Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1763 363

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

Jossie
21.05.2020 4 z 5

Trochu mi vadilo, že Carl nějak zlenivěl a prakticky celá kniha je hon na Marca, takže to bylo trochu jednotvárné, ale jinak mě to bavilo.

danica6371
04.05.2020 3 z 5

Ale jo, nebylo to špatné. Podle recenzí jsem se bála, že se budu trápit, ale vlastně vůbec. Oproti předchozímu dílu to byl příběh odlehčený, docela akční, pořád se něco dělo. Četlo se mi to lehce. A vůbec mi nepřišlo, že by byl hlavní protagonista superman. I když uznám, že to mělo trochu nádech amerického akčňáku :-)

Mája777
02.05.2020 3 z 5

Tak se mi to povedlo! Dočetla jsem! Ale byl to boj. Prvních cca 200 stran jsem se musela několikrát přesvědčovat, abych četla dál. Stále jsem si říkala, co se stalo? Kam se poděl ten svižný příběh z předchozích dílů? Dočkala jsem se. Jenom doufám, že to bylo ojedinělé a ty další už budou zase lepší. No, i tady byla vlastně druhá půlka skvělá a měla spád. A diskuze mezi Carlem, Asadem a Rose miluju. Ale pro ten rozjezd musím ubrat hvězdy.

Pauline23
20.04.2020 4 z 5

Marco, Marco tebe jsem četla nejdéle z Olsenovek. Začátek dobrý, pak se to zadrhlo a já se prala dál a dál, až jsem konečně byla už blízko konci a nemohla knihu odložit. Pro mě též nejslabší díl, ale hlášky o velbloudech a dromedarech mě bavily... takže nakonec jsem ti půl hvězdičky přidala. Těším se na další díl.

tami1
19.04.2020 4 z 5

Příběh má spád, téma je aktuální a kniha extrémně čtivá. Asad má jako vždy skvělé hlášky, a zbylé dvě třetiny oddělení Q se nechají strhnout živočišnou vášní. Malinko mi vadilo bezbřehé štěstí a neuvěřitelné schopnosti patnáctiletého Marca.

malpet
22.03.2020 2 z 5

I já se musím bohužel přidat k předchozím komentářům, pro mně nejslabší kniha z celé série pěti dílů, které jsem zatím četl. Do děje se člověk rychle dostane, příběh se zneužíváním dotací uvěřitelný, kniha opět donutí člověka číst ještě hluboko po půlnoci, ačkoliv vstává v 6 ráno do práce :-) bohužel poslední zhruba čtvrtina už je hodně překombinovaná. 15 letý kluk si dokáže poradit s gangy z východních zemí a navíc dvěma profesionálními dětskými zabijáky? Zkrátka je ten závěr pro mně neuvěřitelně překombinovaný, jako kdyby autor najednou nevěděl kudy kam a termín odevzdání rukopisu se blížil.... nicméně kniha dočtena a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, jen co se po epidemii opět otevřou brány knihovny. Budu tam stát mezi prvními :-)

Anry63
21.03.2020 3 z 5

Dnes v jednu ráno jsem dočetl Marca, pátou knihu v řadě Adler-Olsenovy série. Musím se, ač nerad, přidat ke spoustě kritiků a tuto knihu označit z dosud přečtených pěti za nejslabší. Snad zůstane jediná, chystám se hned na šestý kousek, knihu Nesmírný.
Roztahaný začátek, který dlouho, dlouho nedával nějak moc smysl, ať už ten z Afriky, tak ten v Dánsku okolo Zolova klanu. Pak děj dostal spád, ale pan spisovatel se jaksi neudržel a z hlavní postavy, Marca, udělal superhrdinu. Říkám si, kdo to je, Rambo, někdo ještě silnější a houževnatější ? Naštěstí celkový děj, postava Carla, Asada a Rose, které AO dál rozvíjí se čte velmi dobře. Jussiho humor je skvělý, nepřehání to, je přesně tam kde má být a v míře přiměřené. Je to humor trefný, čistý a Cimrmanovsky jednoduchý. Knihu jsem rád přečetl, ale doufám, že další kus bude lepší, svižnější a méně přitažený za vlasy.
Dávám tři a půl hvězdičky. Čtyři by byly vzhledem ke kvalitě předchozích Adler-Olsenových knih, i knih jiných bezva autorů asi moc. I tak knihu doporučuji, protože parta kolem Carla Morcka si to zaslouží.

Ilirea25
17.03.2020 3 z 5

Tohle nebylo moc dobré. Do klasického Olsena mi to nějak nezapadá. Začátek byl divný, ale pak se to rozjelo. Moc náhod, moc štěstí na tak malého kluka.

Pav
11.03.2020 4 z 5

Začátek jsem moc nechápala, protože se v něm složitě popisuje zneužívání dotací pro domorodce či co. Ale zhruba ve třetině dostala kniha spád a zase jsem spokojená.

Crimble
08.03.2020 2 z 5

Od Olsena zatím nejhorší, co jsem četl. Každá severská krimi víceméně dost opakuje klišé amerických filmových thrillerů, ale tohle bylo ještě o stupeň klišovitější a navíc nesnesitelně roztahané. Seškrtané na půlku by dostalo ode mne o 1,5 hvězdy více. Tak ať je to příště lepší, Adlere.

kvetržůt
08.03.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha ze série, měla jsem problém ji dočíst, což se mi u tohoto autora nikdy nestalo. Děj mě nezaujal a Marko mi jednoduše nesedl, nevim, nevěřila jsem mu.

moudivlacek
07.03.2020 5 z 5

Užijte si další skvělý příběh oddělení Q - komisaře Carla a jeho kolegů. Ze začátku jsem ani nedoufala, jaký to všechno nabere spád a kolik odboček příběhů se nakonec splete v jeden. Na straně neuvěřitelná chamtivost penězi za každou cenu a na druhé straně odhodlanost žít život obyčejného a poctivého člověka je až neskutečná.
A ani závěr neznamená předpokládané konce hlavních hrdinů.

mol378
03.03.2020 4 z 5

Moji oblíbenci z oddělení Q byli standardně dobří, příběh odsýpal, téma nezaujalo tak na 100% jako předchozí díly, je to i přistěhovaleckým tématem, to je teď tak trendy, že se tím literatura jen hemží. Ale člověk se na druhou stranu dozví různé zajímavosti, jak to v jiných kulturních skupinách chodí. Těším se na další.

rumova_kulicka
02.03.2020 3 z 5

Nejslabší pro mě tento díl nebyl, ale nejlepší také ne. Další díly ovšem už dočtu, protože mě zajímá osud hlavních hrdinů. Asad a jeho velbloudi mě fakt baví :-)

jprst
27.02.2020 4 z 5

A je to tu, tato část série je podle mého názoru skutečně slabší, ale tak to bývá. Rozhodně na autora kvůli tomu nezanevřu.

Market = )
18.02.2020 4 z 5

Byla jsem překvapená počtem mrtvých (podle mě zbytečně vysokým :-D), ale jinak dobrý. Mám ráda malý dějový linky na pozadí, který nesouvisí s dějem danýho dílu, akorát jsem tady narazila na to, jak jsem z toho za tu dobu vypadla a že se vlastně trochu ztrácím v tom, co bylo dřív... Ale dobrý :-).

Aligator805
15.02.2020 3 z 5

Opět zajímavé téma. Čtivá detektivka. Zatím ale nejslabší díl oddělení Q. Už se těším na další díl.

allyce
11.02.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší počin autora

Jajaneu
10.02.2020 3 z 5

Zatím nejslabší dil...přitom stále čtivé

tlllk
06.02.2020 4 z 5

To je detektívka , ktorá mohla skončiť na tretej strane keby Marko urobil hneď na začiatku to, do čoho ho všetci čitatelia tlačili očami.