Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu.

malazluta
02.03.2018 4 z 5

Příběhy z oddělení Q jsou všechny skvělé, tento díl není výjimkou. Ale jsou díly této série, které prostě budu mít vždycky raději.

Jaruš7
19.02.2018 5 z 5

Jsem spokojená ve Hře s mistrem pera - "Dobrovolně můžeš časem získat". A já dostala, něco za čím bych tak horlivě v učených knihách neprahla, ale zde jako na zlatém podnose se mi dostalo v poutavé formě další z možných výkladů astroteologie - (Ukřižované slunce), opět pro mě bonus od autora.
Autor si konstrukci příběhu vyloženě užíval, proč ne, když už nás má na háčku, po pěti dílech, je to hra o tom, zda překvapí a s jakou intenzitou. Je mu ke cti, že je to další ze skutečných variant životních osudů umě provázaných okouzlením, láskou, závistí, žárlivostí, pomstou, zločiny, i touhou po jiné svobodě, jiném životě.
Asi jako čistá oáza v dnešní době by byl alternativní přístup k životu jako "Nesmírný" sen.

000nugatovej
18.02.2018 3 z 5

Adler Olsen má svůj vyzkoušený způsob. Vypráví paralelně dva příběhy - jeden z minulosti, který vyšetřuje oddělení Q, druhý probíhající v současnosti. A ty příběhy se k sobě postupně blíží (pohříchu někdy mnohomluvně), aby na konci vyústily v napínavé propojení. I v tomto románu takto postupuje: se všemi klady, ale i nedostatky. Budu ho číst dál, ač nebudu očekávat "zázraky".

katerina9582
15.02.2018 5 z 5

Miluju oddělení Q .. Mně se to líbilo

trudoš
27.01.2018 4 z 5

Opět neřestně natahované, přičemž vedlejší linie se sociopatkou je vlastně navíc, protože pro vývoj zápletky není v důsledku moc podstatná. Díky tomu román trochu připomíná Složku 64, kdy sledujeme události, na které vyšetřovatelé nemají vliv a z kontextu je jasné, kam směřují i jak skončí, takže vyprávění jen připravují o nějaký ten moment překvapení. Samotné detektivní pátrání působí drobátko laxně, i když je fakt, že při vyšetřování dvacet let staré vraždy se nikam moc pospíchat nedá. Ovšem v rámci toho, kam postavy musí dojít a jak nekomplikovanou cestu před sebou mají, je až s podivem, že s tím Jussi Adler-Olsen dokázal zaplnit tolik prostoru.
Ale pořád fajn čtení. Když člověk jednou do téhle série nastoupí, užívá si spíš jednotlivé členy týmu a jejich sociální strasti, ve který se čím dál víc tlačí na pilu, než kriminální podkres. Za zmínku pak stojí fakt, že každý román autor vystavuje jinak, takže minimálně vzor koncepce se neopakuje, přestože slov je často víc, než třeba.

TheGoldenHill
26.01.2018 3 z 5

Po přečtených předchozích dílech se mi Nesmírný tolik nelíbil. Nebylo to špatné, ale nějak to nemělo šťávu. Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou ze série nejlepší.

Danago
17.01.2018 5 z 5

Po zklamání z předchozího dílu Marco, opět skvělá kniha.
Tentokrát se jedná o vyšetřování 17 let staré vraždy dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. Vyšetřování je opět zajímavé a místy i vtipné a vede postupně k překvapivému závěru. Kniha se velmi dobře čte, má zajímavý námět, tentokrát se vše točí kolem sekty a jejího vůdce Atua. Opět je to staré dobré oddělení Q.

Lavin
16.01.2018 2 z 5

Tento díl byl roztahaný, prokousávala jsem se dlouho. Až závěr měl trochu spád. Z celé série zatím nejslabší.

Alex.rrr
05.01.2018 5 z 5

Tak tento díl se mi moc líbil. Rozhodně jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat. Zajímavý námět. Knihou provázelo napětí a stránky u tohoto dílu utíkaly samy.

kajito
30.12.2017 5 z 5

Jako vždy, autora doporučuji, nezklame.

mirka71
28.12.2017 5 z 5

Opět jsem byla s knihou velmi spokojená. Začátek možná malinko zmatený, ale po pár desítkách stran jsem si udělala jasno a pak to svištělo. Asad příběh svými věčnými velbloudími příslovími okoření, a já jsem spokojená. Napětí nechybí a i se zasměju. Zápletka zajímavá, nemám, co bych Adler-Olsenovi vytkla. Budu čekat na další.

marmar123
20.12.2017 1 z 5

nejslabší co jsem od Jussiho četl. Roztahané, divný děj i závěr. Oddělení Q mám rád, ale toto se nepovedlo.

kokosek
18.12.2017 4 z 5

Klasické oddělí Q, nezklame a potěší. Jen asi tohle prostředí není moc pro mě.

Zoy
02.12.2017 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného - jako vždy autor nezklamal. Velmi dobře se kniha četla.

Peršanka
18.11.2017 4 z 5

Na pět to nebylo kvůli roztříštěnému začátku, asi do strany 120 jsem četla násilím. Pak už paráda. Včetně pasáže o Slunci.

Jaja1981
13.11.2017 5 z 5

Bez debat, vyborne!

Skripi
13.11.2017 3 z 5

Priveľmi prekombinované...

zpevSusannah
13.11.2017 4 z 5

Po hodně dlouhé době jsem se opět vrátila k sérii Oddělení Q a musím uznat, že to byl příjemný comeback :-).
Asad mě opět neskutečně bavil a těšila jsem se na každou jeho hlášku či rčení.
Co se týká samotné zápletky, tak musím, bohužel říct, že to Olsen umí lépe... Ale i tak jsem se dobře bavila, bylo to čtivé a závěr mě překvapivě chytil za pačesy. A tak by to mělo být :-) Čtyři krásné hvězdičky!

ajasin
06.11.2017 4 z 5

Dobré jako vždy. Sice mi to přišlo zpočátku takové utahané, zdlouhavé, ale pak se to rozjelo. Na druhé straně tento díl oplýval asi nejvíc vtipnými hláškami.
Ale hlavním kladem celé série je, že každý díl je něčím jiný, jedinečný, osobitý. Je vidět, že si autor dá hodně záležet, aby nepsal jednotlivé díly jak přes kopírák.