tempu, ale celkově mohl být děj svižnější. Přece jen je to detektivka šmrcnutá thrillerem... Ty tři hvězdičky dávám především za Carla, Rose a Asada. Ti nezklamali a jejich osudy mě v podstatě zajímají víc než případ, který vyšetřovali :)

pankaplan
01.11.2015

Nemohu souhlasit s pdoubkova, povím vám proč:

V té knize se toho děje hodně. Máme tu přece paralelní příběh, ve kterém je těch událostí hodně. Myslím tím příběh kolem Pirjo. Pak je tu vyšetřování - tedy ta jakoby hlavní linka, a tam jdou krok po krůčku, přesně tak, jak se v procedurální krimi má postupovat. Uvědomte si, že Jussi Adler-Olsen nepíše thrillery, ale poctivé detektivky. On není Nesbo, který vás má na každé stránce šokovat.

Dále: Máme tu rozkrývání minulosti třech postavo Oddělení Q: Carla, Asada a vlastně na konci i Rose. To mi taky přijde hodně.

Ano, je to o sektě a není to bohužel. JAO píše detektivky, které reagují na společenské problémy Dánska - to jste si mohli všimnout už v předchozích dílech. No a tentokrát měl patrně pocit, že chce upozornit na sekty. Podobě, jako to udělala Asa Larssonová. Jenže v případě JAO se to téma krásně promítlo do rozpletení hlavních klubek, takže v čem je problém?

Pdoubkova: Podle mě jste knihu ani nedočetla. Z vašeho komentáře cítím, že vás otrávilo téma a tak jste to zavřela.

funch
01.11.2015odpad!

souhlas s p.pdoubkova

tereza1150
31.10.2015

Za mě celkem dobrý, oproti minulému dílu je větší část věnována aktérům oddělení Q, což mě baví. Případ samotný mě ovšem moc nezaujal. Carl je mi sympatičtější čím dál víc, takže doufám, že další díl bude co nejdříve a snad se už konečně dozvíme, jak je to s tím případem, co se táhne už od prvního dílu.

pdoubkova
28.10.2015

Zklamani. Zatimco prvni ctyri knihy jsem precetla jednim dechem a mam je velmi rada, uz Marca jsem vynechala a vynechala bych i tuto knihu, kdybych vedela, o cem je (bohuzel anotace me navnadila)
Sekta.
Opet.
Uz zacinam byt otravena z tohoto tematu v severskych detektivkach (Slunecni boure atd.)
Nejhorsi na teto knizce ale je, ze se NIC nedeje nejen v prvnich 200 strankach, ale ani po 400 strankach zadna znamka po deji, napeti, zvratech a tak. Vse dramaticke se udeje na poslednich 100 strankach a veru neni to nic, co by se nedalo cekat uz od zacatku. Porad jsem cekala na nejaky zasadni zvrat, ale neprisel. Nezazivna 600 strankova knizka. A hrozne moc mrtvol v teto knizce, az mi to prislo skoro zbytecne a krapet ujete. Trosku Kepler styl.
Takze moje doporuceni je precist anotaci+poslednich 100 stranek, o nic neprijdete a usetrite spoustu casu na neco kvalitnejsiho.

zuzurana
03.09.2015

uz sa neviem dočkat, kedy vyjde :)

... 10