Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

Chmur
10.08.2016 3 z 5

Možná nejslabší Olsenova kniha z oddělení Q, a nebo jsem se namlsal těch předchozích a potřeboval bych v sérii nějakou razantnější změnu. Nevím. Pozitivem je, že tentokrát nebyl vrah hned jasný, velké negativum spatřuji v absenci olsenovského humoru. Musím se podivovat nad tím, že se Carl a Asad nechají snad v každém dílu omráčit :-)) To už je snad nějaká obsese:-)

Drahuš
10.08.2016 3 z 5

Není to špatná kniha, závěr je fakt dobrý, ale pokud Adler dostal za první díly pět hvězd, tento nemůžu jinak než za tři hvězdičky.

Tomee
30.07.2016 3 z 5

Nevím... můj nejoblíbenější autor ztrácí dech :( Poslední dvě knihy jsou zklamání... Marco byl nudný a Nesmírný nezajímavý... Samostatně to nejsou špatné knihy, ale v sérii kde jsou bomby jako Složka 64 nebo Vzkaz v láhvi jsou to slabé knihy...

Peris
25.07.2016 5 z 5

Olsen v plné síle :-)

jiri.janak
22.07.2016 3 z 5

Všechny ostatní případy oddělení Q jsem hltal od první do poslední stránky, ale tenhle díl mě nějak nechytnul. A ani rozuzlení...

irefir
20.07.2016 4 z 5

Tak jsem si asi od poloviny knihy myslela, že vím, jak to všechno bylo - a zase to bylo jinak:) Detektiv ze mě nebude, zůstávám u čtení:)

Cuprinka
14.07.2016 5 z 5

Po poněkud slabším Marcovi se opět autor vytáhl a napsal to skvěle, napínavé, zajímavé rozuzlení... výborné čtení!

PetK
08.07.2016 5 z 5

Úžasné, skvělé, Carl a jeho posádka ve své nejlepší formě. Marco byl za mě sešup dolů, ale Nesmírným se JAO znovu vrátil do mé soukromé první ligy :-) Vřele doporučuju, ostatně jako celou sérii. Každému. Na potkání :-)
A taky jsem si dala tři filmy, co už podle série vznikly. Mně se teda hodně líbily, herci skvělí, atmosféra temná... Ale jsou dost "okleštěné" třeba právě o vtipné dialogy Carla a Asada, Asad je hodně jiný než v knize... takže za mě filmy dobrý, jen je třeba je brát s rezervou :-)

david5746
07.07.2016 5 z 5

Uff, po marco-úletu je Olsen zpět a oddělení Q opět nemá chybu. Četlo se samo.

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

Olsen Adler opět nezklamal

zelenoockaa
23.06.2016 5 z 5

Opět nezklamala, velice čtivá, s překvapivým koncem:) Vřele doporučuji :)

kozisek1
17.06.2016 5 z 5

Oddělení Q nezklamalo. Ale asi nejslabší ze všech.

Teryy
12.06.2016 4 z 5

Ačkoli se může zdát, že vrah je jasný snad skoro od začátku. Není.
Některé pasáže zdlouhavé. Konec nabral rychlý spád, ani ne sto stránek před koncem.
Vtipné, smutné, občas divně nechutné.

čef
12.06.2016 5 z 5

Kniha mne nadchla. Dějově poměrně komplikované vyprávění plné vtipu a ironie, s nepříliš průhlednou zápletkou a řešením. Mimochodem také o tom, jak se dá zpeněžit přání zoufalců po plnějším životě a ještě si přitom užít.

Gracian1964
07.06.2016 5 z 5

Začínalo to veľmi nenápadne, možno až nudne, až som si pomyslel, hm, prečítam si to aspoň z povinnosti, ale opak bol pravdou....pomaličky ale isto sa dej rozbehol, až nadobudol takmer strhujúce obrátky....opäť šlo o život. Našťastie nie o môj, ani o moje nervy. Som spokojný. A okrem toho som sa podučil čosi o pozadí vzniku všetkých náboženstiev na Zemi. Howgh!!!

Arocrynn
29.05.2016 5 z 5

Předchozí díl Marco mne vůbec neoslovil a vypadalo to, že se sérií Carla Morcka skončím, ale Nesmírný splnil moje očekávání a vyšvihl laťku opět vysoko. Doufám, že Jussi si tuto úroveň i nadále udrží.

haluz
26.05.2016 5 z 5

... člověk celou knížku myslí, že ví, aby nakonec zjistil, že neví...

Vilas1979
21.05.2016 5 z 5

Předposlední kniha Marco mi ani trochu nesedla, takže jsem netrpělivě čekal, až Nesmírný vyjde elektronicky, což se konečně, půl roku po papírové verzi, stalo. Po dočtení knihy mohu říci, že Nesmírný rozhodně není nejslabší kniha série, jak tu kdosi napsal, právě naopak, vůbec bych se jí nebál ohodnotit jako díl nejlepší. Jednak mi velmi sedl tématicky, zmiňovaný film Zeitgeist je hodně provařený, defakto odstartoval celou tu vlnu konspiračních filmů a svého času jsem na něm celkem ulítával. Některé jeho části jsou samozřejmě velmi diskutabilní a dnes se všem těm konspiračním teoriím jen směji, ale první třetina Zeitgeistu věnovaná společnému původu náboženství je zajímavá a zcela jistě hodná zamyšlení. Druhak se autor vrátil k tomu, čím jeho knihy vynikají a čím se odlišují od většiny detektivek a to je ten všudypřítomný humor, Carl vnitřně komentující každou situaci a hláškující Asad, jehož přísloví o velbloudech jsem nejednou sám použil. Někdy si musím udělat čas a všechny si je vypsat. Takže člověk čte detektivku a pořád se u toho tak nějak uculuje. Zápletka je velmi propracovaná, celé to drží skvěle pohromadě, nečekaný závěr, bavilo mne to moc. Klaním se a vrním blahem.

Aknel26
16.05.2016 4 z 5

Na rozdíl od všech předchozích dílů mi docela dlouho trvalo, než jsem se začetla, ale přibližně od půlky to odsejpalo pěkně. Navíc došlo k zajímavým posunům v těch dějových linkách, které se táhnou celou sérií. Konec mi ale přišel zase slabší.

Aymira
16.05.2016 4 z 5

Je to pohled zase trošku na odlišnou stránku společnosti. Sekty, zneužívání moci nad slabšími a vše, co k tomu patří. Kniha sama o sobě se čte dobře, je napsána přehledně. Příběh o jednom donchuánovi, který má každou ženu, na kterou si vzpomene, ale hlavně o tom, že za vším se má hledat žena. Na závěr opět spousta akce, v tomto případě mi to přišlo až moc.